Skocz do zawartości

Faktura VAT i TradeDoubler


gaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wystawia TradeDoubler'owi faktury VAT? Oczywiście na zasadzie wystawienia i oryginał idzie do kosza, kopia do księgowej?

Na jakie dane tj. dokładnie nazwa, ulica itp. Czy tak jak w przypadku google adsense stawka "NP", dopisek "Podatek rozlicza nabywca na zasadzie reverse charge", nazwa usługi tak jak w google adsesne czyli na przykład "Usługa elektroniczna"?

Tutaj podobny temat dotyczący AdSense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedywalem się troche i:

- stawka vat: NP (tak jak w przypadku adsense)

- w uwagach/adnotacjach: "Nie podlega podatkowi VAT w Polsce. VAT rozlicza nabywca."

- jako nazwa towaru daje "Usługa elektorniczna"

- dane nabywcy:

TradeDoubler AB

Barnhusgatan 12

111-23 Sztokholm

To chyba wszystko, jak ktoś ma jakieś pytania, albo ktoś robi inaczej proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam problem odnośnie TradeDouler. Nie mam pojęcia jak się trzeba rozliczyć?? zarobiłem 1800 i kasa została mi już wypłacona tzn. dojdzie w najbliższych kilku dniach, tyle tylko że zapomniałem podać swojego numeru NIP :) co mam teraz zrobić?

Proszę o pomoc :D i w miarę szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że nie trzeba płacić vatu ? ja kiedyś do nich pisałem ale mi nie odpisali i zapłaciłem dla świętego spokoju (po jednej z kontrol z US w dodatku mieli strajk włoski to czepiali się wszystkiego)

Możesz mi napisać jak zapłaciłeś vat??? tzn jak wypełniłeś.

PLIS!:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

przepraszam ze odswieżam troszkę starawy temat

otóz czy fakture wystawiacie jak macie przelew na koncie od TD czy jak wiecie ze jest zatwierdzona i "leci " na konto bankowe?

oraz co wpisuje cie w miejsce zapłaty ? przelew , zapłacono gotówką?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy w fakturze dalej wpisujecie szwedzki adres? Pytam poniewaz na stronie https://www.tradedoubler.com/pl-pl/about/tr...bler-local.html pojawil sie polski adres.

Mam uruchomiony rowniez panel z UK i tam w payment report mam:

TradeDoubler Ltd

Portland House, 24th Floor

Bressenden Place

LONDON SW1E 5BH

United Kingdom

Wiec to moze ten adres?

Druga sprawa. Jezeli wpisujecie szwedzki adres, to jaki wpisujecie dla nich NIP? Czy to jest ten numer: 751751137?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Współpracujemy z nimi od ponad roku.

dane do faktury wyglądają tak:

Nazwa: TradeDoubler AB

Ulica: Barnhusgatan 12

Miasto: 111-23 Stockholm

NIP: SE556575742301

Z czego u dołu powinien znaleźć się dopisek (Podobnie jak w fakturze wystawianej przez Google AdWords):

* Usługi objęte wycofaniem opłaty - Odbiorca musi samodzielnie obliczyć podatek VAT zgodnie z Artykułem 196 Dyrektywy Rady nr 2006/112/WE

VAT'u nie odprowadzamy

Co do rozliczenie - wystawiamy F-VAT za sprzedaż w danym miesiącu (od 1 do 31), a nie na kwotę jaką wypłaca nam TD.

Ogólnie jest tak, że przepisy usług elektronicznych nie są zbyt jasno określone i spotyka się US, które czepiają się o VAT.

Warto jednak uposażyć się w VAT EU - mówiąc po Polsku NIP europejski

poczytajcie a znajdziecie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hmmm... płacisz za sprzedaż? ja zarabiam głównie na Travelplanet i tam nigdy kwota sprzedaży jaka się pokazuje nie jest taka sama jak później wypłacana. To dziwne wszystko, bo - przypuśćmy w maju mam kasę z 5 programów na 1000 złotych. Wystawiam fv, płace dochodowy. Z tych 5 programów wypłacają mi dwie firmy w czerwcu, jedna w lipcu i dwie we wrześniu. Trochę burdel na koncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do rozliczenie - wystawiamy F-VAT za sprzedaż w danym miesiącu (od 1 do 31), a nie na kwotę jaką wypłaca nam TD.

Ja wystawiam FV zawsze w momencie otrzymania wpłaty na konto. I standardowo VAT n.p. no i mam jeszcze nip EU tak na wszelki wypadek :(

Dla mnie bezs sensu jest wystawiać F.VAT każdego miesiąca z uwagi na to iż TD nie wymaga dostarczania im faktur i dodatkowo czasami znikają im pieniądze z konta :D

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności