Skocz do zawartości

lol - taka naiwnośc !


kubap10

Rekomendowane odpowiedzi

znam wielu ludzi, którzy nie znają się na pozycjonowaniu, ale linki kupują bo wiedzą, że zwiększa to popularność ich strony.

Do zwiększenia popularności strony, kupuje się linki na stronach o wysokim UU nie PR. Cel jednak nie jest tak istotny jak poprawna realizacja, która mają ten cel "uświęcić". By poprawnie cokolwiek zrobić trzeba posiadać pewną dozę wiadomości na temat tego co się robi.

Każdy kto sprzedaje normalne linki powinien być zainteresowany ściganiem oszustów.

To jest jak najbardziej przemawiająca do mnie argumentacja, czyli tępienie nieuczciwej konkurencji, która przeważnie do tego jest tańsza.

I kiedy naprawdę trafi na dużo uczciwych PR spokojnie bez znajmości całej reszty sztuki może mieć dobrę pozycję. Oszukany PR powoduje, ze te same pieniądze dzielonę są pomiędzy uczciwych i nie :).

A co ma PR do pozycji? Jeśli do tej "oszukanej" strony jest powiedzmy 1k linków to link z takiej strony jest lepszy niż ze strony z jednym linkiem. Komu jak komu ale Tobie chyba tego nie musze tłumaczyć....

Jeden z uczestników tego forum ma kilkaset stron z PR5, prawdziwego "teoretycznie" PR ale aktualnie do stron (sprawdzałem kilkanaście) nie prowadzą żadne linki. Po kolejnym eksporcie PR te strony pewnie zniką.

PR nie oszukany ale moc żadna...

Tak jak napisali przedmówcy, to co jeśli nie znam się na samochodach mam go nie kupować, nie znam się na komputerach to też mam nie kupować?

Nie wiem czy kupowałeś kiedykolwiek samochód ale kupując auto nie kupujesz go bo ma kolor biały czy czarny.

Zawsze są jakieś zmienne, który musi spełnić: marka, model, pojemność, wielkość bagażnika, typ karoserii, ilość siedzeń czy też ilość spalanego paliwa. By kupić i nie narzekać później dane auto musz spełniać kilka z tych zmiennych.

Jak ktoś kupił bo "fajny kolor" to nie może narzekać, że auto pali na mieście 30l/100km.

Tak samo jest z komputerem i jakąkolwiek inną rzeczą za, którą się płaci.

Zawsze trzeba pewne "dane techniczne" znać.

W przypadku tych "oszukanych" kierują się tylko jedną zmienną do tego nie mającą się nijak do pozycjonowania tudzież popularności.

Wszyscy co mają swoją stronę, choćby o owieczkach muszą znać się na pozycjonowaniu?

Jeszcze raz powtórze co ma PR do pozycjonowania ? A czy muszą się znać ? Pewnie, że nie muszą. Jednak jeśli chcą osiągnąc jakiś cel to powinni wiedzieć na jakie plusy i minusy trafią podczas realizacji.

Branie się za cokolwiek, bez podstaw merytorycznych, zawsze powoduje, że efekt finalny i realizacja jest obarczona potężnym ryzykiem i możliwością porażki.

Edit:

Nie pochwalam "oszustów"! Nie przejmuję się jednak oszukanymi.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeszcze raz powtórze co ma PR do pozycjonowania ? A czy muszą się znać ? Pewnie, że nie muszą. Jednak jeśli chcą osiągnąc jakiś cel to powinni wiedzieć na jakie plusy i minusy trafią podczas realizacji.

Branie się za cokolwiek, bez podstaw merytorycznych, zawsze powoduje, że efekt finalny i realizacja jest obarczona potężnym ryzykiem i możliwością porażki.

Kurcze Mkane - ale po co twoja odpowiedź - nie rozumiem - chcesz mi wytłumaczyć wytłumaczyć o co chodzi z PR, że trzeba sprawdzą UU - nie rozumiem ;)??

Ja napisałem o zachowaniach zwykłych użytkowników, wieć komantowanie tego jest raczej bez sesnu opisuję zjawisko, a nie odnoszę się do niego.

CO do PR - nie da się ukrayć, że w jakimś tam stopniu nadal pozostaje wskażnikiem populerności strony - szeczgólnie jeżeli dany PR mam dłużej. Sprawdznie Backlinków (w tej chwili tylko yahoo) Może dać jescze bardziej błędną informację od PR !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórze co ma PR do pozycjonowania ? A czy muszą się znać ? ....

Kurcze Mkane - ale po co twoja odpowiedź - nie rozumiem - chcesz mi wytłumaczyć wytłumaczyć o co chodzi z PR, że trzeba sprawdzą UU - nie rozumiem ;)??

Ja napisałem o zachowaniach zwykłych użytkowników, wieć komantowanie tego jest raczej bez sesnu opisuję zjawisko, a nie odnoszę się do niego.

Ten cytat co przytoczyłeś jest odpowiedzią dla Mara nie dla Ciebie.

Jeśli chodzi o moją odpowiedź do Ciebie to była ona wynikiem tego, że po prostu nie zgadzam się z tym co napisałeś, nie ważne czy myślałeś o "zwykłych" ludziach czy pozycjonerach z pewnym stażem i wiadomościami.

Sprawdznie Backlinków (w tej chwili tylko yahoo) Może dać jescze bardziej błędną informację od PR !.

Jak każda informacja z "drugiej ręki" jest ona obarczona jakąs niewiadomą, może też być w pewnym stopniu myląca. Uważam jednak, że jest poświecając kilka minut na daną stronę, można wyciągnąc wnioski czy warto wydać te PLNy na link a PR jest tylko "punktem wyjścia" do małej analizy.

Osobiście nie kupiłem nigdy linków ani nie sprzedałem. Kiedyś przez miesiąc przeglądałem allegro i tylko jedna domena zwróciła moją uwagę, jednak nie podobał mi się sposób linkowania do niej.

Jakbym jednak miał kupować to wolałbym przejżeć SERPy pod interesujące mnie frazy i indywidualnie rozmawiać z każdą interesującą mnie stroną.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......jakbys mial domene PR7 to bys wiedzial:)

Wyczerpująca informacja, że ojej!

Jakbyś rozwinął tą myśl, którą miałeś mnie pewnie rzucić na kolana w czeluści niewiedzy, to i tak dojdziesz do tego o czym cały czas piszę czyli ilości linków do danej domeny a nie numerek w TG.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mkane

o PR pisali juz wiele, ale strona z pr moze rownac sie niezle linki, a niezle linki=dobre seo. W wiekszosci przypadkow dziala. Jesli ktos oszukuje nie. Nie gadajmy czy pr dziala czy nie tylko jak blokowac oszustow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mkane

...ale strona z pr moze rownac sie niezle linki, a niezle linki=dobre seo. W wiekszosci przypadkow dziala. Jesli ktos oszukuje nie.

Oczywiście, jak PR utrzymuje się przez 2-3 eksporty to link z takiej strony o wysokim PR może mieć niezłego kopa.

Nie gadajmy czy pr dziala czy nie tylko jak blokowac oszustow.

Tak sobie myslę, że to walka z wiartakami...

Zlinkuj sie z 10 linkow z PR1 i z 10 linkow z PR5 - zobaczysz roznice :)

Wole dziesięć linków z moich PR1 niż 20 linków z PR5 ze stron, o których wspomniałem już w tym wątku.

Tak sobie widzę, że niby gadamy o tym samym tylko w iiny sposób to widzimy.

Ja twierdzę, że moc danej domeny, w pozycjonowaniu innej, określa ilość linków do tej domeny i częstotliwość odwiedzin przez bota (jako jeden z ważniejszych czynników).

Wy piszecie, o tym jako o PR, zakładając, że domena z wysokim PR ma dużo linków na główną. Może być jednak całkiem inaczej np przez większe linkowanie do wewnątrz strony niż do głównej.

Zawsze stosuję zasadę minimum 80/20% (główna/podstrony) w linkowaniu moich domen. Na dość dużej jednak ilości ta zasada jest świadomie przeze mnie złamana i tak na oko mam domeny gdzie jest stosunek 10/90% (główna/podstrony).

Po ostatnim eksporcie takie domeny zostały "skarane" i mają PR1, PR2 max PR3 a o mocy ich w pozycjonowaniu czy indeksowaniu przekonało się parę osób z tego forum, których wsparłem takimi linkami.

Możecie pisać, że się nie znam, nie wiem jaką korzyścią jest wysoki PR, że piszę banialuki a ja to tylko pisze by Wam uświadomić, że zamiast prowadzić krucjatę wymierzoną w oszustów zróbcie więcej by wyedukować oszukiwanych. Na tym bardziej skorzystają i sprzedawcy i kupujący.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności