Skocz do zawartości

Rozliczanie podatku VAT


Buncol

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrzeba zmieniać NIPu na europejski, jeśli świadczymy tylko i wyłącznie usługi poza terytorium naszego kraju.

Informację tą uzystkałem od samego kierownika US. Potwierdzeniem tego może być to, że VAT-R/UE wypełniamy tylko jeśli dostarczamy/nabywamy towary lub nabywamy usługi wewnątrzwspółnotowe. Nie ma tam słowa o dostarczaniu usług wewnątrzwspółnotowych :)

Czy powinienem składać deklarację VAT-UE jeśli jedyną czynnością którą świadczę w EU poza Polskę jest sprzedaż usług do Googla?

Mam problem taki, że wniosek o NIP EU złożyłem 30 kwietnia 2010, a pierwsza kasa z GOOGLE IRLEAND przyszła 27 kwietnia 2010. I teraz zastanawiam się, czy

1. Wystawić fakturę na Google USA na starych zasadach mimo że przelew przyszedł z nowego adresu?

2. Wystawić fakturę na Google IRLEAND podając mój NIP jako PL... mimo że jeszcze w dniu 27 kwietnia chyba nie powinienem go używać?

3. Wystawić fakturę na Google IRLEAND podając zwykły NIP bez PL ?

Jak z deklaracją VAT-UE w przypadkach 2 i 3? Czy ująć tą sprzedaż w deklaracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności