Skocz do zawartości

Wychowanie dzieci a internet :)


kozak222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ;) dwie córeczki w wieku 14 i 15 latek. Udostępniłem im internet i... nurtuje mnie jak zabezpieczyć komputerek, żeby spryciarki nie miały dostępu do ZAKAZANYCH treści i .. zdjęć.. i filmów :)

Może ktoś polecić jakiś program? sposób jak zabezbieczyć komputrerek w możliwie jak największym stopniu.. i żeby nie dało się tego w prosty sposób zneutralizować?

Z góry dziękuję za wypowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność korzystać z komputera z uruchomionym programem Motyl/Motyl 2.

Nie można było wejść na strony z smsami, niektóre popularne strony (program filtruje każdą stronę, która ma w treści słowo tj. sex itp).

Program nie filtruje przeglądarki tekstowej Lynx :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy router ma filtr domen. Wystarczy wpisać jakieś kombinacje słów i nikt nie połączy się z domeną, która ma takie słowo w nazwie.

Poza tym, jak będą chciały, to i tak wejdą na jakąś stronę - u koleżanki, w kafejce, itd.

W sumie to samo można uzyskać plikiem hosts.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy dziecko może pingować adres z innego komputera i połączyć się z witryną po IP.

Nie popadajmy w paranoję :) Dziecko, które potrafi obejść podstawowe blokady już doskonale na pewno wie, czego szuka w sieci i w taki, czy inny sposób obejrzy zakazane zasoby, chociażby z kafejki czy od kolegi :)

Tak naprawdę nie ma sposobu na zabezpieczenie komputera, do którego jest fizyczny dostęp. To tylko kwestia skali trudności ;)

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności