Skocz do zawartości

Profesionalna usługa katalogowania


Brad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Okazuje sie ze placac za wpis osoba ma nawet 3-4x wieksze tempo pracy

Hehe, niestety taka prawda. Ja sprawdziłem ile wpisów udało mi się zrobić przez godzinę i jestem z pracownikiem umówiony na konkretną liczbę wpisów dziennie, jeśli zrobi szybciej to ma wolne, jeśli nie to siedzi aż zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci - jaki ustaliles dzienny limit ? i jak to sie sprawdza ?
Nie mogę napisać jaki i jak się sprawdza ponieważ pracownik aktualnie dodaje tylko przez kilka godzin [się wyrabia :)], będę wiedział czy wyrobi się z większą liczbą wpisów jak będę miał już jakiś klientów. Narazie jestem na etapie testowania czy kilka h dziennie takiej pracy ją nie znudzi po jakimś czasie.
A nie wystarczy podpisać z kimś umowy o dzieło?

Tej osobie zależy na zatrudnieniu na umowę o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie z dziećmi made in webhelp

Niestety coś o tym wiem. Wymagań nie miałam zbyt wysokich, bo podałam dokładnie, jakie katalogi mnie interesują. Jednym z wymagań był PR minimum 4, katalogi niemoderowane - nie były to ważne stronki, a ja chciałam coś sprawdzić i dlatego zależało mi na czasie. Nie dość, że połowa wpisów była w katalogach o PR od 1 do 3, to jeszcze duża część była dodana do katalogów moderowanych, a koleś chciał dostać kasę w dniu, w którym nie były jeszcze zatwierdzone i nie miałam pewności, że je w ogóle tam dodawał. Ściemniał, że dodawał wpisy tylko w katalogach minimum 4, mimo że pokazywałam mu w spisie katalogów, że PR mają niższy. W tym momencie zaczęła się kłótnia i posądzanie mnie o to, że staram się go naciągnąć i że z innymi pewnie tak samo postępuję. Poza tym, stronę edukacyjną wrzucał do kategorii... rozrywka, mimo dokładnego określenia kilku możliwych kategorii. Chciałam sprawę wyjaśnić, więc wspomniał o tym, że inni mu dużo lepiej płacą, dlatego bardziej się przykłada... tyle że ja się nie targowałam i od razu zgodziłam się na jego cenę. Co do raportu... heh, był to zwykły spis w .txt bez dodatkowych szczegółów - żadnej daty dodania, moderowany czy nie itp.

To wzór tego, jak nie powinna zachowywać się osoba zajmująca się katalogowaniem.

Nie mówię, że szkoda mi tych paru wydanych groszy, ale nie wiem czy śmiać się czy płakać jak widzę oferty podobnych osób, którym nawet myślenie i wykonanie prostych czynności sprawia tak ogromny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest nie tylko z katalogowaniem, ale i pisaniem artów czy postów na zamówienie. Jeden koleś żywcem wkleił mi posty z innego forum, które oczywiście musiałem usunąć, i nawyzywał mnie od oszustów, bo on sie przeciez napracował...prawie mi sie popłakał na gg, wiec głupi mu zapłaciłem, wyjaśniając co to spam, i jakie są jego konsekwencje. Na webhelp co drugie ogłoszenie brzmi "szukam osoby, ktora umie Ctrl C, Ctrl V ;)

Najgorsze, ze nie ma żadnej alternatywy, tam niby tanio, ale co drugi to [ nierzetelny partner ], a tu znowu drogo, bo fachowcy....nie ma żadnego pomagiera ;)

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam niby tanio, ale co drugi to [ nierzetelny partner ], a tu znowu drogo, bo fachowcy....

Za jakość płaci się zawsze i wszędzie, obojętnie z jakich usług korzystasz. Tak naprawdę oszczędzając na katalogowaniu tracisz, bo powierzona przez Ciebie praca nie zostanie należycie wykonana. Ja dużo straciłem na samym czasie poświęconym na znalezienie i "przyuczenie do zawodu ;)" katalogerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zajmowałem się katalogowaniem, i to czy to było profesjonalnie oceniał zleceniodawca, a był zadowolony, zarabiałem 0,7zł za wpis do katalogów, oczywiście było to za wpis, który się pojawił w katalogu i można było go zobaczyć klikając w link w raporcie...

Co do raportów, po co dziennie? Czy to ważne, że sobota niedziela? Wg. minimum to 7dni, i tak google, nie zjada tego codziennie...

Ja kiedyś sprawdzałem dwie strony i lepsze efekty miałem przy różnicowaniu ilości dodać do katalogów, może dlatego że to wygladało bardziej naturalnie.
Coś w tym musi być, również zauważyłem, lepsze efekty przy chaotycznym dodawaniu...

Ja katalogowanie zlecam bratu.... choć ostatnio też zaczyna coś przygrywać, i to dosłownie, W HP'a zamiast katalogować sumiennie...

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś zajmowałam się katalogowaniem, zresztą teraz też trochę jeszcze się tym zajmuję ale to już inna bajka.

W każdym bądź razie w pewnym momencie ilość katalogów które zaczęły powstawać, później zaczęły znikać mnie dość mocno przytłoczyła. Najpierw było mniej niż 200 katalogów i z ekscytacją liczyłam kolejne ale już przy 700 i to w dodatku powieleniu tego co już gdzieś widziałam zaczęło to być irytujące.

Jak dla mnie osoba zajmująca się profesjonalnie katalogowaniem - powinna:

- mieć własną listę aktualnych katalogów

- dodawać ręcznie w pierwszej kolejności do katalogów z nazwami sugerującymi, że jest to katalog a nie np. misiaczki.pl - jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że taka strona niedługo zniknie

oraz do katalogów z wysokim PR.

- drugą kolejność brałabym z przymróżeniem oka i oddałabym ją w ręce jakiegoś addera.

Tak, nie boję się użyć tego słowa 'addera' :D

Ja lubię gdy moje zaangażowanie i praca daje jakiś potencjalny zysk - czy to dla mnie czy dla kogoś u kogo pracuję.

Aha i jeszcze jedna najważniejsza rzecz - dodawanie do katalogów jest BARDZO NUŻĄCE :P i należy odpowiednio wynagradzać osoby, które czują to co robią.

Niskie stawki zazwyczaj ściągają niską jakość.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien pojąć, że za niską cenę trudno dostać wysokiej jakości profesjonalne usługi. Oczywiście nie jest tak zawsze i należy dążyć do otrzymywania dobrych rzeczy za niską cenę, ale wiadomo, że często jest to niemożliwe.

Tego rodzaju problemy tyczą się całej branży internetowej niestety. Ci którzy psują rynek harując za grosze ponoszą za to sporą część winy. Dla przykładu spotkałem się kiedyś z opinią, że można dostać design strony + kod za 50 PLN...

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności