Skocz do zawartości

Do tych, którzy nie głosują na UPR.


BukMarek

Rekomendowane odpowiedzi

nie dla mnie , ale dl niektórych fakt że wszycy sa równi że zarabiają tle samo że nie ma lepszych i gorszych jest przekonujący... Jezus też był socjalista i zobacz ile ma "fanów"| do mnie przeawia liberalizm ale trzba zaakceptować, ze na świecie zawsze będzie sporo socjalistów(wyborcy PiSu, samoobrony, SLD itp)

albo np. ostanie wybory we fancji gdze co prawda przegrała ale i tak miała duże popacie ani która jawnie deklarowała socjalizm...

ps. socjalizm nie każe żyć na kredyt...

nie porownuj rownosci np.wobec prawa z rownoscia podatkowa, sa to dwie rozne sprawy

co do ilosci - tak lud jest zawsze liczny i zazwyczaj kieruje sie zasada "ktos mi musi dac"

nie spierajcie sie o sposob opodatkowania tylko o to czy podatki musza byc takie wysokie i czy wszystko to na co ida nasze podatki jest tak naprawde potrzebne?

ktos powie ze nie sa wysokie - ano sa ale to temat rzeka

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

na podstawie tego, ze mamy demokracje, u nas od niedawna w innych miejscach od ponad 200 lat

nic nie pisalem o socjalizmie i komunizmie

poglady mam liberalne

demokracja jest wedlug mnie najbardziej zblizona do idealu

moze wiec zadam pytanie inaczej - dlaczego podatek poglowny jest wedlug Was dobrym rozwiazaniem?

w jakiej wysokosci i kto mialby go placic? i co z ubezpieczeniami?

www.akwaswiat.net - nowe/stare forum akwarystyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poprostu chcialbym, zeby ktos postaral sie mnie przekonac do tego co pisze, bo jakos tak mam wrazenie, ze nie wszyscy do konca wiedza o czym pisza

oczywiscie, ze podatki sa za wysokie a zarzadzanie funduszami publicznymi wola o pomste do nieba - ale to raczej nie jest kwestia ustroju czy formy opodatkowania:)

www.akwaswiat.net - nowe/stare forum akwarystyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie tego, ze mamy demokracje, u nas od niedawna w innych miejscach od ponad 200 lat

a w starożytnej Grecji to co za ustrój był?? :)

moze wiec zadam pytanie inaczej - dlaczego podatek poglowny jest wedlug Was dobrym rozwiazaniem?

w jakiej wysokosci i kto mialby go placic? i co z ubezpieczeniami?

każdy w równej wysokosci , dlatego że jest najbardiej sprawiedliwy.

nie porownuj rownosci np.wobec prawa z rownoscia podatkowa, sa to dwie rozne sprawy

a gdzie porównuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy w równej wysokosci , dlatego że jest najbardiej sprawiedliwy.

co znaczy KAZDY? noworodki i babcie tez? i jesli to mialoby byc dzis to jaka to mniej wiecej kwota?

a czemu by nie??

a jaka kwota??

https://www.policja.pl/portal/pol/38/873/ - czyli na rok 2008 około 7MLD

https://www.finmon.mil.pl/html/budzet2006/?_mm_pos=6 na 2008 około 22MLD

podstawowa administracja - około 10 mld

razem 40MLD zł

ludzi 38 518 241 - 8mln na niepełnoletnich czyli 30mln

40mld / 30 mln = 1333,33 zł na rok

zgodził bym sie na 200zł na miesiac od każdej pełnoletniej osoby

obecnie dochody budżetu(zgdonie z wikipedia) to około 180 mld czyli 6000zł rocznie....

[edit] zapomniałem o ZUSie prognoza wpływów na 2008 to 93 555 mln czyli kolejne 3000zł dodatkowego podatku rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system kazdy po rowno jest do xxxx.....

a system: zarabiasz wiecej -> płań na leni i darmozjadów jest lepsy??

masz teraz kase i zaplacic mozesz bedziesz mial 80 lat nie bedziesz mial zadnych szans na przezycie

a nie słyszałes o oszczedzaniu??

a poza tym rodzice maja obowiązek utrzymywania dzieci i moim zdaniem dzieci też powinny mieć obowiązek utrzymywania rodzicow. ale wystarczy oszczedzać... jak byś to co płacisz na ZUS odkładał na lokacie(która jest nieszczegółnie opłacalna) to miałbys na starość mnóstwo kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym rodzice maja obowiązek utrzymywania dzieci i moim zdaniem dzieci też powinny mieć obowiązek utrzymywania rodzicow. ale wystarczy oszczedzać... jak byś to co płacisz na ZUS odkładał na lokacie(która jest nieszczegółnie opłacalna) to miałbys na starość mnóstwo kasy...

a jakbym umarl w wieku 32 lat a nie 65 to ile bym na tej lokacie nazbieral? kto zaplacilby mojemu dziecku rente dopoki nie bedzie pelnoletnie i nie bedzie moglo podjac pracy?

obowiazkowe ubezpieczenia, obowiazkowe lokaty czy jak to nie nazwiemy - placic trzeba

a w przeciwienstwie do prywatnych bankow czy prywatnych ubezpieczycieli ZUS formalnie zbankrutowac nie moze - wiec raczej nie tedy droga

www.akwaswiat.net - nowe/stare forum akwarystyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym rodzice maja obowiązek utrzymywania dzieci i moim zdaniem dzieci też powinny mieć obowiązek utrzymywania rodzicow. ale wystarczy oszczedzać... jak byś to co płacisz na ZUS odkładał na lokacie(która jest nieszczegółnie opłacalna) to miałbys na starość mnóstwo kasy...

a jakbym umarl w wieku 32 lat a nie 65 to ile bym na tej lokacie nazbieral? kto zaplacilby mojemu dziecku rente dopoki nie bedzie pelnoletnie i nie bedzie moglo podjac pracy?

obowiazkowe ubezpieczenia, obowiazkowe lokaty czy jak to nie nazwiemy - placic trzeba

a w przeciwienstwie do prywatnych bankow czy prywatnych ubezpieczycieli ZUS formalnie zbankrutowac nie moze - wiec raczej nie tedy droga

wolfik i tutaj sie zgodze z toba praktycznie w 99%

Zus moze zbankrutowac nie tak jak firmy ubezpieczeniowe ale moze mu poprostu zabraknac pieniedzy do wyplacania....i to jest ten 1% kiedy sie z toba nie zgodze

ale co do reszty masz racje...tak jest ze trzeba ludziom pomoc i w takich sytuacjach mozna znalesc rozwiazanie i upr tez by je znalazl.

tak jak ja sam pisalem nie ma pieniedzy za darmo ale sa takie sytuacje jak ta opisywana przez ciebie gdzie mozna by bylo zastosowac dawanie rybki.

ale to jest omawianie kwestii skrajnych ktore stanowia maxymalnie 1% ogolu...i mozna by temu 1% pomoc w jakis sposob i by to nie przeszkadzalo w zaden sposob w prowadzeniu panstwa calkowicie wolnego gospodarczo....ale tez do konca nic za darmo osoba taka po ukonczeniu pelnoletnosci moze by miala swego rodzaju dlug spoleczny nie mowie ze mialaby oddawac pieniadze albo isc na roboty ale w jakis sposob odwdzieczyc sie panstwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności