Skocz do zawartości

nowy sposób na zarabianie :)


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dzwonil do mnie moj klient który posiada strone pod adresem zaluzmy: w ww. przyklad. pl

zadzwonila do niego firma hostingowa w takiej sprawie ze wlasnie sie dowiedzieli ze ktos chce wykupic domene w ww. przyklad. com i na dodatek jest ktos z tej samej branzy wiec bedzie zapewne tam odstawial plagiat.

Oczywiscie oni moga zapobiedz temu procederowi i jezeli sie pospieszy to moze ubiedz ta osobe i kupic u nich ta domene za ok 600 zl !!

zapytani o kontakt powiedzieli ze nie maja maila i podadza tylko przez telefon nr konta :shock:

ale sobie sprytny interesik otworzyli :D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie oni moga zapobiedz temu procederowi i jezeli sie pospieszy to moze ubiedz ta osobe i kupic u nich ta domene za ok 600 zl !!

ten proceder nie jest wcale nowy, spotkałem sie z nim już rok temu, dostałem maila od firmy X z wykazem wolnych domen które zawierały nazwe mojej firmy

Odpowiedziałem że prosze bardzo niech sobie oni albo ktoś tam rejestrują nawet wszystkie regionalne w NASK, a jest ich trochę.

gorzej jak ktoś ma znana markę albo chce w nia zainwestować zeby była rozpoznawalna no to musi niestety powykupywać domeny lub też zastrzec nazwe w urzędzie patentowym, ale to troch kosztuje nawet w samej Polsce

nie mówiąc już o tym że na świecie i tak znajdzie się wolna domena do zerejestrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu też miałem podobny telefon. Firma z USA, przedstawicielstwo z Polski, miły damski głos. Też chodziło o to, że mają klienta na .com- fima z branży, ale widzą, że my mamy .pl więc wolą zapytać. Ja też spytałem o cenę - 1000zł. A za co? Hosting, domeny na 2 lata itd ple ple ple. I jeszcze jakieś 270 (chyba) rocznie za coś. Grzecznie podziękowałem, ale zaraz zarejestrowałem .com i jeszcze .info.

Na pewno złapią kilku frajerów, ale z ceną już zeszli w dół.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może ile?

nie chce Cie martwic ale urząd patentowy to prawdziwy pożeracz kaski, dla mnie to niezłe zdzierstwo, kiedys miałem z nimi do czynienia jak mnie jeden klient poprosił o zarejestrowanie całkiem pospolitej domeny,

NASK odmówił mu rejestracji bo okazało się ze jest ona zastrzeżona własnie w urzędzie patentowym jako znak towarowy.

Co ja z nimi przeszedłem to szkoda gadac, bo za samo uzyskanie informacji na temat rodzaju zastrzezenia znaku chcieli od klienta ponad 300 zł

ale jak chcesz więcej informacji to masz pod adresem:

https://www.uprp.pl/Polski/Postępowanie+prz...y/oplaty_pl.htm

życze powodzenia w przedzieraniu sie przez ten gąszcz przepisów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak ktoś ma znana markę
NASK odmówił mu rejestracji bo okazało się ze jest ona zastrzeżona własnie w urzędzie patentowym jako znak towarowy.

Nie możliwe. NASK sprawdza takie rzeczy? Zdaje się że to biuro patentowe sprawdza. Zdaje się też, że na zastrzeżenie czeka sie z rok albo i dłużej dokąd wszystkie wątpliwości co do unikalności zgłoszonego patentu zostaną rozwiane.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe. NASK sprawdza takie rzeczy? Zdaje się że to biuro patentowe sprawdza. Zdaje się też, że na zastrzeżenie czeka sie z rok albo i dłużej dokąd wszystkie wątpliwości co do unikalności zgłoszonego patentu zostaną rozwiane.

sprawa miała miejsce jakies 2 lata temu i zapewniam Cie Piotrze że NASK wtedy był cholernie upierdliwy w tego rodzaju sprawach, nie wiem czy coś sie w tej kwestii zmieniło ale mam nadzieję że tak.

inna podobną sprawę miałem jak klient, który jest legalnym dealerem mercedesa chcial zarejestrować domene mercedes.wroclaw.pl - powiem Ci tylko jedno, żadne papiery NASKowi nie pomagały, to że jest sie dealerem itp. po prostu zaparła sie wtedy ta instytucja jak osioł i nic jej nie przekonywało

może by warto sprawdzić czy polityka NASKu sie zmieniła i spróbowac zarejestrować np microsoft.wroclaw.pl :hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos: decyzje nask-u są od dłuższego czasu niezrozumiałe (żeby nie powiedzieć dosadniej). Ok. 2 lat temu zarezerwowałem domenę adidas.pl (w domena.pl - oficjalne potwierdzenie przyjęcia do rejestracji, wpłata na konto). Nie byłem bardzo zaskoczony, gdy w specjalnym mailu poinformowano mnie (bez szczegółowych wyjaśnień), że domena nie może być zarejestrowana. Mocno zaskoczony byłem za to, gdy pół roku temu zobaczyłem domene na sprzedaż w allegro. Niedawno znów była (za 120.000pln) i znów na osobe prywatną. Ale z koniem nie zamierzam się kopać.

ps. sprawa z nadgorliwością nask-u wobec microsoft.pl jest już chyba wszystkim znana.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos: decyzje nask-u są od dłuższego czasu niezrozumiałe (żeby nie powiedzieć dosadniej). Ok. 2 lat temu zarezerwowałem domenę adidas.pl,  poinformowano mnie (bez szczegółowych wyjaśnień), że domena nie może być zarejestrowana. Mocno zaskoczony byłem za to, gdy pół roku temu zobaczyłem domene na sprzedaż w allegro. Niedawno znów była (za 120.000pln) i znów na osobe prywatną.

otóż to NASK to instytucja jak dla mnie wymagająca totalnego przoerganizowania.

Miałem okazję przez rok pracować w "dużej" polskiej firmie hostingowej z pierwszej 10tki top100 i rejestrowałem po kilkanaście domen dziennie.

To jakie oni czasem robili problemy przy rejestracji niektórych domen to ludzkie pojęcie przechodzi, mógłbym o tym napisac niezła książkę.

Ogólnie jak dowiedziałem się że wreszcie będzie można rejestrować domeny inaczej niż przez NASK to wręcz potraktowałem to jak wyrok boski.

ps. sprawa z nadgorliwością nask-u wobec microsoft.pl jest już chyba wszystkim znana.

microsoft podałem tylko jako oczywisty przykład, można wyszukać w urzedzie patentowym jakąś mniej znaną nazwę zastrzeżoną jako znak towarowy i spróbować zarejestrować jakąkolwiek domenę .pl z tą nazwą poprzez NASK - życze powodzenia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności