Skocz do zawartości

OFICJALNY KOMUNIKAT z FIMRY SZOOK.pl


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie to co zrobil szook jest ciosem ponizej pasa i wrecz ohydne.

Nie ukrywam, ze nie znam ise na polskim prawie i na prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej w Polsce, bo juz minelo troche lat od czasu jak zamknalem swoja firme w Polsce.

Jezeli chodzi o domeny i ich nazwy to wydaje mi sie, ze jezeli ktos zaslynal, zdobyl *prestiz* z posiadania jakiejs domeny to ma prawo do jej nazwy. Moze sie myle, ale sprawa w sadzie wedlug mnie nie bedzie latwa, a ja w tym momencie jestem za Gizmo.

P.S. Wedlug mnie ani szook.pl ani comweb.pl ani sitepromotor.pl aniart4web.pl nie maja cen za uslugi, takiech jakie miec powinny. Weldug mnei wszystkie te firmy psuja rynek. Chociaz wydaje mi sie, ze w ostatnim roku nieco podniesli swoje ceny, ale jeszcze za malo, zeby warto bylo pozycjonowac komercyjnie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

bart i gruha

To ze firma termika robi pozycjonowanie to moze robic !

Ale nie moze uzywac takiego oznaczenia jak nasza firma to po 1 i wierz mi nie pisalbym teg oposta gdybym nie byl pewny,

napisalem go po okresie 3 miesiacy od zarejestrowania gdzie sprawami zajeli sie juz odpowiedni ludzie.

Promowanie marki ? o jakiej marce mowisz ?

Zeby promowac marke musza jakiekolwiek dzialania prawne wystapic, albo zgloszenie do urzedu patentowego albo do organu rejestrujacego

Z punktu prawa nie wystapily zadne takie kroki wiec marki NIEMA !!! to ze ktos sobie nazwal jakos tam wirtualnje domene nie oznacza ze jest wlascicielem marki, domena nie daje prawa do marki, pozatym na stronie Comweb sa podane dane firmy termika wiec oferta idzie pod firme termika, a jedynie oznakowanie jest pod Comweb.

Wiec firma termika moze prowadzic uslugi pod nazwa termika/

A z pkt. prawa nie istnieje firma Comweb wczesniej

Czytales ustawe o prawidlowym oznakowaniu dzialalnosci.

Bo wg twojego rozumowania moge otworzyc 500000 subdomen i zorbic tam nazwy i to beda marki, to jest zupelnie zabawne stwierdzenie, takie marki nie maja zadnej mocy prawnej wiesz :-).

A ze by byla jasnosc to moge tez w UM wziasc kazac kserowac cale PKD zeby nie bylo watpliwosc ze nie prowadze jakiegos zakresu i to dawaloby mi prawo do nazw hehe to smieszne.

To ja ci powiem tak - nasza firma wygra, bo jest na drodze prawnej i legalnej zreszta, czas pokaze swoje a wtedy zobaczymy jakie bedzie wasze zdanie.

jezeli nie istnieje przedsiebiorstwo Comweb przed to my powstalismy jako pierwsi z ta firmą, i zadzwon sobie do UOKIK i do UM a nawet do sadu arbitrazowego, bo my to zrobilismy juz 3 MSC temu i wiemy wszystko to czego mielismy sie dowiedziec na temat zakresu dzialalnosci i skutkow prawnych wiec, ja bede wrecz sie cieszyl na kazdy stawiany opor.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz michale ale nikt nikomu nie bronil isc do UM zarejestrOWAC firmy.

Po 2 informacja a jakie masz te hostingi to do kolegi ktory mowi ze nie moge, moge bo chyba nie znasz ustawy o sprzedazy ONLINE i prawidlowym podaniu danych firmy, zeby nazwa uzyta jako marka byla chroniona to musisz albo ja zarejestrowac w UM albo zadbac o rejestracje marki w UP, zaden z tych warunkow nie zostal spelniony wiec w sposob prawny w zaden sposbo nienabywasz prawa do nazwy firmy,

Comweb jako nazwa jasno okresla nazwe przedsiebiorstwa/firmy i ja nie mowie tutaj o domenie bo do domeny ma prawo i ma prawo oferowac uslugi pozycjonowania pod nazwa termika ale zapewniam Ciebie nie pod nazwa Comweb ktora wystepuje w sposob prawny.

A jak wiesz promowanie marki łaczy sie z jego ochroną, to ciekawe po co rejestruja znaki, marki i firmy.

Z pkt prawa mamy pierwszenstwo bo jako firma pozycjonujaca powstalismy wczesniej pod nazwa Comweb.

A jeszcze jedno, bede podpieral sie wyrokiem domeny microsoft.pl

wlasciciel mimo ze nawet prowadzil inny zakres dzialalnosci i mial nawet znaczek R do tej domeny przegral sprawe, a my w sadzie bedziemy sie podpierali wyrokiem Sądu w Łodzi dotyczacym Keywords Polgazu i sprawy domeny Microsoft oraz wszelikimi przepisami z zakresu prowadzenia dzialalnosci ktore nakazuja wrecz rejestracje i oznakowanie nazwy pod jaka sie promuja, bo to nie jest ani produkt i nie wystepuja w UP, jest to nazwa, albo inaczej w domniemaniu jest postrzegana jako nazwa firmy, bo nie bezpowodu sa zakazal uzycia nawet glupiego slowa w keywords.

Wiec sprawa bedzie bardzo latwa a dobry prawnik zakonczy ja szybko,

przyklady iz to zostalo uzyte jako nazwa firmy choc to jest w tym momencie kant gospodarczy

https://www.comweb.gpe.pl/kon.html

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do niszczenia konkurencji, prowadza jedynie do legalnej konkurnecji,

Niemam nic przeciwko w pelni uczciwej konkurencji bo tylko o takiej moze byc mowa.

I nie zwalczam konkurnecji tylko staram sie by na rynku pochodnym dzialaly w leni legalne firmy z prawidlowa identyfikacja firmy.

Niech sobie istnieje nawet 5000 firm ale legalnych i zarejestrowanych a nie to co sie dzieje obecnie co 9/10 firm pozycjonerskich to bog wie co to,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook: pytanka:

1. masz zastrzeżony znak towarowy/logo/nazwę firmy ?

2. właścicielem domeny www. szook.pl jest firma: Szook Advertising & Internet Service Provider, a moze jutro ktoś zarejestruje firmę "szook" i zacznie zajmowac się pozycjonowaniem i masz coś przeciwko ?

To co robisz jest zagraniem dziecinnym i beznadziejnym: pojawiałeś się znikąd gdzieś w sierpniu bodajże i cały czas podejmujesz działania majace na celu zwalczanie konkurencji, dziwne działania zresztą, od gróźb, straszenia, zglasznia spamu, teraz firmy zakładasz na znane nazwy.

Opowiadzasz miliony bajek.

Aż przykro już tego słuchać wszystkiego.

Jak ty jeszcze znajdujesz czas na pozycjonowanie ?

ale pociesz, się jesteś jedną z osób, które nadają kolorytu temu forum

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam nic przeciwko w pelni uczciwej konkurencji bo tylko o takiej moze byc mowa.

To po kiego zarejestrowaleś nazwę firmy ComWeb ??

Uważasz, ze powinienem w obawie, przed takimi jak Ty lecieć i rejestrowć kilkadziesiat firm pod nazwami domen, których używam ?

Moze idź i zarejstruj firmę pod nazwą sympatia.pl i podaj onet do sądu :)

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej jeszcze ciagnąc wątek: czy istnieje dzialalnośc prowadzona pod nazwą szookacz.pl i czy ktośma do tej nazwy prawa jakieś ? czy moze sobie zarejstrować koljeną działalnośc pod tą nazwą ? jak myślisz ? dobry pomysł ?

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie istnieje nawet 5000 firm ale legalnych i zarejestrowanych a nie to co sie dzieje obecnie co 9/10 firm pozycjonerskich to bog wie co to,

Ta firma jest legalna i zarejestrowana i miesci sie w tej 1/10, a fakt ze comweb nie jest ich nazwa jest bzdura nie wplywajaca na uczciwosc.

Jezeli jestes taki prawożadny to czemu nie zajmiesz sie tymi co podatkow unikają i dzialaja nielegalnie? Przypomina mi to nasza policje, ktora zamiast lapac mardercow i gwalcicieli zajmuije sie jakimis "pierdolami"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę was nie rozumiem z tym ostrym najeżdżaniem. Sprawa trochę skomplikowana bo jednak comweb.pl jest zarejestrowany przez PHU Termika. Ale zrozumowaniem niektórych to wynika że najlepiej żyć w szarej strefie.

Podam przykład. Istnieje sklep o nazwie A. Właściiel sklepu jest studentem, nie ma zarejestrowanej żadnej Firmy, nie płaci żadnych podatków.

istnieje sklep B właściciel płaci Zus, podatki wszystko wedle polskiego prawa. Musi prowadzić pełną rahunkowość, co wcale nie jest takie proste, więc musi płacić księgowej.

Jakie dochody można mieć z takiego standartowego małego sklepiku na miesiąc, już wam mówię 400-600zł. Aby móc z tego wyżyć trzeba miec takich sklepików 10 i najlepijej coś jeszze.

Natomiast student może sobie pozwolić na te 500zł bo nie ma żadnych kosztów. I co jeśli właściciel sklewpu B zarejestruję Firmę na promowaną nazwę sklepu A to będzie skończony CHAM bo zabiera biednemu studentowi kasę ? Moim zdaniem to naodwrót. Dlaczego niektórzy muszą bulić co miesiąc kasę a niektórych to niedotyczy (bo są sprytniejsi)?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy firma Comweb powstała przed, czy po zarejestrowaniu domeny comweb.pl przez kogoś innego?

w sumie pierwsze na co zerknąłem to whois - szook pisze ze 3 miesiące temu zarejestrował a domena comweb.pl istnieje od 2002.09.06

Dobre pomysły w biznesie powinny być oznakowywane konkretnymi unikalnymi nazwami - przywłaszczenie sobie nazwy comweb jest najzwyklejszym plagiatem i o ile szooku drogi moim zdaniem nie masz szans w sądzie na zakazanie świadczenia części usług firmie Termica to jeszcze mozesz spodziewać się z ich strony pozwu hmm... za plagiat :P

Dlaczego? ponieważ Termika w tym momencie może złożyć wniosek o zastrzeżenie nazwy towarowej :P moze także (o ile zgłosiłeś) podważyć Twoje zgłoszenie o zastrzeżenie nazwy towarowej :P

Nie ma co się szczypać Firma Termika od dawna używa nazwy COMWEB i nie sądzę aby ktoś jej teraz tego zabronił. Może także złożyć pozew przeciwko Tobie w myśl Ustawy o Nieuczciwej Konkurencji :)

Na upartego może takze starać się o zamknięcie Twojej działalności pod nazwą Comweb.

Jeśli któreś z tych dość logicznych rozumować nie będzie miało zastosowania w przepisach prawnych to zostanie tylko smutek.

***

Ktoś wcześniej pisał coś przeciwko działalności "studentów" czy osób prywatnych prowadzących serwisy. O ile płacą Oni podatki od zysku jaki osiągają WARA OD NICH!

Bez przesady z tym softem do pozycjonowania - linio jest bezpłatny a win kosztuje ze 300 złociszy. Wszystko wykonuje się na systemowych narzędziach.

***

Reasumując prawo w naszym Kraju jest dziwne. Jeśli szookowi się udadzą jego podchody (w co jednak wątpię) będziemy chyba zmuszeni wszyscy do martwienia się o własne domeny.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szook jeśli ta firma ma wpisane że może zajmować sie usługami pozycjonerskimi to możesz isc do dśadu prosze bardzo, od razu jesteś na straconej pozycji.

Comweb w tym przypadku wcale jak mniemasz nie musi nawet oznaczać nazwy firmy, może ktoś tak sobie nazwać nawet produkt czy usługę albo zbiór usług albo cała ofertę - o to mi chodziło przy promowaniu marki.

czy istnieje dzialalnośc prowadzona pod nazwą szookacz.pl i czy ktośma do tej nazwy prawa jakieś ? czy moze sobie zarejstrować koljeną działalnośc pod tą nazwą ? jak myślisz ? dobry pomysł ?

dokładnie !!

jutro lecę i rejestruje firmę z taka nazwą i składam Ci pozew do sądu że używasz mojej nazwy firmy i co zrobisz ??

cały czas podejmujesz działania majace na celu zwalczanie konkurencji

całkowicie sie z tym zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szook jeśli ta firma ma wpisane że może zajmować sie usługami pozycjonerskimi to możesz isc do dśadu prosze bardzo, od razu jesteś na straconej pozycji.

i nawet tego nie musi, nie masz obowiazku wpisywać do rejestru wszelkiej wykonywanej działalności, a tylko wiodącą

www. szook.com.pl też jest wolna :) #-o rejestrować ?? ( i robię to drogi Szooku żeby Ci pokazać, ze podkopywanie konkurencji to nie jest słuszna droga, jakbym postępował jak Ty, to przed sekundą zamiast pisać ten post zarejestrowałbym tą domenę

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze odnośnie tytułu postu:

po pierwsze: FIMRY ?? ??

po drugie nie jesteś firmą SZOOK.pl, a firmą:

Szook Advertising & Internet Service Provider, przynajmniej według whois

wybaczcie ale nie mogę przestać się czepiać Szooka, jakiś mam taki dzień dziś kiepski, a tu taki SzookNews :)

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szook, śledzę Twoją szookaczkę bo mam nadzieję że wejdziesz do ranking.pl na dobrej pozycji (nadal Ci tego życzę) ale to jak się prezentujesz "na zewnątrz" może spowodować żę każdy tak dla zabawy (a zdaje się że nie będzie to w myśl prawa czyn szkodliwy) dostawi sobie po trzy subdomeny do swoich adresów np. z katalogiem DMOZ

- comweb.domena.pl

- szook.domena.pl

- szookacz.domena.pl

będzie Ci miło?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności