Skocz do zawartości

nazwa.pl - kodowanie znaków - import bazy - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na home.pl bazę danych o nazwie xdruk1 którą sam założyłem oraz information_schema - nie wiem co to jest. Po zalogowaniu się do panelu admina pisze : System kodowania znaków dla MySQL: ISO 8859-2 Central European (latin2)

I teraz chcę przenieść portal na serwer nazwa.pl. Czy mam skopiować też tą bazę information_schema ? czy tylko xdruk1 ? Oraz drugie pytanie - w panelu admina jest napisane : System kodowania znaków dla MySQL: UTF8 .

I mam dylemat ? czy muszę zmienić coś w tym kodowaniu ? Suport nazwa.pl twierdzi że oni mają domyślnie te latin2 i mogę bazę kopiować bez obaw.A te utf 8 odnosi się do czegoś innego.

Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko xdruk1 ?

Tylko tą bazę.

I mam dylemat ? czy muszę zmienić coś w tym kodowaniu ? Suport nazwa.pl twierdzi że oni mają domyślnie te latin2 i mogę bazę kopiować bez obaw.A te utf 8 odnosi się do czegoś innego.

Wszelkie połączenia mogą mieć na sztywno Latin2. Z tego co jednak kojarze nazwa.pl ma panel na phpmyadminie więc przy imporcie mogą i tak wyjść krzaki. Jeśli tak będzie to zaimportuj tą bazę via php i powinno być OK.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności