Skocz do zawartości

Czystka w PIS?


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

I przez taka postawe mamy w sejmie np. LPR, za ktorych tylko wstydzic sie trzeba i kase tracic (mundurki w szkolach). Im mniej osob zaglosuje tym wiecej radykalow i psychopatow w sejmie - elektorat LRP w prawie 100% pojdzie zaglosowac i partia o marginalnym poparciu sie staje liczaca sila w parlamencie :|

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a glosowac by glosowac ? - jak można glosowac na kogos kogo sie nie trawi ? by nie dostal sie inny ktorego tez sie nie trawi ?. Co dla mnie za roznica czy dostanie sie ktos tam bo nie zaglosowalem. Jak oddam swoj glos na kogos kogo tez tam widziec nie chce.

Wlasnie czym mniej osob idzie glosowac tym bardziej pokazuje swoj brak zadowolenia i brak alternatywy.

Jak do glosowania zacznie chodzic 40% polakow, bo 30% wyjdzie do UK a 30% bedzie miało to w tyłku to może sobie politycy uświadomią że nie tylko gadanie ale i robienie jest ważne. Narazie to sie wszyscy posuwają (ze stanowisk) wzajemnie prawie jak seks grupowy.

Nie moge isc glosowac nie majac od lat partii na którą chciałbym oddać swój glos tylko po to by nie dostała się jeszcze inna na którą też bym nie zagłosował. Skoro napisałem że dla mnie obecni politycy bez roznicy czy PIS czy PO, LPR czy samoobrona to chyba dobrą postawą jest nie oddać głosu na żadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szook nic sobie nie uświadomią...

Ci najbardziej radykalni mają swoją grupę osób, która zawsze pójdzie głosować.

Lepiej wybrać mniejsze zło niż zgadzać się na wszystko jak leci... i mieć w du**e a potem narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszales bym ja narzekal ;) na politykow ;)?.

Po co narzekac, nie bedzie mi sie juz bardzo podobało to zawsze można pojechać tam gdzie się bardziej podoba i są lepsi politycy ;).

Narazie nie jest zle wiec zmieniać nie musze, bedzie zle to sie pomysli o zmianach.

I jak tak juz wiekszosc wyjedzie to na siebie zaczna podatki nakladac i sami je sobie placic :).

To co robią nie szkodzi mi tylko im :) - bo czym wiecej ludzi wyjedzie tym mniej kasy wplynie do panstwa, czym mniej wplynie tym mniej beda mieli oni.

Wiec jak dla mnie to petla na szyji polityków nie tych co nie ida glosowac.

Chcieli dac nam unie to dali :) - a ona pozwala migrować wlasnie po to by zyc lepiej, inaczej jak sie komus nie podoba to co robią :).

W tym wypadku nie widze alternatywy na mniejsze zło - jak słucham Donalda to mi sie tak samo chce plakac ze smiechu jak i gdy slucham jego rywali. O Leperku nawet nie wspominam.

Do dzis pamietam jak oglosili wyniki wyborow jak sie Donald prawie nie poplakal i z rozżalonym glosem niczym przedszkolak coś tam sie pluł. Choć tak jak pisałem Panowie Kaczynscy nie lepsi.

I co z nowych wyborów :)? PO przejmie wladze i tez bedzie sie musialo ukladac z Samoobronna czy innymi ustrojstwami i tez bedzie wkladac tam swoich ludzi.

Wszyscy maja w du**e dobro kraju :) w takim samym stopniu. A :) zwykly polak czy zaglosuje na mniejsze czy na wieksze zlo i tak po du**e dostanie i podatki placic bedzie musial.

Wzorost gospodarczy nie jest podytktowany tym jakich mamy polityków tylko tym że firmy chcą i walczą na rynku unijnym jak i krajowym. Wiec to nie jest zasluga polityków. Bo nie dzieki nim mam na czynsz i to mniejsze zlo na niego tez nie pomoze zarobić.

Ja rozumiem kiedy jest choc cien nadzieji ze dany polityk jest fer i coś chce zrobić.

Dla mnie narazie to wyglada jak przepychanka kto co robi zle. Nie sztuka jest wytykac co ktos robi zle tylko lepiej zrobic samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety raczej nikt nie ma takiego komfortu aby oddac glos na dobra partie, kogos kto jest naprawde wart glosu. Lepiej oddac glos na mniejsze zlo niz pozostawic los wlasny i innych w rekach fanatykow itp.

Nie mozna sie odizolowac od tego, poniewaz maja zbyt duzy wplyw na nasze zycie.

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno tak, tylko czy oddanie glosu na mniejsze zlo jest cos warte.

Wyobraz sobie sytuacje.

Glosow na PIS - 53 procent

Glosow na PO 47 procent

nie glosowalo np 20%

te cale 20% idzie glosowac na mniejsze zlo i okazuje sie ze podzial glosow jest taki sam.

Poprostu dla kazdego glosujacego nawet jak do tej pory nie glosowal moze byc czyms innym mniejsze zlo. I nie jest powiedziane ze gdyby ci ludzie poszli glosowac to wrecz nie poparliby dla kogos innego wiekszego zla.

Bo to dalej jest zaglebianie sie ktora partia dla kogo jest wiekszym a ktora mniejszym zlem.

Czysto hipotetycznie zakładajmy że dla mnie np mniejszym złem jest LPR.

Dla ciebie mniejszym jest np PO.

I czy nadal twierdzisz ;) ze powinienem glosowac ? i ze to wlasnie uchroni kraj ?.

Mi sie wydaje ze nie, bo tak naprawde nie wiemy czym dla innych jest mniejsze zlo.

Oczywiscie z tym LPR to byl tylko przykład ;)

Stad mogloby sie okazac ze ci co glosowali uznajac mniejsze zlo dla innych zaglosowali na wieksze.

Tak wiec ci co nie sa pewni na kogo oddac glos jak dla mnie nie powinni go oddawac.

Bo o tym co jest mniejszym a co wiekszym zlem zapewne dowiedza sie nasze wnuki z historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli by glosowala wiekszosc, to radykalowie i egzotyczne partie mialy znacznie mniejszy wplyw na kraj. Wedlug pewnych badan (nie pamietam, kto to i kiedy robil) wiekszosc ludzi oddaje glos na umiarkowane partie.

Idac tym tropem (oraz patrzac na ludzi z otoczenia) po ostatnich wyborach moze PiS, PO i SLD byly w podobnej kolejnosci ale Samoobrona wraz LPR by mialy znacznie slabsza pozycje i aktualny burdel by wogole nie zaistanial. Wygrany by musial sie dogadac z kims z 3 najwiekszych partii bo by nie mial altenatywy w postaci koalicji z radykalami i egzotyka w postaci samoobrony. I te 2 partie by nie robily szkod jakie juz zrobily.

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem myślę, że dobrym wyjściem są okręgi jednomandatowe. Wystawia sie jednego kandydata i tylko jedna osoba wchodzi. Wtedy partie dobrze sie zastanowią kogo wystawią. Nie będzie takich sytuacji, że jakaś znana osoba pociągnie listę, z której wejdą jakieś miernoty do podnoszenia ręki w czasie głosowania. Albo jedna lista na całą Polskę i jeden okręg wyborczy. W końcu poseł to władza państwowa, a nie człowiek do załatwiania lotniska, czy portu we Włoszczowej.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrku ciąg dalszy. Wg. Leppera informację o tym, że prowadzone jest przciw niemu śledztwo przekazał mu minister spraw Z. Ziobro. :)

Ziobro: Lepper to kłamca i oszczerca, ale mam nadzieję, że nie tchórz

Kaczmarek dostał papiery o nadużyciach w PZU

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaa, to się właśnie nazywa dziecinada. Kampania reklamowa PiS polegająca na oczernieniu PO . Jakiś absurd. Wiadomo, że każda partia ma za sobą jakieś przekręty i ktoś wcześniej czy później wyjawi to właśnie np. przy okazji kampanii wyborczej tylko zawsze wydawało mi się, że owa kampania polega na tym aby pokazac ugrupowanie z jak najlepszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cala ta PiSdowska Rewolucja zwana szumnie IV RP zjadla swoje dzieci...i to po zaledwie 2 latkach....Toz to ruskie, zwani czasem komunistami, zjedli siebie dopiero po 72 (1917 -rewolucja pazdziernikowa, 1989 - upadek ZSRR - przyp. aut.)

Teraz czekamy na upadek imperium Pana Krzaka zza Oceanu...toz to tam sa przeciez ojcowie-zalozyciele metod rodem z PiS i wzorcowe dla Prezesa niedoszlej-IVRP sluzby panstwa policyjnego jak NSA, Gwardia Narodowa (wojsko na uzytek wewnetrzny), FBI, ATF i wiele wiele innych.

Tylko Wicepremiera Edgara 'Gosiu' Gosiewskiego szkoda...jeszcze dwa lata i moze by nawet nie tylko lotnisko, ale rowniez stocznie i port dalekomorski , a moze i drugi przyladek Canaveral wybudowal we Wloszczowej...Tak mi go szkoda...

Wy lepiej pomyślcie na kogo głosować bo ja nie mam zielonego pojecia, no chyba że na szybko jakąś partię PiO założymy

Taaa, a imie jej bedzie PiO - Partia i Ojciec...trza jeszcze tylko uzyskac blogoslawienstwo w wiadomej wytworni filmow fabularnych i antyowsiakowych u Ojca Zalozyciela w skafandrze kosmicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności