Skocz do zawartości

[prywata] internet- netia czy tp?


covi

Rekomendowane odpowiedzi

To taka inna wersja neostrady. Jak ma tak działać jak neo tepsy to dziękuję.

Różnica między netią a tepsą jest taka, jak między mercedesem i trabantem. A niby oba niemieckie :tancze:

W netii przez ponad rok używania netu nie było ani jednej awarii. No i największą zaletą jest to, że nie mają żadnej kolorowej linii tylko infolinię, gdzie sprawy można załatwić szybko i skutecznie :)

⇅ Sprawdź czy nadal jest zielono u Ciebie i konkurencji poprzez nowoczesne monitorowanie pozycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja wlasnie tez napaliłem sie początkowo na netię, ale.. tak sobie mysle, ze:

- przez 4 (a moze i wiecej, bo juz nie pamietam) lat użytkowania neostrady, zdazyło sie kilka (licząc na palcach jednej ręki) "awari" (max. kilka godzin) wiec na to można przymknąc oko,

- infolinia/pomoc techniczna (mowie o 0800 102 102) tez zawsze okazywala sie pomocna w udzielaniu informacji (np. "jest awaria, za godzine bedzie dzialac",

- roznica w cenie dla interesującego mnie abonamentu wygląda tak, ze: 1Mbit, przy umowie na 24mc w TPSA to 66zł/mc a w netii 59zł/mc

Czy jest więc sens zmieniąc dostawcę by zyskać 7zł miesięcznie? (pozornie, bo tak naprawde dochodzi jeszcze koszt i czas poświęcony na opłacanie rachunku dla kolejnej firmy) ?

Czy jest sens rezygnować z czegoś co (w moim przypadku) działa bez zarzutu i ryzykować pogorszenie jakości usług?

Wiem, że teraz jest moda na przechodzenie do innych firm, rezygnowanie z TPSA, itd.. ale ja chyba zostane przy neostradzie :)

Pozdrawiam i życze szybkich transferów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumując to z rokiem za darmo, to wychodzi sporo taniej.

Nie ma nic za darmo, ciekawe kiedy w końcu wiekszość ludzi na to wpadnie. W ciągu dwóch pozostałych lat spłacisz wszystko z nawiązką.

Wiązać się na 3 lata świadomie to kiepski pomysł. Oferty pojdą na przód, a Ty zostaniesz z rachunkami. Nie oznacza to jednak żeby czekać wiecznie, myślę że optymalnym okresem umowy jest 1 rok. Jeżeli prowadzisz firmę, rachunki za internet będą kosztami, realna cena nie bedzie taka straszna.

Mam też nadzieję że nie długo w ogóle nie trzeba bedzie mieć abonamentu w TP żeby korzystać z internetu, konkurencja zrobi swoje.

Ostatnio dostałem z TP ofertę przejscia z neostardy na DSL (dla firm), po jej przeanalizowaniu dochodzę do wniosku że TP nadal próbuje sprzedawać jak najmniej za jak najwięcej, nic się jeszcze nie nauczyli, ale mimo to zostane przy ich ofercie, bo jest dla mnie pewniejsza niż alternatywny operator nie na swoim łączu.

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma, w tp musiałbys płacić ten rok

Nie ma,

Netia obecnie ma tylko tańszą ofertę, rozłożoną w czasie 36 miesięcy.

Inaczej: Netia ma tańszą ofertę, nie zaprzeczam, mówię jedynie o tym że aby ja pozyskać uwiążesz się na dłuugi czas i za wszystko zapłacisz, dlatego nie ma nic za darmo.

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma

Ok, zwracam honor. Przez pierwszy rok co miesiąc trzeba płacić 0,04 zł - zobaczcie szczegóły oferty :D Czyli pierwszy rok jest prawie za darmo bo prawie nic nie płacisz, przez kolejne dwa lata płacisz te kilkadziesiąt złotych miesięcznie, czyli pierwszy rok jest prawie za darmo (bo prawie nie płacisz, co nie zwalnia Cię od płacenia przez kolejne dwa lata) - więc prawie nie masz racji z tym, że nie ma za darmo (bo płacimy 4 grosze/mies. - w tym masz rację) ;) A to, że koszty utrzymywania pierwszego roku wliczone są w zyski z kolejnych dwóch lat, to jest oczywiste dla wszystkich raczej. Ktoś pisał o tym, że nie warto wiązać się na 3 lata - jeśli cena odpowiada, prędkość jest wystarczająca, to nie widzę przeszkód do takiego wiązania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma

Ok, zwracam honor.

Ja też :-) W sumie sam się zastanowię nad zmiana operatora, ale na rok, i poczekam jeszcze trochę aż rynek dostępu do internetu dojrzeje.

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jaka jest chamowa ze strony tepsy?

mamuska moja chce sobie zalozyc internet pod poznaniem w luboniu i tam akurat gdzie mieszka nie ma kablowki i zostaje albo neostrada albo gprs.

nie korzysta z telefonii tepsy bo w rodzinie jestesmy ostro anty monopolisci :D ( nie wiem skad sie wzielo to mamusce ale jak popiera to sie cieszmy ), ale to co np iplus oferuje do domowego uzytku jest bez sensu bo 4gb transfer na miesiac to smiech na sali :)

dlatego tez doszedlem do wniosku ze mozna wziac tepse i neo ale tylko neo bez tepsy. ostatnio czytalem ze zniesli obowiazek placenia abonamentu bo dostali kare od urzedu regulacji i kontroli komunikacji czy jakos tak sie to zwalo ale wszyscy wiedza o co chodzi ;-)

poszedlem wiec w poznaniu do punktu tepsy i powiedzieli mi:

"owszem nie trzeba placic abonamentu ale trzeba placic >>oplate za dzierzawe lacza<<" (ktora wynosi tyle ile abonement)...rotfl....

komuch zawsze bedzie komuchem. monopolista bedzie zawsze monopolista ;] i jedno z drugim sie laczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jaka jest chamowa ze strony tepsy?

"owszem nie trzeba placic abonamentu ale trzeba placic >>oplate za dzierzawe lacza<<" (ktora wynosi tyle ile abonement)...rotfl....

Opłata ta od dawien dawna jest. Urząd od wlepiania kar tepsie chciał ich przez to ukarać najwyższą możliwą karą dodatkowo (żądał obniżenia opłaty przynajmniej) - ale nie wiem, czy to do skutku doszło. BTW. TP SA nigdy nie zapłaciła żadnej kary jeszcze (choć zostały nałożone - nieustannie się odwołuje). A ta opłata to 30 zł + VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności