Skocz do zawartości

Czy laptop się nadaje do pracy ?


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak dla mnie to bez różnicy czy siedze przy stacjonarce czy laptopie. My we dwoje w domu pracujemy na dwóch stacjonarnych, teraz jeszcze laptop nam doszedł, i musze powiedziać że nie jest tego za wiele.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo motorem wynalazku od zarania dziejów ;)

A tak w temacie watku teraz , jaka firma oferuje najlepsze laptopy ?

Asus / HP / Acer ?

Ktore najmniej sie psuja i maja nadłuższy okres gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z laptopa, podobają mi się trzy rzeczy:

1.wspaniale pisze się na klawiaturze, nie ma porównania z klawiaturą od PC.

2. touchpad - bardzo przydatny, po pisaniu nie muszę odrywać rąk od klawiatury, aby chwycić myszkę, wystarczy tylko przechylić kciuk ;)

3. od ekranu laptopa nie bolą oczy

4. lubię siedzieć z laptopem na plaży nad morzem, albo na szczycie jakiejś góry. Programowanie ekstremalne ;)

5. możesz spersonalizować laptopa - w sprzedaży są naklejki na obudowę monitora laptopa :)

Osobiście polecam Acer Ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Acer Ferrari.

Ładnie wyglada ale przekracza trochę cena ;)

ja polecam toshibe a200 14d

użuwam miesiac i jest nieźle

ale niestety nie da sie zainstalowac XP(nie ma sterowników) więc masz do wyboru Vista albo linux...

ps. kompa stacjonarnego sprzedałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety acer to taki "laptop stacjonarny" inaczej: lepiej go nie ruszać z miejsca bo się zepsuje. ;)

Jak dla mnie najlepsze są: ASUS, Toshiba, IBM, HP i Apple :)

Ja korzystam ze stacjonarki :) uważam że wygodniej się pracuje w domu ale to moje subiektywne odczucie. :) Laptop to tylko na wyjazdy etc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się trzy rzeczy:

1.(...) 2.(...) 3.(...) 4.(...) 5.(...)

Rozpisałem się :)
Osobiście polecam Acer Ferrari.

Ładnie wyglada ale przekracza trochę cena biggrin.gif

Model 12 calowy masz po ok. 5000 PLN. 2 GB ramu, 2 GhZ Dual Core, 512 graficznej, czas na baterii przy maksymalnym obciążeniu: 5 godzin.

Jak na takie osiągi, opłaca się. Jeśli wierzyć słowu pisanemu.

Ładnie wyglada ale przekracza trochę cena biggrin.gif

O 1000 PLN, ale jaka jakość ;)

Posiada obudowę ze stopu magnezu, zatem raczej nie popęka.

Jeśli często podróżujesz z laptopem, czasami pękają różne części. W jednym modelu mam pękniętą ramkę i pęknięty plastik koło klawiatury.

Może ten magnez nie pęka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przesiadłem się na laptopa ze stacjonarnego PeCeta. Bardzo lubię swój stary komputer, choć nie mogę na nim uruchomić Ubuntu...

Jednak laptop, już po dwóch tygodniach, zastąpił mi w całości stacjonarny komputer. Nie bardzo chciało mi się wierzyć, gdy ktoś, kto ma laptopa mówił mi "Nie mogę sobie wyobrazić pracy ze stacjonarnym PC". Teraz rozumiem, wierzę i śmiało potwierdzam - przenośny komputer to wspaniały wynalazek!

Ja zdecydowałem się bardziej na "przenośny" niż "mobilny" komputer, bo koniecznie chciałem mieć dużą matrycę. Zdecydowałem się na FujitsuSiemens Amilo1818, bo oferował Core2Duo i 17" matrycę w lustrze w przystępnej dla mnie cenie.

Teraz myślę, że C2D nie jest koniecznością, bo laptop grzeje się minimalnie (ale jednak) więcej niż pod "zwykłym" CoreDuo, ale z 17" jestem zadowolony - choć na kolanach pracuje się bardzo niewygodnie bez odpowiedniej podstawki. Tymczasem zaadaptowałem drewnianą tackę do przenoszenia naczyń, ale komfort mam niesamowity.

Gdybym mógł jeszcze coś poradzić potencjalnemu nabywcy pierwszego laptopa (jakim byłem dwa tygodnie temu): jeśli masz aparat cyfrowy koniecznie wybierz model z czytnikiem kart pamięci. Ja o tym nie pomyślałem i teraz podczepiam co chwila jakieś wynalazki.

Niestety, zostałem skazany na OS Viśta, dlatego na starcie dołożyłem drugie giga ramu - Viśta na zrobienie niczego, tzn, na samo uruchomienie wymaga 600MbRAM, dlatego praca na 1 Gb może być utrudniona.

amilo1818-na-tacy.jpg

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności