Skocz do zawartości

Ciekawy artykuł na internetstandard o pozycjonowaniu


sbvc

Rekomendowane odpowiedzi

@kadzielawski - ta "brama", o której mówisz otworzyła się już jakiś czas temu, tylko nie każdy korzysta,

seo już wyszło z podziemia, korzystają z niego duże misie, przy dużych sajtach/firmach powstają działy seo

zatrudniające po kilka osób,

a krupek jak zwykle stąpający twardo po ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mkane :D konsolidacja bedzie polegała na tym że ja za tydzien wybiore sie specjalnie do Ciebie na Hot Dogi - bo były super no i to tylko 2,5 godz :P.

Ludzie już się konsolidują, pomagają sobie - nawet jak nie na taka skale jakby sie wydawalo ale zawsze.

Gofer masz racje :) seo juz dawno zostało zauwazone przez duzych graczy w IT :). A mali albo zauwaza albo zginą.

SEO jest teraz tak wazne dla firm ktore sa swiadome i warto o nie walczyc jak internet w firmie.

A jak sa firmy ktore tego nie rozumieja to znaczy ze koszt pozyskania takiego klienta jest malo oplacalny bo jest sporo tych swiadomych.

PL branza seo nie jest w podziemiach ;) - zapytac wystarczy co wiekszego gracza IT czy wie czym jest SEO,

A ludzie z PL SEO sa tak rozpoznawalni ze w USA nie sa ;).

Np. SEO z UK, Halondii myslicie sa tak znani dla google , yahoo jak PL seo masterzy ;)?

Ja rozmawiałem z ludzmi z enginow i oni nie pojmują skad mamy tyle pomyslow na to jak sie wybić.

Mówią że nasze pomysly są innowacyjne inne niż te zagraniczne.

Może czas by polacy sie troche zaczeli szanować ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem nic odkrywczego. Zobaczcie czy też przypomnijcie sobie (niektórzy niestety za młodzi na to) jak było z wieloma branżami, także zahaczającymi o IT czy z samego IT. Ile firm które zaczynały działalność w latach 90 - 95 pozostało do dzisiaj. A były to już nie małe firmy. To normalna kolej rzeczy w każdej branży niezależnie od jej uwarunkowań i specyfiki.

Co za tym idzie: konsolidacja branży

co przez to rozumiesz ?

Mkane - zadzwonię do Ciebie, ty zadzwonisz jeszcze do paru osób z dużym zapleczem i po jutrze założymy firmę mogącą przyjąć każdą ilość zleceń. A może Adek kupi ode mnie moją firmę a za tydzień Noone kupi od Adka firmę lub wejdzie z nim w fuzję :D Myślę, że Ci którzy w porę się zreflektują, że nadszedł czas na mocne wejście (reklama / marketing) zyskają najwięcej.

Kurcze w zasadzie to po co ja to piszę zamiast samemu robić :P Jutro chyba faktycznie zadzwonię do Adka :)

Z tym bedzie problem bo większość "pozycjonerów" nie ma firmy :/ jeśli już coś się będzie działo to myślę, że będą "ciche"

IMO - jeśli nie ma nawet jednoosobowej działalności to powiedzmy szczerze: dorabia pozycjonowaniem a nie zarabia. Przepraszam jeśli kogokolwiek w tym momencie uraziłem, nie jest to moją intencją, ale nie słyszałem jeszcze o przypadku dużej firmy która zleca pozycjonowanie na umowę o dzieło".

transakcje. Fuzje....hmmm za wielkimi indywidualistami jesteśmy Panowie....

Osobiście zastanawiam się, czy w wielu przpadkach "przejęcie" będzie opłacalne lub nawet czy będzie możliwe.

Boję się, że w tej branży "przywiązanie" klientów do osoby pozycjonera może uniemożliwiać jakiekolwiek transację.

Sytuacja wymusi :) Przejęcia i fuzje nie koniecznie muszą polegać na eliminowaniu poprzednich właścicieli. Zazwyczaj odbywa się to na zasadach: my środki na rozwój, część zaplecza ty dochodzisz do nas, dajesz wiedzę i klientów - zarządzasz działem takim a takim, lub zostajesz wiceprezesem... ;) W takich układach jest to bardzo realne - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały wstęp (trochę teorii):

Biznes jest wtedy kiedy obydwie strony są zadowolone, w praktyce różnie to bywa :)

Nie ma się co kłócić jak będzie - czas pokaże. Moje zdanie jest takie, że z SEO* będzie podobnie jak z webmasterką: będą lepsze i droższe firmy, będą też freelancerzy. Tak długo jak "optymalizacja" stron będzie dodatkowym kanałem dystrybucji ludzie będą z niej korzystać.

SEO staje się popularne, za 2 lata zakładam, że zrobienie atrakcyjnych fraz będzie dajmy na to 4x trudniejsze (może nawet droższe?) niż teraz ale za to będzie 4 razy więcej klientów, których nie będzie miał kto obsługiwać i tutaj wkraczają małe firemki, firmy krzaki, które będą obsługiwały drobniejszych klientów i będą nadrabiały ilością.

Czytając to forum odnoszę takie wrażenie, że dużo ludzi ma klapki na oczy i jeżeli nie IT to co? Polecam forum franka www.biznesforum.pl :P czasami fajnie przeanalizować sobie alternatywy.

Na koniec zadam takie pytanko: ile rocznie sprzedaje się okien w Polsce?

* Wzajemne zrozumienie jest podstawą konwersacji: SEO to nie tylko frazy: nieruchomości, kredyty, poker, to szereg fraz często wielowyrazowych, które przynoszą klientowi profity, często za taką frazę bierze się mniej niż 100pln za top 3 / top 5.

P. S.

Te 4x to wyssane przeze mnie z palca: nie analizuję, nie śledzę i nie interesuję się branżą SEO. Być może będzie to 2, a może 10x.

P. S. 2

I tak nas wszystkich zjedzą robaki :-)

pozdro 600

:D

potęga umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasiMaż :D a ty kupisz nas.

Tak naprawde kazdy ma swoje wizje, cele i pomysly.

Nie cchce mowic ile orange, era zarabia minut ale noone :P ktory kupi adka a adek ktory kupi ZOne KASI ;) moze powiedziedc ile ma telefonow ile tworzy sie rzeczy.

KasiMąż - dobrze mowisz i czas najwyzszy przestac mowic ze SEO jest gdzies w zadupiu

ADEK KASIMAZ itp ludzie :) juz dawno nie sa schowani - jak i masa innych ludzi w seo.

Zreszta co tutaj dużo mówić - SEO PARTY Dzierżązna - teoretycznie branza sobie konkurencyjna.

Czy byla ? - NIE - to pokazało wlasnie jak ta branza jest mocno z soba zwiazana i ze potrafi rozmawiać a nawet działać wspolnie i to bez wiekszego interesu czy zaleznosci.

KRUPEK/Paweł :) odp. Ci

3 lata temu bylo 2000 razy latwiej i co ;) - branza byla 300 razy mniej znana ;). I jakoś żyła.

Za 2 lata tez bedzie inny wymiar tej branzy ;).

To jest oczywiste.

Myslisz ze jakis biznes w IT jest pewny - nie, nie sądze.

Mogę np napisać dzis że ten co robisz rownie nie. Jak kazdy w IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialac zawsze mozna ale dlaczego ograniczac sie na polskie google? Ja powoli zaczynam realizowac wlasne projekty dla google.com i mysle ze coraz wiecej osob bedzie sie kierowalo w tym kierunku a PL firmy SEO rowniez moga pomyslec o globalnym rynku SEO i zaczac ekspansje w tym kierunku - tam sa znacznie wieksze budzety na reklame i znacznie wiecej firm ktorym mozna swiadczyc uslugi.

Agroturystyka Turystyczny katalog Wakacje

Polecam www.katalog.agroturystyka.foxnet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krupek zgadzam się z Tobą, tyko wydawało mi się, że rozmawiamy o tych którzy chcą z tego dobrze żyć i się rozwijać lub rozwijać własne firmy. Świat idzie do przodu i stojąc w miejscu realnie się cofasz.

Oczywiście zostaną mniejsze firmy, będzie dla nich miejsce i na pozycjonowanie za 9,99 Allegro też będzie. Ale właśnie na naszych oczach zaczyna tworzyć się pewna branża i jest to bardzo ciekawy proces, a całość dywagacji polega na zabawie w przewidywanie :D Co do forum Franka to uważam, że jest to jedne z ciekawszych for na ten temat i masz rację IT to nie jedyna branża na świecie :P

Na koniec zadam takie pytanko: ile rocznie sprzedaje się okien w Polsce?

W okolicach 5 mln sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drawaclub - dzialają :D tylko wlasnie nie rozumiem dlaczego PL sie tak malo szanuja uwazajac ze ich qlweby to amatorka :P.

Pl jeZyk trudna jezyk - w EN sie robi duzy spam ale jak ktos mysli ze ich rozwiazania sa takie rewelacyne to sie myli.

PL czas sie szanowac.

Drawaclub masa PL robi zagraniczne projekty albo wspolpracuje - i nie wiem skad temat ze branza seo w pl jest malo znana czy malo paradna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seo jest nietypowa branża. Google jesli zobacyz ze jest za bardzo sterowalne zniszczy duże firmy. Namierzenie zaplecza to zaden problem...

Poki co tak jak ze stronami - dlaej sa firmy krzaki, po ktorych poprawia si eorbote. Tak za 2 latat dalej beda firmy seo ktore pozycjonuja tagiem keywords :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina pewną historię o biznesmenie i rybaku...

Pewien młody biznesmen w wieku 35 lat przeszedł zawał serca, za namową żony wziął dwutygodniowy urlop i pojechał do ciepłych krajów.

Któregoś dnia na plaży spotkał wygrzebującego się na słońcu z fajką w zębach rybaka i zaczął z nim rozmawiać: Rybaku, dlaczego tak bezczynnie leżysz, gdy twoi koledzy łowią ryby. Wypłyń w morze i pracuj; będziesz mógł się bogacić, kupować coraz lepsze łodzie i kutry, a w końcu będziesz mógł odpoczywać

Rybak odparł: A jak pan myśli, co ja teraz robię?

pozdro 600

:D

potęga umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyo przecieniasz mozliwosci Google :D.

Kiedys byli wstanie to zrobic - w PL www kosztowalo 100 zl na zachodzie 1 usd, dzis za IP placisz grosze.

Czekaj rozpowszechnienia sie nowego standardu IP V^:P gdzie limit IP na m2 sie zwiekszy. To im bany na IP nie pomogą. Bo teraz za ipv4 to musisz zaplacic te 50 groszy do 1 zl.

Dzis juz w PL nie jest tak zle jak 3 lata temu ze postawienie www to kupa kosztow :).

A 3 lata temu posiadac pule 100 IP to byl problem, a 100 domen to bajka

Dzis :)? to tzw. pikuś. Wiec wyśledzą ? czy tylko im się wydaje.

KRUPEK za duzo ksiazek czytasz typu ;) Bogaty Ojciec Biedny Ojciec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkane :D konsolidacja bedzie polegała na tym że ja za tydzien wybiore sie specjalnie do Ciebie na Hot Dogi - bo były super no i to tylko 2,5 godz :P.

Zapraszam, zapraszam :) buda z hot dogami stoi tylko sosu często brakuje :/

Może czas by polacy sie troche zaczeli szanować :)?

Myślę, że z tym nie ma problemów. Ja jak analizuję poczynania pozycjonerów z innych krajów to wiem, że z nami nie jest źle a już USA to ech...

Mkane - zadzwonię do Ciebie, ty zadzwonisz jeszcze do paru osób z dużym zapleczem i po jutrze założymy firmę mogącą przyjąć każdą ilość zleceń.

eee mnie nie będziecie chcieli z tymi moimi pięcioma stronami ;)

Rozumiem ideę, może być ciężko ale nie twierdzę, że coś podobnego się nie zdarzy za to wzrost ilości wspólnych projektów lub podzecania na pewno będzie zauważalny.

nie słyszałem jeszcze o przypadku dużej firmy która zleca pozycjonowanie na umowę o dzieło"."
A ja znam przypadki gdy siano przechodzi z ręki do eki bez papiera żadnego. Wszystko zależy od branży, są branże gdzie szarość gości...
zarządzasz działem takim a takim, lub zostajesz wiceprezesem... ;) W takich układach jest to bardzo realne - prawda?

To napisałem w jedym ze zdań, jest to jakieś rozwiązanie...zobaczymy...

Czytając to forum odnoszę takie wrażenie, że dużo ludzi ma klapki na oczy i jeżeli nie IT to co? Polecam forum franka www.biznesforum.pl ;) czasami fajnie przeanalizować sobie alternatywy.

A ja sobie myślę, że nie doceniasz ludzi z tego forum, jedyną "klapką" jest pozyskiwanie pieniędzy z internetu, jako główne źródło, jednak "nie samym pozycjonowaniem szłowiek żyje" i nie chodzi mi wcale o MFA tudzież inne PPC.

Często po prostu nie chwalą się tym co robią publicznie, ja na kolejny rok wyznaczyłem sobie aż 4 kierunki w jakich będę rozwijał siebie i moją firmę, tylko 4 bo i tak boję się że zwiekszę swój czas pracy z 14 do 20h.... do tego na 95% rozpocznę kolejne studia wiec będzie ostro.

Myśle, że jest tu naprawdę dużo ludzi rozwijających się nieustannie i nie spoczywającytch na laurach....

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkane jak moze brakowac mojego SOSU.

Tylko ten Poznanski SOS nie do podrobienia.

Spokojnie, jakbyś miał przyjechać to kupie na zapas parę litrów, będzie czym jelita przepalać :D

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mkane nie napisałem wszyscy tylko dużo.

jedyną "klapką" jest pozyskiwanie pieniędzy z internetu, jako główne źródło

Teza brzmi: trzeba pozyskiwać $ nie z internetu, a z offlineowego biznesu - jako przykład chciałem nawiązać do sprzedaży okien.

pozdro 600

:D

potęga umysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności