Skocz do zawartości

OFICJALNY KOMUNIKAT z FIMRY SZOOK.pl


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

michal a co w Stanach zakonczyloby sie to inaczej, pytam juz tak z ciekawości ?

Bo tam to z tego co sie orientuje to dopiero jest masakra ale moze sie myle.

Zgadza sie tu jest masakra i nie wytrzymalbys tygodnia ze swoim podejsciem do tych spraw.

Ale rozumiem że kretyńskim pomyslem jest wg. Ciebie zarejestrowanie firmy, marki /?

Kretynskim pomyslem wedlug mnie jest zarejestrowanie marki, na ktora ktos ciezko przez wiele lat pracowal. Nie tylk jest to kretynskie, ale i podle, chamskie i ponizej pasa.

szook żeby miec legalny soft nie trzeba wydawac ani grosza jest linuź ale ten temat już byl ale jak dla kogoś debian w wersji tekstowej jest za skomplikowany to kupuje windose

Otoz to :D

Nie moglem sie powstrzymac, samczek debiana jest super

po czwaret to raczej zenujące ze ponoc taka duza firma i kozysta z szablonow

Do tego firma, ktora zajmuje sie reklama i wydaje dziesiatki tysiecy zlotych na prgramy do grafiki. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Xann korzysta korzysta bo jest to tansze, pozatym taka duza, normalna nie duza, a ze ma rozny zakres uslug to musi miec rozne strony.

A zeby znalezc dobrego projektanta www nie jest latwo bo sam szukalem a jak znalazlem to jakis kolega ktory mial zawsze na wszystko czas a nie na budowe.

My akurat rownowartosc 100 a widzisz nie $ tylko euro, kupowalismy nie na templatemonster tylko w Polsce.

A to wiem ze mozna kupic na wylacznosc ale zakup na wylacznosc nie zabiera licencji osoba ktore zakupily wczesniej szablon.

Pozatym Xann zadna strata, kupilibysmy następny szablon.

Jak wiesz w firmach wszystko oparte jest na FVAT - wiec wolimy dac nastepne 400 zl za szablon a zmniejszyc sobie podatek, nie uwazasz.

Tylko dlatego rejestrujemy domeny czy kupujemy kompy programy bo lepiej wydac wiecej ale cos miec niz zaplacic duzy podatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal wiec tak reasumując to wierz mi że chyba najwiecej wydalismy na ochydne szablony, a juz nie mowie o webmasterach.

Mowisz a wiesz powiem ci smutna prawdę, znajdziesz tak mala garstkę dobrych webmasterow ktorzy działają od zera, bez wzoru że ich flash zapiera w piersiach ze szkoda wrecz placic im kase.

Znam kilka fajnych firm web,masterskich ale cena projektu jedzie od 10.000 zl a wyobraz sobie ta sume razy 50 serwisow - masakra to juz za duze pieniadze na strony www.

A zamiana 50 szablonow na 1 dobry serwis nie przedklada sie na skutek.

Wiesz jest setek tysiecy fajnych stron ktorych nikt nie oglada poza wlascicielami ktorzy musza bo zaplacili za nie gruba kase.

A juz nie mowie ile szukalismy jakiegos freelencera żeby robił fajne stronki, nie bede mowil co to było bo te szablony sa o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedna wazna sprawa Michale,

wiesz skad te ceny za te strony, bo legalne firmy musza wydac gruba kase na dobre softy.

A nie wiem czy znasz ten kruczek prawny wzgledem praw autorskich ale strona www tworzona w oprogramowaniu pirackim np. flash .

Tzn. autor takiej strony nie posiada do niej praw autorskich.

A wiesz są pewne funckje ktorych na free sofcie nie zrobisz.

Wiec uparta kontrola firmy webmasterskiej moglaby wykazac ze wszystkie projekty ktore zostaly stworzone np w oparciu o pirackie macromedia są bez praw autorskich.

Jak myslisz ile flash stron bylo tworzonych na legalnym sofcie ?, myslisz ze sa dobre programy free do flasha a jak sa to webmaster akurat korzystal z nich ? nie sądze.

Mowie to na przykladzie photoshop i corel,

ze np. plakat zachowany i utworzony w Corel bez licencji nie posiada praw autorskich.

A jak powiesz robilem to u firmy XXX to musisz sie wykazac fvat a firma xxx licencja na soft. to takie glebsze wglenianie sie do praw autorskich, zeby je nabyc to jeszcze narzedzia uzyte musza byc legalne.

Bo w prawach jest roznica: jest mowa o udzieleniu LICENCJI a jezeli niema wyraznie napisane ze przenoszone są PRAWA to nawet jak kupisz taki projekt od Webmastera to tylko na zasadzie licencji a nie posiadasz do niego praw autorskich.

Musi to zostac jasno okreslone bo z domniemania jest to tylko LICENCJA na uzytkowanie itd.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My akurat rownowartosc 100 a widzisz nie $ tylko euro, kupowalismy nie na templatemonster tylko w Polsce.

Tak z ciekawości szookpl - gdzie w Polsce kupiłeś ten szablon i płaciłeś w euro? Wiem, że był na designy.pl ale już nie mają umowy z templatemonster. A inne mają horrendalne ceny.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole skromna strone niz szablon niepasujacy do firmy (np 90% firm pseudo hostingowych) na dodatek wiekszosc osob kozystajacych z szablonow nie potrafi zamiescic wlasnej tresci tak zeby trzymala sie kupy

Szablony sa BEEE :D

Jak widze strone firmy na szablonie z nieumiejetnie powstawiana zawartoscia to tak jak bym widzial biznesmena w dresie :-)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szook mylisz się nie musisz sprzedawać stron z prawmi autorskimi no chyba że mówimy o wizytówce :D

99% robót możesz wykonac na free sofcie ;)

a co do tego że zrobiłem to na sofcie w firmie XXX to nie musze miec do tego faktury VAT wystarczy mi umowa o nieodpłatnej wymianie usług ;)

co do softów płatnych wiesz co za oficjalne 3 licencje Studio MX 2004 PRO nie dałem ani grosza

Pierwszy Projekt na MS z ASP robiłem za SOFTA i tak tez można

Ale oc tu dużo gadac sprawę przegrasz, moje zdanie a jak wygrasz to masz pecha bo wtedy z szookacza zapłacisz duże pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domains templatemonster znajdziesz w wielu miejscach, a akurat na designy.pl nigdy nie zagladalem,

W przeliczniku euro a co jest w sumie dziwne bo przeplacilismy :-) bowiem znalazlem poznije oferte chyba na stronie prot.pl gdzie byla ta sama cena ale w dolarach a dolar tanszy.

Jest pelno ofert z szablonami i niewiem gdzie widziales te duze ceny bo ja moge ci pokazac kilka z niskimi cenami.

Choc teraz juz bede kupowal tam gdzie sie placi w dolarach, a nawet znalazlem lepsza oferte bo w dolarach australijskich i dotego zamawiajac tam place kwote NETTO a nie + VAT jak w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki licze na to sid ze zaplace za szookacza choc grosz :-), bo widac dalej nie wiesz kiedy zostaly nabyte prawa do nazwy wlasnej Szookacz, ach az szkoda sie wglebiac.

No to fajnie ze nie musiales placic za soft, ale nie wielu tak ma.

A 2 sprawa i nie wielu robi to na free sofcie.

Hah wiesz co wymiana jaka to nazwales ? nie odpaltna wynmiana uslug

dobra sid myslalem ze znasz lepiej przepisy skarbowe, heh to jest obrot gospodarczy i nawet jak wyminiam usluge za usluge to wymieniam sie fakturami.

Jutro zadzownie do ksiegowego i sie upewnie ale z tego co wiem takie pojecie nie istnieje o ktorym napisales.

A od darowizny placi sie podatki w Polsce wiesz :-)

A wszelkie transakcje maja obowiazek zostac zaksiegowane :-) , heh wymiana bezgotowkowa na podstawie umowy, bez dokumentu ksiegowego ahhh coz za teorie sie tutaj dzieja fajne, nowe prawo ksiegowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie musze mieć na to każdorazowo papieru podpisuję stałą współpracę barterowa na czas nieokreślony stała równowartość rzędu 100 PLN i styka nikt nie traci nikt nie zyskuje i wszyscy są krycie

ale skoro chcesz o tym dyskutować

Twój górny flasz powinieneś przerobić legalnym softem numer licencyjny którym jest on zrobiony jest na BlackBoxie firmo z legalnym softem...

skąd to wiem w każdym pliku jaki robisz pozostaje ślad czym to robiłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko boska nie myslalem, ze mozna upasc TAK NISKO !!. comweb wskoczyl w top10 i nagle jeb, ktos sobie rejestruje firme i mysli, ze przykozaczy. Nastepny ruch szook proponuje firme "Forum optymalizacja" i atak na to forum, bo ostatnio tez wskoczylo w top5.

Jakos nie potrafie skumac opcji. Po co rejestrowac NOWA firme Comweb ? Ide szukac lukratywnych domen w necie i rejestrowac firmy na potege hmm.... "e-banki.info" ciekawe, czy firma "aukcje" jest wolna ...

Nowy LINKOR - Darmowy i otwarty projekt skutecznej promocji serwisów internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz jesazcze jedną podpowiedź panie który zna się na prawie i księgowości ZUS w polsce nie jest obowiązkowy tylko dobrowolną składką panie specjalisto

co do szookacza może masz rację

Dzisiaj został zgłoszony wniosek o chronienie marki produktu "szookacz" na terenie Uni Europejskiej jutro 20 firm z DAX zadeklaruje chęć zakupu tego softu, pojutrze napisza że neistety z powodu Twojej strony rezygnują a potem dostaniesz list od prawnika i nie mów mi nic o szookaczu.... sprawdzone i potwierdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku wystarczy zwykle refaktorowanie bez umowy, sprzedaz uslugi za usluge.

i tu się mylisz nawet jak tylko refakturujesz musisz w faktórze wymienić uysługi bardzo dokładnie a tak wystarczy że wypiszesz wszystkie możliwe usługi raz :D Panie superbochateże żeby nie zacząć ci mówić CEREBRU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności