Skocz do zawartości

Rozliczanie podatku VAT


Buncol

Rekomendowane odpowiedzi

Moje stanowisko w tej sprawie? Tu nie ma żadnych stanowisk, średnio wykształcony księgowy wie jak to zrobić i nie potrzeba stanowisk żadnych. Wystawiasz fakturę VAT ze stawką NIE PODLEGA lub rachunek na Google USA, kopię do dokumentacji a oryginał drzesz. Ludzie jak wy chcecie prowadzić jakikolwiek biznes mając takie pytania?

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

STWAKA VAT MA BYC NP:P Zapamietajcie to wszyscy bo to NIE PODLEGA DYSKUSJI!

Jesli chodzi o wysylanie faktur VAT na moim przykladzie, ja NIE wysylam zadnych faktur tlumaczylem juz dlaczego. Faktur wewnetrzych nie wystawiam, oryginal WYRZUCAM w CHOLERE i jest DOBRZE!

tak jak Franek napisal to sa PODSTAWY ksiegowosci ludzie na Milosc Boska litosci! (kieruje te slowa do tych co maja ksiegowosc!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy chcecie prowadzić jakikolwiek biznes mając takie pytania?

@franek tego typu pytania rodzą się przez czytanie tego forum. Jest jeden wątek o rozliczaniu adsense ale nic konkretnego z niego nie wychodzi tylko same teorie i większość już nie aktualnych. Nikt kto coś robi nie chce napisać w jaki sposób, tylko daje informacje poszukaj lub to już było (zobacz np. o umowie na pozycjonowanie, sporo osób ma po kilka gotowców, ale nikt nie poda).

W mojej sytuacji odnośnie tych faktur problem był w tym, że księgową zdziwiło to, że google nie chce ode mnie faktur VAT i szukają, że w takim przypadku stawka "np" jest słuszna.

Jeszcze w przypadku mojej księgowej nie rozumie dlaczego uczepiła się tego NIP'u Google na FV

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja poprzednia księgowa za dwa telefony pre-paid przez rok czasu nie odliczała mi od faktur VAT oraz nie wrzucała w koszty co tylko świadczyło o jej braku kompetencji a nie o jakimś odmiennym stanowisku. Przykładową umowę na pozycjonowanie kiedyś wrzuciłem na forum oraz napisałem o braku sensu podpisywania umów na uzyskiwanie konkretnych pozycji.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy chcecie prowadzić jakikolwiek biznes mając takie pytania?

OK, dla tych którzy jeszcze mają pytania malybiznes.pl/adsense/adsense-faktura-vat.htm

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne podsumowanie (ten tekst) z jednym małym błędem na końcu: trochę nudzi mnie powtarzanie tego w kółko ale cóż zrobić :/ przelewy przychodzą z Banku Handlowego w Olsztynie, a nie z Irlandii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normanos, po przeczytaniu tego artykułu mam tylko pewne przemyślenia, czy przeliczać to według kursów dolara jak radzą, czy po prostu brać sume jaka w złotówkach wpłynęła na konto razem z datą wpływu jako datą wystąpienia dochodu i koniec?

"I byłoby już po sprawie, gdyby nie różnice, jakie wystąpią pomiędzy przeliczoną wartością faktury a kwotą, jaka wpłynie na twoje konto. Różnice te wynikają zarówno z różnic kursowych (jak pamiętasz, przeliczaliśmy dolary według sztucznego kursu średniego, który nigdy nie zgodzi się z kursem sprzedaży waluty) oraz ewentualnych dodatkowych ukrytych opłat pobieranych przez twój bank."

Poza tym djmaro21 napisał: "To co napisaliscie powyzej sie zgadza, stawka VAT "NP" - zadne "ZW" to jest blad i przy kontroli sie dopiernicza!" podczas gdy w tym artykule jest rada (wzór faktury na obrazku) aby pisać ZW "Nie pomyl się, eksport usług poza teren wspólnego rynku jest zwolniony z VAT, nie ze stawką zerową."

Dlatego rodzą się pewne wątpliwości w szczegółach.

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o rozbieznosc pomiedzy tym co my piszemy a tym co napisaly te "leszczyny" w tym artykule jest taka, ze ONI nie rozrozniaja roznic pomiedzy ZW a NP. W obu przypadkach Vatu nie bedzie i ludzie baaaardzo czesto myla obie te "stawki" (choc to nie sa stawki) podatkowe nie zaglebiajac sie w szczegoly prawne rozniace ZW od NP. To moze najlepiej wstawiajmy tam stawke ZEROWĄ skoro NP, ZW i zerowa stawka to w SUMIE jedno i to samo!

MA BYĆ NP i ktokolwiek pisze inaczej nie ma pojecia o czym mowi. Zadzwon sobie do krajowej informacji podatkowej ministerstwa finansow tez ci powiedza NP. Z reszta KIJ z nimi od tego masz ksiegowosc a nie pseudo-prawniczo-informacyjny serwis prowadzony przez osoby kazace wystawiac faktury na ZW - to oni pojecia nie maja o czym pisza - samozwancy!

Co do Twojego pytania, nic nie przeliczasz i nie kombinujesz, wplynelo ci na konto w banku 270zl 28.07.2006 roku, wystawiasz fakture na 270zl z data 28.07.2006 i stawką NP, oryginał DRZESZ, kopie zostawiasz ksiegowej. koniec i kropka. Data sprzedazy, wystawienia i zapłaty jest TAKA SAMA. bez kombinacji i myslenia kiedy byla sprzedaz, kiedy google to przelalo, kiedy zaakceptowalo, kiedy mi przekroczylo 100 USD, kiedy irlandia to powinna przelac a nie przelala tylko sie spoznila itd. itp. To musi byc prosto i przejzyscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przelewy z TradeDoubler robimy dokładnie tak samo?

To juz chyba pytanie na inny watek a juz napewno nie do mnie gdyz ja z TD nie mialem do czynienia.

P.S. poza tematem, bankier.pl to dopiero skubance, wiecie ze oni kaza sobie wystawic fakture VAT za prowizje jaka przeleją POWIĘKSZONĄ o VAT?! zlodziejstwo! ja mam za nich od marnej prowizji jeszcze VAT placic jakby mi dochodowy nie wystarczylo ehh przy tym google i NP to PIKUŚ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
oryginał DRZESZ, kopie zostawiasz ksiegowej.

Przy okazji pytanie, bo też robie dokładnie tak samo: czy jest jakis formalny obowiązek wysłania oryginału faktury do Googla, czy można spokojnie drzeć? Google pisze co prawda ze nie wymaga faktur, ale jednocześnie pisze że jeśli już zachodzi konieczność wystawienia (a nam zachodzi) to żeby oryginał wysłać i podają adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności