Skocz do zawartości

Kto zbanował stronę?


Vanti

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tą niewielką wiedzę, jaką posiadam na temat banowania posiadam częsciowo od poprzednika. To on mi tłumaczył, jak łatwo można zbanować stronę. Tłumaczył mi też, że nagły przyrost linków prowadzących do danej strony może spowodować odrzucenie jej przez Google.

Ponadto przed przystąpieniem do prac związanych ze zmianą wizerunku strony sprawdziłam kod, nazwy plików itp. Nie zauważyłam żadnych ukrytych tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej wydaje mi sie, ze te ostatnie bany ze strony google to nie jest jakas dobrze przygotowana akcja, a ruletka - może nie jest to tylko banowanie domen, co serwerów na których stoją, może idą śladem kilku 'czarnych stron' uznanych za linkujace do niewartosciowego contentu - cholera wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och - muszę przyznać, że dla mnie to duży kłopot. Chociaż moi klienci są uprzedzani, że nie zajmują się pozycjonowaniem, lecz tylko wykonywaniem i opieką nad stronami, to jednak jest to dla mnie cios. Na pewno spowoduje to duże niezadowolenie.

Napisałam już do klienta. Przedstawiłam problem i zapytałam, czy nie wynajął kogoś do pozycjonowania strony? Bo może wynajął kogoś, kto popełnił błąd. Wtedy mogłabym wykluczyć złośliwe działanie.

Napisałam też do wskazanego we wcześniejszym poście katalogu o podanie IP osoby, która dodała wpis tej strony.

Jednakże właściciel katalogu może nie udostępnić mi takich danych lub IP może pochodzić z neostrady, gdzie podobno za każdym uruchomieniem internetu jest przydzielane inne IP.

Szukam innych katalogów, gdzie dodano wpisy. Jakoś muszę wyjaśnić całą tą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary to nie chodzi o ten katalog, daj se spokuj poleciałeś i juz zdaża sie jedni lecą, za nic , a dródzy za coś.

A ban mogłeś dostać za free, że ktos zaspamował katalog i co z tego setki stron tak robią adderem, i nie dostają banów.

A ty chcesz jego IP szukać po co.

Czytaj forum poczytasz, z pół roku tak jak ja to bedziesz wiedział o co chodzi, i będziesz mógł wyciągać własne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary to nie chodzi o ten katalog, daj se spokuj poleciałeś i juz zdaża sie jedni lecą, za nic , a dródzy za coś.

A ban mogłeś dostać za free, że ktos zaspamował katalog i co z tego setki stron tak robią adderem, i nie dostają banów.

A ty chcesz jego IP szukać po co.

Czytaj forum poczytasz, z pół roku tak jak ja to bedziesz wiedział o co chodzi, i będziesz mógł wyciągać własne wnioski.

no to zes mu pomogl, zapewniles go ze po pol roku siedzenia tutaj dowie sie wreszcie za co bana dostal...

jak wiesz o co chodzi to napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zes mu pomogl, zapewniles go ze po pol roku siedzenia tutaj dowie sie wreszcie za co bana dostal...

jak wiesz o co chodzi to napisz

Ja podejrzewam przypadkowy ban, albo poprzednik stosował cloaking.

Ale było i jest wiele przypadków że google banuje nawet dobre strony, bo osobie sprawdzającej nie spodoba sie rozmiar oraz wielkosć czcionki i uzna to za niedozwoloną technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy poprzedni administrator nie zostawił na serwerze instrukcji dla robota np. noindex, nofallow itp. mogą być w tagach strony lub osobnym pliku.

Nie wykluczone, że poprzedni admin miał linki do tej strony na wielu swoich, jeśli je jednocześnie usunął to efekt może być podobny.

Przyłączcie sie do gry:

logo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności