Skocz do zawartości

Zabezpieczenie "captcha" precelkow przed automatami


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Mion mając ciągle te same grafiki jako źródła, można bardzo prymitywnym sposobem zrobić porównywanie wycinków grafik. Nawet jeżeli są na nich "kreski" to jakiś procent wzorów zgadza się z przygotowanym szablonem.

Kod który podał Paweł, mogł być takim właśnie wycinkiem :rolleyes: Ale nie jest i wskazówką też nie, chyba że bardzo ogólną :rolleyes: To tak jak by powiedzieć, że samolot jest zepsuty nie wskazując na daną część. Poczytaj o base64 i sobie rozkoduj :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wystarczy mi że znam oskryptowanie z jakiego korzystasz choć nie powiem że twój kod mi przyspieszył prace i zamiast zająć mi to max 30 min zajęło mi to dosłownie 13 min z zegarkiem w ręku.

Chcesz sie zabezpieczyć przed czymś czego nie można uniknąć (albo ja to zrobię albo inny programista) zablokuj dodawanie userów lub zrób to co ja już mam i zostało opisane w innym wątku ale to nie zabezpieczy nadal przed założeniem konta, a jedynie przed ałtomatami dodającymi a ten soft który ja promuję w innym temacie nie dodaje automatycznie niczego więc naprawdę nie widzę sensu walki z wiatrakami.

Niestety dodanie się do kilkuset precli i mając kilka stron do dodania są potrzebne narzędzia które będą pamiętały za nas hasła i najważniejsze będą pamiętały za nas gdzie już się dodaliśmy. Moim zdaniem jesteś na spalonej pozycji i musisz się z tym pogodzić faktem albo zamknij precla dla ludzi bo ja swoim softem się tam dodam (założę konto)

Daje Ci linka i mam nadzieję że po przeczytaniu postu zrozumiesz jaki sęs mają takie narzędzia:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=37978

Mkr - nie wykorzystałem do tego celu żadnego OCR-a bo jestem za leniwy do tego :rolleyes: Ale kombinujesz dobrze z tym co podałem nie jest to base64 jeszcze podpowiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem żeby zmienić sobie ścieżkę do katalogu z grafikami oraz same grafiki.

No cóż, muszę kombinować dalej już zresztą mam w zanadrzu następną koncepcję skoro ta okazała się słaba.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

var_dump(base64_decode('aHR0cDovL3ByZWNlbC53aWVteS5ldS93cC1sb2dpbi5waHA/YWN0aW9uPXJlZ2lzdGVy'));

Dla mnie jak wół Base64

Chyba, że ma to dwa znaczenia i ja o jakimś nie wiem :rolleyes:

Co by nie ciągnąc dalej dopisze tu...

Kilka postów wyżej twierdzisz, że nie base64. Poniżej, że ułatwiam... To jak to w końcu jest :rolleyes: Bo może czegoś nie wiem, jakiś kod da vinci albo cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. K.: W kod wordpressa sie nie zagłębiałem bo aż mi niedobrze, a serwer sie dławi. Ostatnia witryna do przeniesienia mi z niego została...

Mion zrób lepiej sprawdzanie co miesiąc, czy wpis nie jest zduplikowany gdzieś, jeżeli jest to wywalaj + mail do użytkowników. To pomoże utrzymać Ci unikalność na której chyba Ci zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu dochodzimy panowie do konkretów że nie dość że zabezpieczenie jest liche bo obejście jest banalnie proste przez luki zarówno w samych obrazkach jak i (głównie) luki w oprogramowaniu to do tego utrudnimy życie ludziom, a nie systemom dodającym!

Tak więc z uporem maniaka się zastanawiam po cholerę to skoro spamować można bez tych narzędzi, a jak ktoś chce pomóc w mozolnym procesie dodawania do precli to już zaczyna się zabawa w "oskarżenia" o spam.

Pamiętajmy spam to człowiek a nie narzędzia!

Pistolet służy do obrony ale w nie odpowiednich rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sylwin - nie rozśmieszaj mnie...

@Kobis - Tak naprawdę to jeszcze mi nie Udowodniłem, że udało ci się zarejestrować konto. Faktycznie dwa założyłeś, ale mogły zostać założone ręcznie. Nie oczekuję, kodu php, ale, że przedstawienia mi działającej strony gdzie będę mógł na własne oczy przekonać się o tym, że Ci się udało. Adres możesz przesłać na PRV...

To co Kobis, przedstawisz "dowód życia" ? Bo podanie adresu strony zakodowanego base64 nie ma związku z tym zabezpieczeniem...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na forum trzy opcje:

- pierwsza ludzi, którzy chcą aby precelki zabezpieczyć przed śmieciarzami, a tym samym aby miały swoją wartość. Chcą to zrobić różnymi drogami, ale chcą

- druga grupa, zainteresowanych ułatwieniami i masówką w dodawaniu. Przykłady takie mogę zaobserwować na moich 2 precelkach. Ich "autorzy" pochodzą dziwnym trafem z dodawarek. A w artykułach powielane treści, niezgodność z moim regulaminem, itp. Jeden gość wwalił nawet zawartość swoich stron, nie dość że ze wszystkimi obrazkami, to jeszcze z tabelkami ... w grafice. Szczyt lenistwa

- trzecia grupa, osoby tworzące dodawarki i wciskające ciemnotę, że to tylko ułatwia samą rejestracię. Biedaczki, nie potrafią przewidzieć, że jak komuś nie chce się zarejestrować, to tym bardziej prawdopodobne jest, że nie będzie mu się chciało pisać nowego tekstu. Ale pecunia non olet.

Ale "ci naiwni" mają w tym swój interes i chrzanią drobne kawałki o altruizmie. Ba, próbują przekonać aby nie stosować żadnych zabezpieczeń, bo i tak je złamią. Jestem raczkujący w php, ale w swoim CnCacie zrobiłem sobie zabezpieczenie bardzo łatwe dla ludzi, ale którego guru jeszcze nie pokonali. Być może dlatego, że jako laik zrobiłem coś tak niesztampowego, iż na to nie wpadli. Z góry piszę, że nie podam o jaki katalog chodzi (na pewno nie ten ze stopki, bo on jen na Mini Piotrka).

Tkanina juta zastępuje nieekologiczne tworzywa sztuczne w ogrodnictwie i dekoracji wnętrz, | natomiast na zewnątrz tuja szmaragd jest piękną ozdobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności