Skocz do zawartości

Ciekawy artykuł na internetstandard o pozycjonowaniu


sbvc

Rekomendowane odpowiedzi

HaHa :D co jak co to nam pozwoliło dojechac do Szczecina. Bo i tak po drodze wypilismy z 3 kawy.

Jak już sie zagospodarujesz to wpadniemy albo masz wolny czas 4-7 z zoną :P to dawaj na shipsy :) - chodzic nie bedziesz musiał jak inni przybyli ktorzy maja parking 20 km od miasta bo zalatwilem :) wjazdówke na teren miasta w tym czasie.ships.jpg

Wiec jak macie z kim dziecko zostawic to dawaj na shipsy ;) impreza wypasiona na 1,5 mln osób i fajne atrakcje. Nocleg zapewniony ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Teza brzmi: trzeba pozyskiwać $ nie z internetu, a z offlineowego biznesu - jako przykład chciałem nawiązać do sprzedaży okien.

Napisałem o internecie jako o "głównym źródle"......

Pamietaj jednak o tym, że aby poważnie dywersyfikować zarobki trzeba mieć niezły kapitał, ten kapitał wielu ludzi tutaj sobie tworzy i prędzej czy później, a to dla żony, a to z kolegą, siano zacznie płynąc z innych miejsc.

Osobiście jednak uważam, że ważna jest specjalizacja, tylko to może przynieść, przy pewnej dozie szczęścia i możliwości, sukces przez duże S.

Jak już sie zagospodarujesz to wpadniemy albo masz wolny czas 4-7 z zoną :D to dawaj na shipsy :P

Dzięki za zaproszenie, kurde, ale w sierpniu nie wyjdzie.

Mam taką masę rzeczy do zrobienia, że jedyną "imprezą" jaką przewiduje na ten miesiąc jest jutrzejszy już "Stadium Of Sound" i urodziny mojego brat (już się boję tego kaca).

Jak się zagospodaruję i wynajmę nowe mieszkanie/dom (coby nie było popeliny, że w hotelu śpicie) to urwiemy parę wieczorów tak jak rozmawialiśmy.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachniało wybiegiem dla szczurów.

Tego nie zrozumiałem :/

Mkane, sześciocyfrowa liczba miesięcznie to już sukces? Przez duże S?

IMHO zależy od priorytetów i celów, dla jednych na pewno 6 cyfr dla innych 4.

Kasa to tylko pochodna sukcesu, nie można o tym zapominać.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł...

Przeczytałem wasze wypociny, i już widze temat na kilkanaście podstron :) - lekko powiązany z pożegnaniem K a dokładnie off-topiciem

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyo przecieniasz mozliwosci Google ;).

Nie prawda. Znam temat dosyć dobrze i obawiam się że to my nei doceniamy Google. Skoro w zeszłym tylko miesiacu złapałem filtry na 3 domeny, z ktorych tylko 2 udało mi sie do tej pory usunąc, cos jednak się dzieje. Lepszy przykład to pewnien znany seo :), ktory stracil dosyc mocne zaplecze.

Jak zaczynałem ucyzłem się od innych - potrafiłem w pare godzin miec 20-30 domen zaplecza danej firmy. W Google są ludzie którym się za to płaci. Kupe kasy, są tacy jak my - sprytni, wprowadzają innowacje itp. Działą głowny algorytm a obok niego setki pobocznych nakłądających penalty. I ktos je pisze. Zmiany sa subtelen, niezauważalne i zmniejszają możliwośc manipulacji.

Istnieje jednak klika innych czynników:

1) Czas - w Google zmiany sa bardzo powolne, testowane na 100 stron itp. Pamietacie Google Bombs? Ile im zajelo wyeliminowanie problemu? A niektore to działaja dalej ;)

2) Piar - nie mozna zbanowac za dużo stron, nie mozna pozwolic zeby dobre strony dostaly bana bo ludzie beda zli.

3) Niska szkodliwość społeczna. Marne 10k-100k na miesiac ktorych ludzi ekupujacy seo nie wydali by pewnie na reklamę w Google. Dodatkowo nie rozwalą firm seo w polsce bo... nakrecaja nam też, ruch w adwords :P

Jednak kiedys przyjdzie dzien ze miarka sie przebierze. Skoro jestyalgorytm - mozna nim sterowac - skro jest algorytm sterujacy - mozna go niwelowac i tak w kółko. Armia ludzi we Wrocławiu moze zrobić swoje. Jedna osoba z Googla na tym forum, z działu 'jakośli wyników wysuzkiwania' mogła by nam zrobić taki sajgon ze długo byśmy się z tego podnosili.. zbanowanie nasyzch stron, wyciećie pr na zapleczu i na sprzedawanych linkach, namierzenie stron z systemow wymiany i po kolei bany - reszta ludzi ucieka, analiza linków z qlwebów i filtry... itp itd. Na tacy podajemy listy naszych precli, qlwebów, zaplecz, stron z linkami, wszystko.

Ta apokaliptyczna wizją zakoncze posta i życze miej niedzieli i dodam pytanie: nie myślmy czy moga, ale myslmy dlaczego tego nie robią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KYO Google może będzie mogło jak będzie tylko ręcznie moderowało.

Ja nie mówie o sitach stawianych w oparciu o dmoz.

Wyobrażasz sobie boty AI stawiające spamy ? tak rozwinięte że tylko dla człowieka czytającego 20-30 sek do wykrycia.

Ja sobie wyobrażam takie boty i nie wyobrażam sobie algorytmów - nawet najlepszych. Jeżeli bot będzie uczył się z próbki dostępnych stron w sieci i symulował takie strony - to żaden algorytm tego nie wykryje.

Zostanie im ręczna moderacja bądź katalog + indeksowanie w głąb w zależności od czasu istnienia witryny.

Onet już dzis widdze dla nowych domen wstawił ogranicznik 199 podstron co także nie jest rozwiązaniem.

Bowiem ruch jest ten sam więc i kasa ta sama. Skoro wszystkim ograniczy do 199 ;) to tylko kwestia postawienia wiekszej ilosci domen a ruch zaczniesz łapać jeszcze większy.

Algorytmy google muszą i zawsze będą analizował średnią próbke + wzory które przedstawią im jako tzw. dobre strony. Wystarczy bota do tworzenia stron nauczyć tego samego co znajduje się już w internecie czyli dać wzór do nauki i Panowie we Wroclawiu albo będa adwords sprzedawać albo siedziec i recznie klikać BAN.

Tak więc nie przeceniajmy możliwości google :). Doceńmy raczej możliwości tego że w PL 3-4 lata temu za domene płaciło się 200 nie 15 i za serwer podobnie. Dziś ;)? IP , domena serwer to pikuś nie koszty - ktoś się przejmuje banem jak walnie spam wygenerowany w 20 sek ? - nie sądze.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook mimo iz moja wizja była istna apokalipsa to i tak uważam że za bardzo wierzysz w to ze seo bedzie takie super lepsze od Google :) To ze im kopiemy tyłek teraz nie oznacza ze bedzie tak zawsze :)

Boty AI? no dobra, ale internet to hosting, to ip, domeny itp. łatwo po tych ogranicoznych zmiennych filtrowac taki spam. Boty AI? myslisz ze seo pierwsi napisza boty AI a nie np najpierw powstana maszynki do spamu AI? albo ba! wyszukiwarka z AI? chodujesz taka w domu i wie jak szukac hehe...

Dalej uważam, że jeśli Google by chcialo moglo by wyciąc seo, a przynajmniej znow sprowadzic je do szarego sektora. I z taka mysla rozwijam też inne kierunki firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPv4 którego to jest jak na lekarstwo - dziś od 1 zł za sztuke a jak postawisz spam na serwerach współdzielonych :) to chyba nie wytna 2000 witryn z 1 IP.

Ipv6 ip będzie jeszcze więcej.

Nie wiem skad w Tobie przekonanie że w takich firmach pracują ludzie o większej wiedzy niż np w seo ;).

Nie mowie tutaj o wiedzy jak postawić dmoz.

Algorytmy różnego rodzaju już opierają się o AI i to żadna nowść że uczą się z sieci analizując i porównując naszą witryne.

Jednak zbudowanie spamu opartego o te same zasady nie będzie niczym trudnym.

Tak więc google nie ma i nie bedzie miało celu wycinać seo.

Już dziś na miejsce 1 zbanowanej stawia sie 100 a wiesz dlaczego :)? Bo kogo nie znam to sobie tak mowie - Wy mi tak ja Wam tak - i po kazdej zbanowanej ;) kupuje 100 info itp i stawia na to miejsce 100 smietników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy art. Kilkunastotysięczne zarobki pozycjonerów... tekst zapewne przyspoży SEO nowych fanów.

to już kiedyś gdzieś padło i jakoś wysypu ,,pozycjonerów" nie było :)

Fajnie że się o tym pisze, artykuł dobrze napisane, nie są to kolejne wypociny Pana Zdzisia z WP. Co do konsolidacji, Panowie w każdej branży jest tak że jedni się łączą a inni wolą działać sami. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jednak wydaje mi się że takie ,,teamy” prędzej czy później się pogryzą o kase. No ale to tylko moje zdanie.

Myśle że SEO za kilka lat będzie tam popularne i świadomość firm wzrośnie na tyle że większe firmy będą chcieli mieć takich ludzi po prostu na swoich etatach tak jak dziś informatyków. I nie chodzi wyłącznie o sklepy internetowe gdzie głownie sprzedaż generowana jest przez net.

I wtedy zaczną się łowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkane :) konsolidacja bedzie polegała na tym że ja za tydzien wybiore sie specjalnie do Ciebie na Hot Dogi - bo były super no i to tylko 2,5 godz ;).

Ludzie już się konsolidują, pomagają sobie - nawet jak nie na taka skale jakby sie wydawalo ale zawsze.

Gofer masz racje :) seo juz dawno zostało zauwazone przez duzych graczy w IT ;). A mali albo zauwaza albo zginą.

SEO jest teraz tak wazne dla firm ktore sa swiadome i warto o nie walczyc jak internet w firmie.

A jak sa firmy ktore tego nie rozumieja to znaczy ze koszt pozyskania takiego klienta jest malo oplacalny bo jest sporo tych swiadomych.

PL branza seo nie jest w podziemiach ;) - zapytac wystarczy co wiekszego gracza IT czy wie czym jest SEO,

A ludzie z PL SEO sa tak rozpoznawalni ze w USA nie sa :).

Np. SEO z UK, Halondii myslicie sa tak znani dla google , yahoo jak PL seo masterzy :)?

Ja rozmawiałem z ludzmi z enginow i oni nie pojmują skad mamy tyle pomyslow na to jak sie wybić.

Mówią że nasze pomysly są innowacyjne inne niż te zagraniczne.

Może czas by polacy sie troche zaczeli szanować ;)?

Głos kraju mataczy - to my Polacy

Głos kraju bez pracy - to my Polacy

Tu żyjąc walczysz - to my Polacy

Wiesz co to znaczy - to my Polacy

Bez wódki grymasy -to my Polacy

Stale bez kasy - to my Polacy

Wieczne cwaniaki - to my Polacy

Wiesz co to znaczy - to my Polacy

(..)

Polak nie popuści, gorsi to są tylko Ruscy

... i tak patrzac na staty w peakclicku to jakby sie zgadzalo ;D

Kontakt: email/gtalk:pawel@tykwinski.pl, gg:5154380, skype:clpik-

NAJLEPSZY tani hosting W SIECI! Jeszcze lepszy HOSTING SEO

428x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kulfik - skoro mamy tu faktycznie niezły off to i ja dołożę. Dlaczego sądzisz, że w Polsce jest znacznie inaczej niż w innych "cywilizowanych" krajach? Czy Amerykanie, Anglicy, Włosi to "inni" ludzie którzy nie wiedzą co to jest zazdrość, zawiść, którzy nie potrafią podłożyć świni, czy napluć komuś do kotleta?

Jak podjedziesz umawiać się na robot do amerykańca i podjedziesz lepszą fura niż on ma to zapomnij o robocie. Wydaje nam się, że my Polacy jesteśmy wyjątkowym narodem (jest to dość uzasadnione zważywszy na lektury wieszczów pierwszy lepszy cytat "Polska Chrystusem Narodów...") a tak naprawdę wszędzie jest tak samo. Więc nie popadajmy ani z zadufanie, ani w skrajność, że jesteśmy tacy be. Jesteśmy normalnym narodem jak każdy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności