Skocz do zawartości

Dzielenie się wiedzą, współpraca - Netcamp


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie kilka informacji:

Wspólnie z

NZS Niezależne Zrzeszenie Studentów w Szczecinie - https://www.nzs.szczecin.pl

SPNT - Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny - https://www.spnt.pl/

Polskie Radio Szczecin

pracujemy nad projektem Netcamp.pl, który będzie miał na celu dzielenie się wiedzą z dziedziny IT jak i e-marketingu.

Jest to projekt lokalny na Szczecin.

Pierwsze spotkanie Netcamp jest w trakcie realizacji.

Oczywiście uczestnictwo jest zupełnie bezpłatne :).

Moje pytanie brzmi = czy osoby z tego forum nie myślały o zrobieniu podobnych projektów lokalnych nie skupiających się do spotkań przy piwku i połączeniu ich w przyszłości do krajowego projektu.

Zapewne masa osób posiada u siebie lokalnie możliwości porozumienia się z władzami uczelni, bądź instytucjami które bezpłatnie udostępniłyby sale, projektory tak jak ma to miejsce w wypadku Netcamp Szczecin.

Co sądzicie o takich projektach umożliwiających prezentacje swoich poglądów, pomysłów, rozwiązań a zarazem późniejszych spotkań przy grillu, kawie, soku :).

Netcamp wygląda mniej więcej tak - jeżeli chodzi o obrazki.

netcamp.jpg

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook rozwiń myśl, bo uważam, że jedna z największych uczelni informatycznych na śląsku (gdzie sam uczęszczam) byłaby tym zainteresowana - mógłbym to jakoś przedstawić tylko potrzebowałbym szczegółów.

Pozdrówki.

rankhouse-logo-top1.png

Pozycjonowanie stron Katowice - www.rankhouse.pl
tel.: 32 307 07 03 / mob.: +48 533 336 613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więć tak.

Zakładamy że lokalnie działa sobie projekt Netcamp który skupia szczecińską branże IT - działa sobie z osobna jak każdy podobny.

Powstają podobne projekty które są wspierane prze z uczelnie, itp. - owe projekty np raz do roku robią na większą skale impreze, bądź zapraszają ludzi wzajemnie, wspierając i umożliwiając im tanie noclegi, transport itp.

Oczywiście takie połączenie imprezy np max 2 razy w roku - lecz co najważniejsze wspólna promocja - czyli 1 ma możliwość promowania nowego tworu który rodzi się w mieście Katowice by ułatwić start w Katowicach, służy wskazówkami, ludźmi, rozwiązaniami.

Akurat kwestia wspierania się projektów jest kwestią rozwojową.

Najważniejszym aby tego typu projektem zainteresować firmy i władze uczelni w danym regionie.

Dzięki temu spotkania seo/sem/webmastering itp mogłyby zyskać na znaczeniu - byś spotkaniami także na piwko poprostu po takim spotkaniu prezentacyjnym w salach ze sprzętem.

Sprzęt, sale umożliwiają wykłady, prezentacje, zapraszanie firm IT, pomagają szukać pracy, ofert itp.

Możliwości są naprawde duże.

Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt aby spotkania takie były bezpłatne. Sponsorzy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już nie jest taki problem.

Jak w każdym mieście można zainteresować sporo ludzi.

Ja lokalnie zapewne stukne do firm typu home, az i masy innych.

Tak samo mogą to być wolni strzelcy i webmasterzy - ludzie którzy mają coś do powiedzenia i chcą się tym podzielić. Jak projekt się rozwija to i chętni się zgłaszają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szooku a masz coś a'la biznes plan do tego? Chętnie porozmawiałbym z władzami mojej uczelni na ten temat. Wiadomo, nie będą chcieli suchych faktów tylko jakiś gotowy plan poparty przykładami...

rankhouse-logo-top1.png

Pozycjonowanie stron Katowice - www.rankhouse.pl
tel.: 32 307 07 03 / mob.: +48 533 336 613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poprostu z przykładu ?

Za około miesiąc będzie 1 takie spotkanie - będziesz miał dla nich przykład.

Zarys poślę ci po wtorku bowiem jeszcze dopinam pewne kwestie.

Uważam że pomysł warty zainteresowania skoro masz takie możliwości - tym bardziej że w przyszłości można wymianiać prelegentów między miastami :).

Ciągle zachowując projekt w formie bezpłatnego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fhc a na jakiej uczelni jesteś ? Ja na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, projekt ciekawy - a z tego co wiem to trochę osób z naszego województwa jest.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem idee, ale przecież cos takiego od dawna sobie istnieje:

- Innowatorium w Warszawie

- Boostrap w Warszawie

- GrillIT we Wrocławiu

- GrillIT filia w Krakowie :P

- organizuje się Śląsk pod roboczą nazwą "Spodek 2.0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie działa kilka podobnych akcji. Na UJ opiera się o program CITRU, na Akademii Ekonomicznej przy Kole Przedsiębiorczości i Innowacji. Zapewne inne uczelnie też coś organizują ale nie wchodziłem głębiej w temat.

Wydaje mi się Mariusz, że nieco to upraszcza Wam sprawę - trzeba by zebrać to wszystko do jednego wora. Pomysł bardzo ciekawy i rozwojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normanos tak tak istnieją tego typu projekty.

Ja jednak napisałem to by tworzyć ich więcej a także by pomyśleć o ich późniejszym łączeniu, wspólnym promowaniu.

FHC napisał że ciężko może być znaleźć prelegentów, sponsorów itp w danym regionie. Tutaj z pomocą może przyjść drugi projekt działający na innym terenie.

Nie wiem jak działają obecne projekty względem medialności, sponsorów i zainteresowania firm. Czy są to spotkania i prezentacje tylko wewn. czy także mające na celu promocje usług wzajemnych, usług dla biznesu a także krótkie szkolenia i porady.

Tzn dla przykładu czy dotychczasowe projekty mimo że działają już jakiś czas osiągneły jakiś skutek medialny i biznesowy czy są jak to się mówi spotkaniem z prezentacjami + jakaś kawa.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - bywam na takich spotkaniach. Zazwyczaj są to prezentacje omawiające dokładnie modele biznesowe + prezentacja firmy. Przy okazji spotykają się przedstawiciele różnych firm, rozmawiają co prowadzi często do współpracy. Studenci mający ciekawe projekty mogą liczyć na wsparcie firm, które współpracują z danym kołem.

Firma zyskuje:

- reklamę wśród studentów

- potencjalnych pracowników

- kontakty biznesowe

- możliwość rozwoju poprzez projekty studentów

Student zyskuje:

- wiedzę praktyczną i teoretyczną

- informacje o potencjalnych miejscach pracy

- możliwość przedstawienia własnego projektu

- możliwość realizacji projektu

Medialnie działają na zasadzie lokalności czyli nie usłyszysz o takim spotkaniu w mediach ogólnopolskich, ale lokalnych już jak najbardziej. Zazwyczaj na Akademii Ekonomicznej jest około 100 - 150 osób na takim spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł i powiem szczerze, że jestem tym bardzo zainteresowany. Osobiście tylko dodam, że jak dla mnie to wolałbym aby każda prezentacja, która będzie miała miejsce coś wnosiła. Mam nadzieje, ze rozumiecie? Żeby to nie wyglądało tak, ze przychodzi Pan A gada gada po reklamuje i tyle. Takie po prostu spotkanie może nie na całkowitym luzie, ale najważniejsze aby coś wnosiło.

Z chęcią bym się zajął tym w Poznaniu, tym bardziej że mamy trochę firm, które by na takie coś poszły np. ta w której teraz pracuje. Tylko przydało by się więcej dokładnych informacji.

Pomysł jest naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działają obecne projekty względem medialności, sponsorów i zainteresowania firm. Czy są to spotkania i prezentacje tylko wewn. czy także mające na celu promocje usług wzajemnych, usług dla biznesu a także krótkie szkolenia i porady.

Nie wszystkim odpowiada ten sposób promocji, ba, rzekłbym, że te wymienione spotkania powstały właśnie po to aby nieco uciec od marketingowej papki uprawianej na różnego typu "konferencjach i szkoleniach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności