Skocz do zawartości

Czy laptop się nadaje do pracy ?


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym z plusów, o którym chyba nikt nie wspomniał jest hałas, a w zasadzie jego brak przy pracy na laptopie (na lapie pracuję od 3 lat).

Warunkiem jest stacja dokująca i konkretny lcd - biuro, dom, biuro... W takim wypadku gniazdo od monitora chyba by nie wytrzymało. Osobiście od zawsze różne modele HP - dla mnie godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Używacie laptopów czy komputerów stacjonarnych do pracy ?

Zastanawiam sie czy laptopy nadaje sie dla osoby która by chciała go używać 12h dziennie :D

Nadaje się wyłącznie pod warunkiem posiadania osobnej klawiatury, myszy, monitora LCD.

Można by też wypróbować coś takiego jeżeli ktoś naprawdę nie ma miejsca na to wszystko:

https://www.veracomp.pl/logitech-alto-platf...5.nid.2957.html

Laptop nie spełnia podstawowych założeń ergonomicznej pracy. Został stworzony, żeby pracować na nim sporadycznie, w podróży, u klienta itd a nie po kilkanaście godzin dziennie. Aż mi się wierzyć nie chce, że tak bardzo beztrosko podchodzicie do swojego zdrowia. Przypominam, że jego nie da się potem kupić za pieniądze, które zarobicie. Weźcie to pod uwagę. Proszę.

Argument z hałasem uważam za zupełnie nietrafiony. Nigdy nie miałem laptopa tak wyciszonego jak stacjonarki. Po prostu przejdźcie się do dobrego serwisu komputerowego albo już przy kupnie zaznaczcie, że ma go nie być słychać. Dla mnie komputer do dłuższej pracy nie może być głośniejszy niż 20db. Każdy laptop przy wyciszonym pudle to lokomotywa B)

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument z hałasem uważam za zupełnie nietrafiony. Nigdy nie miałem laptopa tak wyciszonego jak stacjonarki. Po prostu przejdźcie się do dobrego serwisu komputerowego albo już przy kupnie zaznaczcie, że ma go nie być słychać. Dla mnie komputer do dłuższej pracy nie może być głośniejszy niż 20db. Każdy laptop przy wyciszonym pudle to lokomotywa :D

Chyba sobie żartujesz z tym hałasem. Nie wiem na jakich laptopach miałeś okazję pracować, no chyba że porównujesz je do stacjonarnego jakim jest Mac (ale mowa była o PC). Jeśli chcesz wyciszyć standardowego PC aby był cichy jak Mac to wydasz znacznie więcej niż jest to tego warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie miałem nigdy laptopa z górnej półki. Pracowałem na Toshibie S1800, Hp 510 i jakimś modelu Aristo. Wszystkie były irytująco szumiące, szczególnie latem.

Wyciszenie współczesnego PCta kosztuje 350-400zł w dobrym serwisie. Taniej jeżeli pomyśli się o tym przy zakupie albo zrobi samemu.

Najdroższy jest radiator na procesor. No i przechlapane jeżeli mamy małą, ciasną obudowę bo wtedy też trzeba ja wymienić.

W każdym razie i tak kwota wychodzi dużo mniejsza niż zakup laptopa o porównywalnych parametrach, a efekt jest chyba jednak lepszy (cisza).

Myślę, o sytuacji gdy w obudowie zostają nam tylko dwa, wolnoobrotowe wiatraki 12cm, a dysk jest w elastycznej ramce.

Nie zmienia to faktu, że gdybym musiał wybierać pomiędzy jednym ALBO drugim, pewnie wybrałbym laptopa z zewnętrznymi peryferiami.

Przenośne biuro jednak się przydaje. O ile byłoby mnie stać bo to najdroższe rozwiązanie.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy laptopy nadaje sie dla osoby która by chciała go używać 12h dziennie :)

Ja kupiłem lapka (HP nx7300) jakiś miesiąc temu, a do tego iPlusa. I tak powiem :) że to chyba zakup roku normalnie, a pracuję czasem i po 20 godzin :) Robię na nim strony, głównie PHP, ale i grafę do pocięcia i we flaszce coś poskładać też czasem muszę- nawet bez zewnętrznego monitora i klawióry się nadaje. Trochę gimnastyki wymaga pocięcie dizajnu, bo trzeba żonglować matrycą żeby widzieć wszystkie szczegóły kolorów, ale da się, o ile możesz efekt pracy skontrolować na czymś lepszym niż wbudowana matryca.

Moja żona zajmuje się redakcją/newsowaniem/blogowaniem/researchingiem - ma takiego samego lapa i jest tego samego zdania co ja :P

Co do jakiegoś modemu GSM z kolei, to absolutnie nie nadaje się na podstawowe źródło internetu, tylko w podróż albo w sytuacjach wyjątkowych. Ale bardzo ułatwia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek jest mocny" więc i na laptopie da sie pracować , ja w ramach testów wczoraj pracowałem na laptopie i w sumie nie widzę dużej różnicy, trochę trudniej się pisze [pewnie na początku] i drażni mnie odbicie w lusterku.

Koniec końców zdecydowałem sie na model "Toshiba Tecra A9-51G"

Ekran: 15,4" 1680x1050 Procesor: Core 2 Duo T7300 2,0 Wielkość dysku: 160GB Wielkość pamięci RAM: 2GB

Tylko muszę przyczaić się z parę miesięcy aż będzie obniżka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam stacjonarki i laptopa Toshiba Satellite A 200 10W i wszystko byłoby extra gdyby wszystkie programy z których korzystałem pod XP chciały pracować pod VISTĄ. Żeby było ciekawiej to jest tak, że nie ma jeszcze na mojego laptopa sterowników do XP więc skazany jestem na posługiwanie sie systemem VISTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem laptopa radze dobrze się zastanowić czy brać z XP czy z VISTĄ to pomoże uniknąć wielu problemów. Z tego co wiem ludziska dzwonią do serwisu Toshiby ale tam każą cierpliwie czekać na sterowniki . Tak naprawdę nie rozumiem po co sprzedawać coś do czego nie ma 100% oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności