Skocz do zawartości

Profesionalna usługa katalogowania


Brad

Rekomendowane odpowiedzi

a może żeby było sens katalogować za 0,8 lepiej postawić kilka nowych katalogów płatnych, zadbanych itp.

Jakoś nie cieszyłby mnie fakt że ktoś mnie dodał do 100 katalologów QLWEB nawet z potwierdzonymi wpisami co kosztowałoby mnie 80 zł. Z czego po 2 msc - 30% katalogów zniknie.

Uważam że nie jest to kwestia ceny za sam wpis, ale kwestia jakości katalogów.

Ja za dobry katalog mogę dać i 2 zł - ale katalog a nie generator situ.

Brad jakiego rodzaju to będą katalogi - jaka ilość.

Choć nadal uważam ze zbyt mało jest mocnych katalogów, nawet płatnych. Nie opłaca się stawiać ? i dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mogę wpłacić 5 zł dla wpis ktore będzie w TOP100 dla TITLE - 2.50 zł po zaindeksowanie i 2.50 po 6 ms., jeśli nadal jest w TOP100 G.

Bo czasami 30 linków z dobrych podstron dobrych katalogów wystarcze na TOP20 albo nawet TOP10 na srednie frazy - tylko już nie mam siły/czasu poszukać tych dobrych miejscach na wpisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakoś nie cieszyłby mnie fakt że ktoś mnie dodał do 100 katalologów QLWEB nawet z potwierdzonymi wpisami co kosztowałoby mnie 80 zł. Z czego po 2 msc - 30% katalogów zniknie."

Calkowicie sie z tym zgadzam zastanawialem sie czy dodac do swoich katalogow PR5-6 mozliwosc platnych wpisow jednak uwazam ze jest na to jeszcze za wczesnie - moze po nowym roku jak wiekszosc darmowych katalogow padnie pod naplywem spamu udostepnie mozliwosc zgloszenia do katalogu z wysokim PR (zastanawiam sie czy oplaca sie robic PR7 dla polskiego katalogu i czy znajda sie osoby ktore zaplaca 100zl netto za wpis). Wpis z takiego katalogu daje znacznie wiecej niz 100 wpisow w niemoderowanych katalogach.

Agroturystyka Turystyczny katalog Wakacje

Polecam www.katalog.agroturystyka.foxnet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brad jakiego rodzaju to będą katalogi - jaka ilość.
Sam określasz skrypty do których chcesz dodać stronę, PR strony głównej oraz kategorie.
Bez przesady 0,8 zł za wpis nawet zatwierdzony to raczej sporo

Jeśli ktoś ma klienta, który mu płaci powiedzmy średnią stawkę dla małych firm - 600zł netto miesięcznie to z tej kasy może dodać do 750 katalogów po mojej cenie. Jest to opłata za zatwierdzone wpisy, przy tempie dodawania 10 katalogów dziennie, starczy to na 75 dni [o ile wszystkie wpisy zostaną zatwierdzone]. I myślę, że to wystarczy, bo wartościowych katalogów bezpłatnych bez linków zwrotnych jest jakieś 700 [po odrzuceniu qlwebów i innych śmieci]. Jeśli to jest dla kogoś cena z kosmosu to zawsze może sam dodawać.

0,15 - 0,30 gr za dodanie do kat. to już jest dobra cena wg. mnie

To jaki problem? możesz mi zrobić konkurencje. Ja płaciłem nawet 50 groszy za wpis i nie znalazłem nikogo porządnego na dłuższą metę, zazwyczaj do pierwszej wypłaty jakoś ciągnęli, ale i tak już pod koniec usługa była realizowana na "odczepne". Więcej czasu traciłem na kontrolowanie takiego "pracownika" i poszukiwanie kogoś na jego miejsce niż to wszystko było warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie chce mi się wierzyć że ktoś jest w stanie tyle dać za dodanie do katalogu .

Z twojej wypowiedzi wynika że ta kwota 600zł jest na msc i to jest jako składowa całej usługi pozycjonowania a nie opłata tylko za katalogowanie a to zmienia postać całej usługi katalogowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie chce mi się wierzyć że ktoś jest w stanie tyle dać za dodanie do katalogu .
Masz firmę? i tak na coś trzeba wydać kasę, żeby podatków dużych nie płacić.
Z twojej wypowiedzi wynika że ta kwota 600zł jest na msc i to jest jako składowa całej usługi pozycjonowania a nie opłata tylko za katalogowanie a to zmienia postać całej usługi katalogowania .

Czyli za to co zarobisz w miesiąc masz 750 linków na różnych IP, które przecież nie znikną w ciągu kilku miesięcy. Od tych 0.8zł odlicz sobie podatek, wypłatę pracownika, zus, inne koszta utrzymania pracownika, koszta prowadzenia działalności [nawet wydrukowanie i wysłanie faktury kosztuje]. To co zostanie jest zarobkiem firmy. Jeśli ktoś zaoferuje profesjonalne katalogowanie w niższej cenie to znaczy, że ma firmę w Chinach i zatrudnia skośnookich albo używa automatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba odróznić zwykłe katalogowanie bez żadnej odpowiedzialności od pozycjononowanie - w poprzedniej wypowiedzi wynikało że katalogowanie jest tylko częścią z całej usługi za którą płaci klient .

Nie wierze że nie da się taniej katalogować nawet mając firmę . Ja kasuje 10-15gr * 60-100 wpisów na godzinę to daje jakieś 8-15zł za godzinę pracy bez działalności , takżę nie wierze ze nie można taniej wykonywać katalogowania niż za jakies 40-50zł za 1h pracy prowadząć działalność gospodarczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60-100 wpisów na godzinę
Czyli chcesz mi powiedzieć, że udaje Ci się nawet w 36 sekund wejść do katalogu, znaleźć odpowiednią kategorię, przepisać kod zabezpieczający, dodać wpis, skopiować link do raportu? Nigdy nie trafiasz na katalog w którym nie ma Twojej kategorii, albo nie działający? Zawsze akceptują Twoje wpisy? Siedzisz 8h bez przerw?

Nawet przy Twoich najlepszych założeniach to jest tylko 15zł na godzinę [więcej zarabia robol na budowie]. Jeśli byś chciał to robić na większą skalę to prędzej czy później musisz założyć DG a to się wiąże z dodatkowymi kosztami.

Pewnie nie dodajesz długo lub wcale tego nie robisz bo to co napisałeś ma się nijak do rzeczywistości.

[nawet wydrukowanie i wysłanie faktury kosztuje]

Wysyłaj w pdf-ie.

No to akurat jest najmniejszy koszt, podałem jako przykład kosztów jakich jest w firmie pełno. Kolega musiałby za koszt wysłania samej faktury dodać stronę do 30 katalogów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma klienta, który mu płaci powiedzmy średnią stawkę dla małych firm - 600zł netto miesięcznie to z tej kasy może dodać do 750 katalogów po mojej cenie. Jest to opłata za zatwierdzone wpisy, przy tempie dodawania 10 katalogów dziennie, starczy to na 75 dni [o ile wszystkie wpisy zostaną zatwierdzone]. I myślę, że to wystarczy, bo wartościowych katalogów bezpłatnych bez linków zwrotnych jest jakieś 700 [po odrzuceniu qlwebów i innych śmieci]. Jeśli to jest dla kogoś cena z kosmosu to zawsze może sam dodawać.

600 zl no przestan

ktos z was katalogowal recznie jakos dluzej niz 3 dni? Ja po tygodniu musze sie nameczyc zeby znalezc katalogi z PR > 3 bo wszelkie popularne listy juz wyczerpalem. Dodanie stronki do dobrego katalogu (plus preselkow, jesli katalog obsluguje takie linki) to minimum 10 minut, do tego dochodzi pisanie artow (poki co sam pisze nie generuje :)), wynajdywanie preselkow z PR>3 (bo te z popularnych list tez juz wyczerpalem), oczy bola, a wy mowicie o takich kwotach... Polska

zreszta... chyba zasilku dla bezrobotnych jest wiecej niz 600 zl ;) zacznijcie placic normalnie w swoich firmach ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności