Skocz do zawartości

nazwa domeny a zastrzeżone znaki towarowe ...


radar22

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie nie wiem jak to jest na logikę znakiem towarowym powinna być "domena" jednak w moim przypadku firma która chce abym zaprzestał używania domeny ma zarejestrowane domena.pl i twierdzi że nie mogę używać domena.net.pl

wydaje mi się to absurdem ale firma jest "gigantem" i chce iść do sądu

byłem u radcy patentowego i mówił że nie mają praw do roszczeń wobec mnie jednak ta firma nie daje za wygraną a mnie nie stać na procesy...

pracuj.pl ;)

Znak to pracuj.pl, a nie pracuj czy pracuj.net.pl. Możesz spróbować dogadać się i przekazać odpłatnie domenę. Jeśli nie, to poinformuj ich ładnie, iż prawo jest po Twojej stronie. A jeśli chodzi o procesy, to raczej kosztów nie poniesiesz (za adwokata płacić nie musisz, a samemu też można się skutecznie bronić ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pozycję w google pracowałem rok (blisko 50 fraz z czego 90% w top10, najcięższe frazy w top5), to słowo jest słowem typowym dla tej tematyki

//edit

nie chcę sprzedawać domeny / strony jestem z niej dumny ;)

rOOt

fasttony.es - reklama na facebook.com

Aplikacje facebook - tworzenie aplikacji na facebook.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji jakis-cos.pl vs jakis-cos.com.pl? Sa 2 serwisy, tematyka ta sama, "jakis-cos" spelnia wszystkie wymogi znaku towarowego (nie jest to slowo powszechnie uzywane itp). Jesli jedna strona zastrzeze znak to moze scigac drugi serwis o domene? Troche to nielogiczne.

c2h5oh

"The day Microsoft makes something that does not suck is probably the day they start making vacuum cleaners"

Kolczyki | Biżuteria Swarovski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo - a raczej słowny znak towarowy "wakacje" jest zastrzeżony dla: Kredyt Bank S.A.

numer ochronny 152396 zastrzeżone: 09-08-2000 (decyzja zapadła w 2004r)

jest to zastrzeżone dla: usługi w zakresie gromadzenia środków i ich lokowania, usługi bankowe

więc portalu o finansach i o bankowości pod takim adresem nie można założyć

ale co z słowami typowymi dla danej tematyki? (wakacje.pl wakacje.com.pl)

//edit: pomyłkaw numerze ochronnym

juz sie tyle razy wypowiadalem na tym forum w tym temacie...hmmm...

jesli zarejestrujesz slowo WAKACJE dla uslug bankowym (w tej klasie zankow towarowych) to jesli masz jakakolwiek domene z nazwa WAKACJE, np. .com.pl, net.pl, jakakolwiek i pod ta domena prowadzisz portal o uslugach bankowych lub uslugach bakowych zwiazane z wykorzystaniem slowa WAKACJE, to bedziesz miec problem....a raczej proces pewny jak..hmm...w banku. Oczywiscie ostatecznie o wszystkim decyduje sad, wiec sprawa jest otwarta do dnia wyroku...

Jesli natomiast pod ta domenka ze slowem WAKACJE robisz cokolwiek innego, np masz biuro podrozy, to jest OK pod warunkiem, ze inne biuro podrozy, ktore zarezerwowalo sobie znak towarowy o nazwie "MOJE WAKACJE" lub "SLONECZNE WAKACJE" nie bedzie probowalo cie wykosic poprzez proces udowadniajac, ze nawet choc masz tylko nazwe WAKACJE, a wiec czesc zanku towarowego tamtej firmy SLONECZNE WAKACJE, to psujesz im rynek. Wtym wypadku masz duze szanse na wygrana, bo sa to inne znaki towarowe w tej samej klasie...Oczywiscie jesli sie okaze, ze chcesz zarejestrowac slowo WAKACJE to i tak najpierw jest postepowanie sprawdzajace i zawsze juz na etapie wstepnym z pewnych pobudek twoj wniosek moze byc odrzucony..Np. jesli nazwe wakacje chcesz zarejestrowac tak dla jaj bo masz nadmiar kasy i chcesz komus utrudnic dzialalnosc a sam nie podejmiesz dzialalnosci zwiazanej ze znakiem towarowym WAKACJE..wtedy raczej twoje podanie zostanie odrzucone..ze wzgledu na koszty nalezy tylko wtedy rejestrowac, gdy sie chce czerpac korzysci z ochrony! inaczej to nie ma sensu.

Jesli domena internetowa sklada sie ze pojedynczego slowa ktore jest rzeczownikiem pospolitym, to domene mozesz uzywac pod warunkiem, ze ktos kto ma np. domene WAKCACJE.pl prowadzi serwis lub dzialalnosc w innej klasie niz ty.wtedy mozesz sobie miec domene WAKACJE.net.pl, WAKACJE.info.pl. jesli natomiast jakis Iksinski ma firme URLOP i zglosil znak towarowy WAKACJE i go zarejestrowal, a potem albo wczesniej kupil domene WAKACJE.pl i pod ta domena ma portal o wakacjach i rekalame swojej firmy oferujacej wakacje, lub jest jego biuro podrozy URLOP!!! tak, pod domena wakacje.p jest biuro podrozy o nazwie URLOP, to moze tobie prawo do domeny WAKACJE.net.pl lub innej zostac odebrane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli w tym samym czasie powstana 2 serwisy o tej samej tematyce, w domenie rozniacej sie jedynie .tld to teoretycznie kto pierwszy ten lepszy (z zastrzezeniem) i ma podstawy by probowac za posrednictwem sadu arbitrazowego przy nasku probowac zgarnac druga domene?

c2h5oh

"The day Microsoft makes something that does not suck is probably the day they start making vacuum cleaners"

Kolczyki | Biżuteria Swarovski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli w tym samym czasie powstana 2 serwisy o tej samej tematyce, w domenie rozniacej sie jedynie .tld to teoretycznie kto pierwszy ten lepszy (z zastrzezeniem) i ma podstawy by probowac za posrednictwem sadu arbitrazowego przy nasku probowac zgarnac druga domene?

troche odkurzam temat, bo wlasnie pojawil sie w Wyborczej fajny artykul nt nazw domen, znakow towarowych i reklamy z tym zwiazanej

" Nazwa domenowa to istotny element naszej komunikacji marketingowej. Domena internetowa, w której użyto nazwy innej firmy, może zmylić klienta. A to - zdaniem sądu - to już nieuczciwa reklama" Wyborcza

https://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,4301577.html

Szkoda, ze nie podali finalu sprawy, ale domyslam sie, ze gostek, co zarejestrowal domeny bileteria.pl i .com.pl albo je juz stracil, albo straci, albo bedzie myslal o innej dzialalnosci pod nimi.

Niech to bedzie rowniez komentarz do calej tej powyzszej dyskusji w tym temacie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hm... No tak ale nie rozumiem jak ktoś może ścigać kogoś o taką domene jak np. wakacje.pl?

Przecież to nie jest nazwa własna!

A co w przypadku jak jakaś firma miała by znak towarowy wakacje lub e-wakacje a ja bym miał domenę e-wakacje.pl i prowadził sobie na niej serwis o wakacjach (gdzie dobrze wypocząć itd.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności