Skocz do zawartości

Rozliczanie podatku VAT


Buncol

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś napisać (kto ma firmę i rozlicza się z google adsense co miesiąc) aby podał jakie dane na google podaje na fakturze VAT oraz w jaki sposób rozlicza podatek, czy np pisze na fakturze tam gdzie stawka podatku VAT symbol "np" (nie podlega), czy stawkę 22%

Proszę nie odsyłajcie mnie do innych tematów, bo z nimi się zapoznawałem i to nie raz.

Marcin

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja się rozliczam tak:

Dane firmy:

Google Inc.

1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View CA 94043

Bez NIPu (z uwagi na to że hgw czy takowy istnieje :])

Jako symbol podatku VAT wpisuje: "z.w" (w sumie tylko dlatego że w szybkafaktura.pl nie ma czegoś takiego jak "np".

W taki sposób rozliczam się od 4 miesięcy. Mam również interpretacje przepisów podatkowych na piśmie więc mam luzik :blink:

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie, poniżej dane z faktury:

NABYWCA:

GOOGLE INC.

1600 AMPHITHATRS PARKWAY

MOUNTAIN VIEW, CA 94043

NIP: EU372000041

NIP dostałem od Google (pracownik Adsense).

W miejsce stawka VAT i kwota VAT wpisuję 'Np.' - czyli 'nie podlega', natomiast w miejsce: 'Nazwa usługi' - 'Usługa elektroniczna'.

Raz w miesiącu według zaleceń księgowej i pracownika Adsense wysyłam fakturę pod adres:

GOOGLE INC. AdSense VAT

PO Box 2050

Mountain View CA 94042

IRLANDIA (IRELAND)

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się rozliczam tak:

Dane firmy:

Google Inc.

1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View CA 94043

Bez NIPu (z uwagi na to że hgw czy takowy istnieje :])

Jako symbol podatku VAT wpisuje: "z.w" (w sumie tylko dlatego że w szybkafaktura.pl nie ma czegoś takiego jak "np".

W taki sposób rozliczam się od 4 miesięcy. Mam również interpretacje przepisów podatkowych na piśmie więc mam luzik :blink:

Jaką dajesz "Datę sprzedaży"?

Podajesz numer ich konta?

Którą fakture wystawiasz - Faktura VAT netto czy brutto?

W stawka VAT dajesz 0%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe podajesz NIP EU dla amerykanskiej firmy hehe :blink:

Tak, taką dokładnie instrukcję dostałem w mailu jako odpowiedź po zadaniu pytania na ten temat podatku, faktur itp. od Google (dział Adsense).

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIP jest do Irlandii, nawet u nich w informacjach podatkowych o tym pisze.

Ja robię na zasadzie, że jako nabywce piszę USA i dodaje płatnika z Irlandii, i przy płatniku wpisuje NIP EU, takie dostałem zalecenie z biura księgowego, problem natomiast jest w tym, że nie wiedzą czy stawka NP jest dobra czy może muszę VAT od tego zapłacić, dlatego szukam czegoś gdzie jest napisane, że podatek VAT rozlicza Google w USA.

Pisałem do google ale nici z odpowiedzi.

Normanos może mógłbyś napisać jak wygląda u Ciebie FV, jak nie chcesz tutaj to może na PW :blink:

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisaliscie powyzej sie zgadza, stawka VAT "NP" - :rolleyes: zadne "ZW" to jest blad i przy kontroli sie dopiernicza! (o podstawe prawna stawki "NP" pytajcie swoich ksiegowych to oni maja to wiedziec a nie Wy, oczywiscie jak ktos ma ksiegowa) dane takie jak napisaliscie na USA bez zadnych NIPow. Data wystawienia faktury najlepiej taka jak data wpywu kasy w UWAGACH na fakturze dopisujecie cos takiego:

"podatek rozlicza nabywca na zasadzie revers charge"

Powyzsze info w uwagach takze musi byc dla naszego US zgodnie z art. 27 ustawy VAT usługi elektroniczne

opodatkowane są w kraju nabywcy usługi czyli w tym przypadku w USA.

Ksiegowosci zanosicie spiętą fakture VAT + wydruk otrzymania wplaty gdyz zadnej wplaty z USA nie macie tylko wplate z Irlandii dlatego dla przejrzystosci otrzymanej wplaty i jej rozliczeniu lepiej miec to spięte i w razie kontroli traktowac jako calosc - latwiej jest tlumaczyc co i jak niz miec cokolwiek bezpodstawnie kwestionowane.

Faktur nie wysylam do google gdyz to nie ma sensu po pierwsze moze nie dojsc, po drugie im Wasza faktura do rozliczenia nie jest potrzebna a po trzecie dowod wyslania listu mozna zgubić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o podstawe prawna stawki "NP" pytajcie swoich ksiegowych to oni maja to wiedziec a nie Wy, oczywiscie jak ktos ma ksiegowa

Zgadza się, tylko u mnie jest taki przypadek, że dla biura rachunkowego, z którego korzystam to pierwsza taka sytuacja i zbytnio nie wiedzą. Zależy im tylko aby była jakaś podkładka pod to, że w stawce VAT należy wpisać NP i nie wiem dlaczego czepiają się, żebym dodał do faktury NIP EU

@Normanos dzięki za informacje

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli nie wysyłacie tego do Google to czy nie powinno sie wystawiać tak zwanej "faktury wewnętrznej"? Bo przecież normalne jest że oryginał trafia do odbiorcy. Zresztą pracownik Google wyraźnie mi o tym napisał, że w takim wypadku można wysłac pod wskazany adres. Oczywiście wiem że dla Google ta faktura jest niczym, robię to tylko dla proformy, dlatego że takie wytyczne mam od księgowej (potwierdzenia wysyłek zbieram, nie gubię :-)).

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam drążę ten temat ostatnio gdyż przygotowuję grunt pod DG... Co do "NP" - to fakt, ostatnio nawet upewniłem się tego w tej książce Jednoosobowa firma DANUTA MŁODZIKOWSKA wyd. 2007. Usługi elektroniczne (można zaliczyć do usług konsultingowych) na rzecz państwa 'trzeciego' (nie polska i nie UE) nie podlegają oVATowaniu w PL i rozliczane są w kraju nabywcy (jeśli musi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buncol Zmien biuro ksiegowe jak nie wiedza jak sie rozliczac z kontrahentem z poza UE to nie mam pytań.

Emicom Nie powinno sie wystawiac faktury wewnetrznej - napewno! Mnie tez google powiedzialo, ze jak sie upre to moge im wyslac fakture choc nie wiedza po co:)

Hekko Dokladnie tak jak piszesz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosta rzecz z rozliczeniem podatku a jest tego z 300 postów i co gorsza wracają jak bumerangi. Gdyby tak każdy przedsiębiorca przed wystawieniem jakiejkolwiek faktury tyle kombinował nie potrafiłby nic sprzedać. Ktoś tu pisze, że daje ZW "bo mi program nie pokazuje n/p". Wszystkiego najlepszego podczas kontroli US, z pewnością jak zdasz VAT7 zainteresuje ich, co sprzedajesz ze zwolnioną stawką.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością jak zdasz VAT7 zainteresuje ich, co sprzedajesz ze zwolnioną stawką.

To jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie? Jak Ty to robisz?

I powracam do mojego poprzedniego pytania, czy wysyłacie to do Google czy wystawiacie faktury wewnętrzne?

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności