Skocz do zawartości

Laptop


Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem bliski od kupna tego oto laptopa:

PROCESOR Mobile Intel Pentium 4M, 2000 MHz (20 x 100)

NAZWA PŁYTY GŁÓWNEJ TOSHIBA SP6100 Intel Brookdale i845MP

PAMIĘĆ 256 MB (PC2100 DDR)

KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce4 420 Go (Toshiba) (32 MB) Akcelerator 3D

TYP WYŚWIETLACZA 1600x1400 WIELKOŚĆ WYŚWIETLACZA Przekątna 15 cali

DYSK TWARDY 60GB (60 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

KARTA DZWIĘKOWA Intel 82801CAM ICH3-M - AC'97 Audio Controller [b-1] DVD: TOSHIBA DVD-ROM SD-C2502 (8x/24x DVD-ROM)

INTERFEJS SIECIOWY Połączenie sieciowe IntelŽ PRO/100 VE Toshiba Wireless LAN Mini PCI Card GNIAZDA ROZSZERZEŃ PCMCIA 2x typ II

ZEWNĘTRZNE PORTY WE-WY 2 x USB VGA (TV-out) LPT COM RJ-45 LAN RJ-11 Modem wejście mikrofonu wyjście Audio Out PS2

Klawiatura: Klawiatura QWERTY Czytnik kart SD

Czy takie cóś wystarczy mi do surfowania po internecie, ściągania plików, poprawnego działania serwera www (tylko dla własnych potrzeb-budowy stron) i od czasu do czasu oglądnięcia jakiegoś filmu?

I jeszcze jedno: w tym lapku jest trackpoint, WTF? Jakieś badziewie zamiast touchpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci trzeby dołozyć.

Moc procków, kart graficznych, dla wszystkiego co nie wycięgnięto ze smietnika histori wystarcza w zupełności żeby wykonywac opisane przez ciebie czynności. Dołóż pamięci, a będziesz mógł to robić wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem bliski od kupna tego oto laptopa:

PROCESOR Mobile Intel Pentium 4M, 2000 MHz (20 x 100)

NAZWA PŁYTY GŁÓWNEJ TOSHIBA SP6100 Intel Brookdale i845MP

PAMIĘĆ 256 MB (PC2100 DDR)

KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce4 420 Go (Toshiba) (32 MB) Akcelerator 3D

TYP WYŚWIETLACZA 1600x1400 WIELKOŚĆ WYŚWIETLACZA Przekątna 15 cali

DYSK TWARDY 60GB (60 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

KARTA DZWIĘKOWA Intel 82801CAM ICH3-M - AC'97 Audio Controller [b-1] DVD: TOSHIBA DVD-ROM SD-C2502 (8x/24x DVD-ROM)

INTERFEJS SIECIOWY Połączenie sieciowe IntelŽ PRO/100 VE Toshiba Wireless LAN Mini PCI Card GNIAZDA ROZSZERZEŃ PCMCIA 2x typ II

ZEWNĘTRZNE PORTY WE-WY 2 x USB VGA (TV-out) LPT COM RJ-45 LAN RJ-11 Modem wejście mikrofonu wyjście Audio Out PS2

Klawiatura: Klawiatura QWERTY Czytnik kart SD

Czy takie cóś wystarczy mi do surfowania po internecie, ściągania plików, poprawnego działania serwera www (tylko dla własnych potrzeb-budowy stron) i od czasu do czasu oglądnięcia jakiegoś filmu?

I jeszcze jedno: w tym lapku jest trackpoint, WTF? Jakieś badziewie zamiast touchpada?

Za ile jest ten sprzęt?

Ja bym Ci bardziej polecał IBM T40 bądź T42 są od 1500zł.

404.tf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale aż 512 ram?

minimum !

Naprawdę mam jakieś stare maszyny z procjkami koło 1GHZ i z 512MB pracują nieźle - śmigać to już nie śmigają ale pracować się da.

Jeżeli nie chcesz wydawać więcej pieniędzy to musisz mieć inny system - Windows 2000 powinien dobrze sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale aż 512 ram?

Kiedyś się miało 128 albo i mniej i net śmigał.

Świat się ruszył - bez 512 nie da się teraz wygodnie pracować

A druga sprawa to kompletnie się gubię w dokupywaniu ramu bo trochę zostałem w tyle z hardware a tych ramów jest od pierona SDRAM DDRAM DIMM 200mhz 400mhz xxxmhz itd.

Kupujesz taki sam / podobny ram do tego, który już masz - masz ddr'y, to kupuj ddr'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem bliski od kupna tego oto laptopa:

PROCESOR Mobile Intel Pentium 4M, 2000 MHz (20 x 100)

NAZWA PŁYTY GŁÓWNEJ TOSHIBA SP6100 Intel Brookdale i845MP

PAMIĘĆ 256 MB (PC2100 DDR)

KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce4 420 Go (Toshiba) (32 MB) Akcelerator 3D

TYP WYŚWIETLACZA 1600x1400 WIELKOŚĆ WYŚWIETLACZA Przekątna 15 cali

DYSK TWARDY 60GB (60 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

KARTA DZWIĘKOWA Intel 82801CAM ICH3-M - AC'97 Audio Controller [b-1] DVD: TOSHIBA DVD-ROM SD-C2502 (8x/24x DVD-ROM)

INTERFEJS SIECIOWY Połączenie sieciowe IntelŽ PRO/100 VE Toshiba Wireless LAN Mini PCI Card GNIAZDA ROZSZERZEŃ PCMCIA 2x typ II

ZEWNĘTRZNE PORTY WE-WY 2 x USB VGA (TV-out) LPT COM RJ-45 LAN RJ-11 Modem wejście mikrofonu wyjście Audio Out PS2

Klawiatura: Klawiatura QWERTY Czytnik kart SD

Czy takie cóś wystarczy mi do surfowania po internecie, ściągania plików, poprawnego działania serwera www (tylko dla własnych potrzeb-budowy stron) i od czasu do czasu oglądnięcia jakiegoś filmu?

I jeszcze jedno: w tym lapku jest trackpoint, WTF? Jakieś badziewie zamiast touchpada?

Za ile jest ten sprzęt?

Ja bym Ci bardziej polecał IBM T40 bądź T42 są od 1500zł.

slusznie kolega poleca, sam jestem w posiadaniu t41, nabylem ja za 1850zl, jestem cholernie zadowolony, gabarytowo laptop jest malusienki i poreczny, funckjonalnie tez nie narzekam :)

Blog Technologii WWW: DailyWeb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko do Galaxy w Szczecinie to polecam tam wpaść. Jest stoisko firmy ściągajęcej poleasingowe IBMy i można "pomacać" i pobawić się sprzętem na żywo :)

https://www.polbit.eu

sklep

CH GALAXY

parter, koło skałki

tel. 091 483 93 07

galaxy@polbit.eu

magazyn

ul. 1-go Maja 36

tel. 091 455 34 99

fax 091 886 19 10

POLBIT

ul. Krzywa 31

71-026 Szczecin

Aukcje na Allegro:

https://allegro.pl/my_page.php?uid=1761934

https://allegro.pl/my_page.php?uid=6623700

///

Stałem dzisiaj z godzinę o oglądałem sobie te IBM plując sobie w brodę, że kupiłem DELLa :/ Co nagle to po diable :/

404.tf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te IBM nie na mój portfel bo ja potrzebuje czegoś za max 1100-1200zł.

A poza tym te IBM'y odstraszają wyglądem.

jeszcze jak jest trochę zakurzony to wygląda na zdjęciu jak ruski bubel.

A coś takiego:

Ibm t30

1,8ghz procek, 512 ram, 16mb karta graf?

Bo mi osobiście karta graf 16mb nie odpowiada za bardzo...

A może sami poszukacie mi czegoś na allegro, bo ja już dostaje zawrotu głowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz przede wszystkim na RAM tak jak pisali Panowie w tym wątku.

Wymagania, które postawiłeś sprzętowi są niewielkie - uciągnie to nawet sprzęt sprzed 3-4 lat byleby miał zapas RAMu. Przyda się więcej niż 512MB - aplikacje są coraz bardziej pamięciożerne - nawet Firefox z 4-5 otwartymi zakładkami to już te kilkadziesiąt MB.

Rzeczy które weź pod uwagę w następnej kolejności - ekran (czy nie będzie męczył wzroku) i bateria (żeby nie być przypiętym do gniazdka przez cały czas).

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się RAM to podstawa.

Ja ostatnio w krótkim odstępie czasu zmieniałem laptopa dwa razy. W jednym miałem 512 Mb RAM, co wydawało mi się przed kupnem sporą ilością jak na laptopa, ale jednak nie. Nie dało się płynnie pracować, Firefox nieźle pożera pamięć.

Przy kolejnej zmianie nie robiłem już tego błędu 1gb ram i można sobie w miarę płynnie pracować. Zaznaczę też że ja nie używam laptopa do innych celów niż te opisane przez Ciebie. Same podstawowe czynności, a mimo to 512 okazywało się troche za małą ilością pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się RAM to podstawa.

Ja ostatnio w krótkim odstępie czasu zmieniałem laptopa dwa razy. W jednym miałem 512 Mb RAM, co wydawało mi się przed kupnem sporą ilością jak na laptopa, ale jednak nie. Nie dało się płynnie pracować, Firefox nieźle pożera pamięć.

Przy kolejnej zmianie nie robiłem już tego błędu 1gb ram i można sobie w miarę płynnie pracować. Zaznaczę też że ja nie używam laptopa do innych celów niż te opisane przez Ciebie. Same podstawowe czynności, a mimo to 512 okazywało się troche za małą ilością pamięci.

hmmm

to dosc dziwne co piszesz, obecnie mam 512 ramu przy pentiumie M 1,7GHz, ba i nawet uzywam fajerfoksa i w tym samym czasie fotoszopa, tray tez wielki chodzi caly czas i problemow nie zauwazylem.

mysle ze do zasttosowan o jakich napisal kolega 512 w zupelnosci wystarczy - natomiast jesli niewiele trzeba bedzie doplacic to rzeczywiscie kupic na zapas wiecej

@tomahawk

co do samego trackpointa

tzw. potocznie "łechtaczką" :) taki maly guzik na srodku klawiatury ktory zastepuje Ci myszke.

IMHO cholernie wygodan sprawa, dziwie sie ze nie tak popularna

w moim IBM t41 owa posiadam, po kilku godzinach pracy na taczpadzie mozna sie sorogo zmeczyc, a na taczpadzie wiele wiele wygodniej

Blog Technologii WWW: DailyWeb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze myślałem że kupie sobie za tysiaka jakiegos lapka na którym głupie strony www będą śmigały i jak rodzinka mnie na wczasy wyciągnie to będę mógł się gdzieś schowac od czasu do czasu i porobić swoje.

Ale widzę że muszę tu wydać większa forsę albo czesać dobrze na aukcjach....

@No More Google

A jaki jest to ekran nie męczący wzroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności