Skocz do zawartości

[priv]Pierwsza firma - kilka pytan


Gremlin18

Rekomendowane odpowiedzi

Złóż vat-7, albo deklarację zusowską bez pieczątki, to zdziwisz się jak szybko zareagują na 'niewłaściwie wypełnione dokumenty' - już raz tak miałem.

Dodatkowo w niektórych bankach bez pieczątki nie założysz konta firmowego, więc z łaski swojej daruj sobie te pierdoły - może i można jakoś partycypować bez pieczątki, ale utrudnianie sobie co miesiąc życia za te marne 20zł to chyba nie jest to na czym każdemu zależy.

Wiem, że lepiej posiadać pieczątkę - chociażby dla klientów czy założenia konta bankowego w niektórych bankach (choć nie wszystkie wymagają - a jeśli wymagają, to też dziwny ten wymysł). Nie mówiłem, że nie opłaca się brać pieczątki - chodziło mi tylko i wyłącznie o formalne, prawne wymogi - a fakt jest taki, że mocy prawnej pieczątka nie ma i posiadać jej nie trzeba (formularze do US i ZUSu można składać bez pieczątki - jeśli nawet zwrócą uwagę, mówisz, że nie masz, tyle). To w kwestii formalno-prawnej. Praktycznie lepiej pieczątkę posiadać - koniec tematu ze stempelkami.

Jeśli chodzi o dofinansowanie, musisz być bezrobotnym i spełnić szereg warunków (różne w zależności od powiatu - mnie osobiście dyskwalifikował nieuregulowany stosunek do służby wojskowej i brak odroczenia na minimum 12 miesięcy :/). A bezrobotnym w czasie nauki na studiach dziennych nie zostaniesz (nie wiem jak z innymi studiami sprawa wygląda). A dofinansowanie to najpopularniejsze to do ok. 12000 zł jednorazowo na zakup sprzętu. Wszystko to na podstawie przedstawionego i zaakceptowanego biznesplanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie płatnikiem VAT też nie jest obowiązkiem, ale przydaje się bardzo

Mógłby ktoś to rozwinąć albo rzucić odpowiednim linkiem? Jakie są korzyści/wady bycia/niebycia płatnikiem VAT.

Precyzując - jeśli obrót nie przekracza 10000 euro rocznie, to nie musisz być. Jeśli chodzi o zalety i wady, to: https://malybiznes.pl/zakladanie_dzialalnos...podatek_vat.htm (aktualna opłata za VAT-R to 170 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczątka nie jest obowiązkowa, ale pewnie niektórzy klienci lubią mieć stempelki na fakturach.

hue hue hue :pisze: Na pewno jesteś z Polski? Załatwiałeś cos w urzedzie skarbowym, zusie, urzędzie miasta, gdziekolwiek? :) Chyba nie.

A co ma do tego skad ktos jest? Nie kazdy na poczatku musi sie znac...ja aktualnie zakladam firme w Niemczech i tez sie na wszystkim jeszcze nie znam, wiec ostroznie z takimi wtraceniami typu "Na pewno jestes z Polski?" A jakby byl z pakistanu, to zle, ze chce placic podatki w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US na żadnym ze swych formularzy nie wymaga pieczątek

To zapraszam do mnie na składanie VAT7 bez pieczątki :pisze:

A co ma do tego skad ktos jest? Nie kazdy na poczatku musi sie znac...ja aktualnie zakladam firme w Niemczech i tez sie na wszystkim jeszcze nie znam, wiec ostroznie z takimi wtraceniami typu "Na pewno jestes z Polski?" A jakby byl z pakistanu, to zle, ze chce placic podatki w Polsce?

Nie moja wina, że nie załapałeś ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lepiej posiadać pieczątkę - chociażby dla klientów czy założenia konta bankowego w niektórych bankach (choć nie wszystkie wymagają - a jeśli wymagają, to też dziwny ten wymysł). Nie mówiłem, że nie opłaca się brać pieczątki - chodziło mi tylko i wyłącznie o formalne, prawne wymogi - a fakt jest taki, że mocy prawnej pieczątka nie ma i posiadać jej nie trzeba (formularze do US i ZUSu można składać bez pieczątki - jeśli nawet zwrócą uwagę, mówisz, że nie masz, tyle). To w kwestii formalno-prawnej. Praktycznie lepiej pieczątkę posiadać - koniec tematu ze stempelkami.

Pani z okienka urzędu skarbowego najpewniej ma w głębokim poważaniu Twoje rozmyślenia :)

Jeśli chodzi o dofinansowanie, musisz być bezrobotnym i spełnić szereg warunków (różne w zależności od powiatu - mnie osobiście dyskwalifikował nieuregulowany stosunek do służby wojskowej i brak odroczenia na minimum 12 miesięcy :/). A bezrobotnym w czasie nauki na studiach dziennych nie zostaniesz (nie wiem jak z innymi studiami sprawa wygląda). A dofinansowanie to najpopularniejsze to do ok. 12000 zł jednorazowo na zakup sprzętu. Wszystko to na podstawie przedstawionego i zaakceptowanego biznesplanu.

W każdym urzędzie pracy są inne wymagania i inna procedura przy przyznawaniu tych pieniędzy - najlepiej niech pójdzie osobiście i się dowie

Nie moja wina, że nie załapałeś ironii.

Za wysoko postawiłeś poprzeczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym myslałem ale jak pomyslałem ze mam czekać 30 dni i nawet nie mieć pewności że dostane dofinansowanie wiec zrezygnowałem :)

Hehe, ja czekałem. Ale się nie doczekałem. Okazało się, że trzeba trafić na moment kiedy kasa jest. Wtedy dostaje 99% składających podania. Najgorsze jest to, że czekając na dofinansowanie, nic nie możesz zrobić - nawet papierów w UM złożyć. I tak 30 dni poszło... I nigdy więcej nie zawitam w UP.

pozdrawiam, Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US na żadnym ze swych formularzy nie wymaga pieczątek

To zapraszam do mnie na składanie VAT7 bez pieczątki :)

U mnie się da - Racibórz. Pieczątka powinna być.

A czy warto, czy nie warto być VATowcem, to zależy od wykonywanej działalności. Przy SEM, SEO itd, warto, bo wszelkie koszty i sprzedaż (krajowa) są ovatowne.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności