Skocz do zawartości

umowa o dzieło


gofer

Rekomendowane odpowiedzi

witam, do tej pory robiłem małe rzeczy i głównie znajomym znajomych, a tu nagle trafiła mi się poważna firma, chcę podpisać z nimi umowę o dzieło, jakich błędów mam się wystrzegać, co umieścić w takiej umowie itp.

proszę o poradę, nie chodzi mi jak wygląda taka umowa normalnie, bo to już przerabiałem, ale z punktu osoby, która pozycjonuję, po prostu nie chcę się wkopać przez jakieś złe sformułowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa - zlecenie jest lepsza tylko pod jedym względem. Dostaniesz pieniądze bez względu na wynik.

Poważnym minusem jest kwota na rękę.

tak totalnie bez wzgledu na wynik to nie, ale faktycznie umowa zlecenie jest umowa starannego dzialania, a umowa o dzielo- umowa rezultatu. W umowie o dzielo trzeba uwazac z tego co pamietam na to, ze nawet jesli w tresci nie sa ustalone kary umowne to one i tak obowiazuja w jakiejstam ustawowej wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O karach nic nie wiem, jednak proponuję Goferowi umowę zlecenie. W tej umowie zobowiążesz się do pozycjonowania i tyle, natomiast w umowie o dzieło musi być wskazany rezultat, czyli np. osiągnięcie min. 6-tej pozycji w wyszukiwarce ............. pod frazą ..................

Jeśli to Ci się nie uda to z kasy nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o umowę o dzieło:

jeśli charakter dzieła podlega pod ustawę o prawach autorskich (np. projekt) koszty uzyskania przychodu wynosza 50% co w rezultacie daje 10% podatek do zapłacenia - dlatego wszyscy ją lubią - po prostu więcej kasy między ludźmi

jeśli 'wykonawca" (czyli Ty) nie jest studentem do 25 roku życia i nie ma płaconego ZUSu (inni pracodawcy lub na własną rękę) to w przypadku umowy o dzieło nie ma to żadnego znaczenia (przy umowach o dzieło nie płaci się składek ZUS)

Umowa zlecenie:

głównie ZUS - jeśli się nie uczysz (lub masz pow. 25 lat) i nie płacisz ZUS - zleceniodawca ma obowiązek odprowdzenia za ciebie składki, podatek od wynagrodzenia z tytułu tej umowy to 19%

chyba już wszystko jasne? :D

z umową o dzieło (jak z każdą inną) jest to samo - tzreba dokładnie ją przeczytać i żądać wyjaśnienia niejasności - z reguły jednak nie chodzi o to aby cię ud****ć na jakimś haczyku, ale właśnie ze względu na niższe koszty takiej umowy.

{ Sprzedam ten link}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ty się takich głupot nasłuchał

Nie ma w tym nic głupiego. Od umowy o dzieło zapłacisz ZUS (a właściwie zapłaci zleceniodawca) tylko wtedy jeśli wykonujesz umowę na rzecz swojego pracodawcy.

W przeciwnym wypadku nie płaci się składek ZUS od tego rodzaju umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox, nie ma sprawy

kto płacił ten zus? czy to nie była umowa zlecenie?

czy nie wiązały cię ze zleceniodawcą inne umowy?

jesli na 2 ostatnie moje pytania odpowiesz nie - to zupełnie nie rozumiem - to co ci podałem wynika tak jak już napisałem z mojego (chyba całkiem sporego) doświadczenia zarówno w wystawianiu jak i podpisywaniu umów w różnych formach - w tym całkiem sporo umów o dzieło. Może mylisz po prostu składkę z podatkiem? - bo ten jest odprowadzany jak najbardziej - w miarę szczegółowo opisałem to wyżej.

{ Sprzedam ten link}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności