Skocz do zawartości

Faktura VAT i TradeDoubler


gaudi

Rekomendowane odpowiedzi

hejka,

w Polsce rozliczacie się za sprzedaż, a nie za to co otrzymaliście na konto. Jeśli liczby wam migają,wg mnie trzeba robić korekty.

Jeśli zaniżycie zaliczki na podatek dochodowy i ktoś się kiedyś tego dopatrzy, być może polecą odsetki.

Oczywiście w rozliczeniu rocznym wszystko będzie ok.

Jeśli jesteście VATowcami to chyba należy wystawiać faktury VAT, aczkolwiek VAT nie jest tu brany pod uwagę.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adsense i TradeDoubler to jak mi się zdaje dwie rożne sprawy bo:

- Adsense - nie podlega opodatkowaniu ewentualnie można zajrzeć tu:

https://www.google.com/support/adsense/bin/...mp;answer=64176
https://www.biznes-firma.pl/Jak_rozliczyc_podatek_z_Google_AdSense_,15071.html

- TD - podlega opodatkowaniu - nawet na FV na wydruku jest wprost napisane o REVERSE CHARGE czyli, że VAT rozlicza nabywca usługi a nie TD [ale to chyba dotyczy zapewne tylko firm?]

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nathan, mylnie to pojmujesz ponieważ to nie ty "sprzedajesz" a sprzedaje TD. Ty otrzymujesz pieniądze w pewnym sense za wynajem powierzchni reklamowej, przynajmniej ja to tak pojmuje i nie wyobrażam sobie abym miał płacić wcześniej podatek.

Dodatkowo nikt tego nie sprawdzi, TD olewa sobie FV więc fakturka ma za zadanie jedynie ułatwić mi zaksięgowanie takiej wpłaty;)

To tak samo jak w AS, płacisz co miesiąc podatek nawet jak nie osiągniesz progu wypłaty? Watpie... :P

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niczego nie przekonuje, ale

równie dobrze można by było wystawić fakturę TD po całym roku emisji reklam. To kiedy pieniądze są księgowane na koncie, US tez nie obchodzi, tak samo jak ktoś Ci zalega z wypłatą a fakturę wystawiłeś - rozliczyć się trzeba i zaliczkę odprowadzić.

Mówię tylko jak ja podchodzę do tej sprawy i mam pewność, że do mnie nikt się nie przyczepi - bo nie ma do czego.

Mam zachowane rozliczenie miesięczne, aczkolwiek trzeba tu więcej pracy. No ale US tez ma to w d...

Jeśli Ty masz pewność, że wszystko jest ok, nie widzę problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka jest taka drobna różnica ponieważ jeżeli wystawiłem fakturę/rachunek to muszę zapłacić podatek bo do tego zobowiązuje mnie prawo podatkowe no ale jeżeli nie wystawiłem rachunku/faktury to uważam że nikt mnie nie może do tego zmusić :)

To by była lekka paranoje gdy np zarobię 10 zł w danym miesiącu i byłbym zmuszony wystawić X firmie fakturę i ew jeszcze ją wysłać pocztą (większość sieci afiliacyjnych nawet by mi nie chciało zaakceptować takiej wypłaty). Dlatego fakturę wystawiam zawsze w momencie gdy chcę wypłacić zgromadzone środki a nie w trakcie ich "gromadzenia".

Przynajmniej ja tak to pojmuje.

I szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie abym miał płacić podatek wcześniej :) No ale każdy rozlicza się tak jak uważa za stosowne. Ważne aby w ogóle zapłacić ten podatek ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności