Skocz do zawartości

Quo Vadis Polish Seo ?


graff

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna bulwersowały forumowiczów oferty pozycjonerów z Allegro. Top dla dowolnie konkurencyjnych keywordów za 1.99, a w porywach - za 5 zł. Mówiło się - amatorzy psują rynek. Nie tyle przez brak przygotowania do tej zabawy, ile przez ugruntowanie poglądu wśród potencjalnych klientów, że pozycjonowanie jest pracą lekką, łatwą, przyjemną i niskodochodową.

Przeglądam wyniki wyszukiwania w G dla "pozycjonowanie". To hasło już na tyle zostało spopularyzowane, że zainteresowani usługami będą wpisywać je do okienka coraz częściej. Co znajdą w odpowiedzi na zapytanie ?

Coraz liczniejsze oferty "zawodowców", których głównym przesłaniem jest "za darmo". Nie wnikam w niuanse tych ofert, bo są bez znaczenia wobec faktu, że klienci ochoczo podchwycą myśl sprowadzoną do równania: pozycjonowanie==gratis.

Mam pytanie do autorów ofert bezpłatnego pozycjonowania - do czego zmierzacie ? Co - poza krótkoterminowym podkręceniem własnych notowań - zamierzacie osiągnąć ?

W oczekiwaniu na odpowiedź życzę wam możliwe szybkiego podcięcia gałęzi, na której usiłujecie się ulokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna sobie podcinali teraz podcinają dalej ja już zrezygnowałem z wklejania tutaj głupot które są powypisywane na tych stronach

Cytaty za Google z wyników wyszukiwania troszkę zmienione

WP, KATALOG INTERIA, ONET, GOOGLE, - to karton moich papierosów zł netto

optymalizacja kodu to sukces finansowy świerzy i zdrowy

Opłata za pozycjonowanie...... wymieniona w naszej ofercie jest opłatą jednorazową

darmowo i zdrowo

referncje i sztucznie tworzone frekwencje

wiemy iż stałe....... pozycjonowanie i monitorowanie pozycji wskazane jest tylko w nielicznych przypadkach.

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=pozycj...z+Google%21&lr=

swoją drogą to nie rzucał bym wag a to hasło- trochę wstyd siedzieć tam razem z ferajną 8) i szkoda linków 8)

Amen róbta co chceta

Ps Graff(nie odbierasz pw) skontaktuj sie ze mną

Pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niech to będzię mój ostatni post na tym forum.

Ostatni bowiem jak narazie mogłem dojść tylko do jednego wniosku.

Iż propaguje się tutaj jedynie krętactwo, kreuje się tak posty by jedne były jako wiarygodne a 2 jako śmieszne.

Dostałem już odpowiedź odnośnie LINKORA więc myślę że Pan GoogleGuy nie miał racji:

częśc tego korespondencji wyglądała tak:

Dear Sirs,

The dimensions of damage caused by exchanging link system called LINKOR

still enlarge. I can't understand

how is that possible, that such a simple system is able to ruin results in

the best search engine!

Please follow the link

(https://www.google.pl/search?hl=pl&inlang=pl&ie=ISO-8859-2&q=linkor+.pl&lr=

) to see how many pages are involved in LINKOR - it took LINKOR less than

1 month to collect nearly 93 000 of links. Here I am attaching a PHP

script which uses linkor.php and saves links in linkor.txt

Please notice that links from linkor have href class such as <a

id="L2230" <a id="L2231" <a id="L2231", etc.

The punishment for being a member of this system should be lowering the

position in ranking!

I am sending you only a few domains so you could picture that there are

dozens of thousands more and the programme is expandinh amazingly fast.

I am waiting for information from you whether Google is going to take any

steps to fight this spam, or not.

With regards,

skripting linkor download site www.webcenter.pl name php : linkor.php

script

PS.

Please ban the following URLS who are members of LINKOR. This action will

scare other potential users of the linkor system.

www.red7.pl/

www.linkor.pl/

www.linkor.tq.pl/

linkor-google.fabida.net/

linkor.nawczasy.net/

search keywords POZYCJONOWANIE -

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=pozycjonowanie&lr=

Please send my info

Language: pl

AdSenseLocale: pl

ctx: quick_answer

Name: Mariusz Janczuk

Idąc dalej, jak tak wszyscy twierdzili że to legalne:

Polecam napisać do szukaj@onet.pl i zapytać

Prowadziłem rozmowę w Piątek z Panem Minakowskim który jest kierownikiem wyszukiwawarki Onet, mam zapewnienie że ta sprawa idzie pod pierwszy młotek, ciekawe po ilu banach zaczną wyskakiwać szczury z tonącego statku zwanym LINKOR.

Idąc dalej moji drodzy forumowicze, do tych legalnych nic niemam.

Aktualnie postanowiłem walczyć bardzo skutecznie z każdym kto działa na lewo:

i będę takie działania prowadził wspólnie z www.bowi.org.pl i uokik.gov.pl

wynajdę każdą stronę o hostingu, pozycjonowanie, projektowaniu na której niema numeru NIP.

I jest to mój ostatni post, i piszczcie sobie co chcecie, jestem świadomy iż zawsze obelki będą latały, bo szara strefa nie przyzna się że jest BEEE.

A ja nie będę ukrywał że będę z tym walczył.

Już w krótce sie okazę ile stron się samo wyłączy, ile tych ludzi prowadzi dalej swoją działalność lewą w internecie.

Jeszcze jedno : szookacz.pl z dnia na dzien osiąga większą odwiedzalność, i zapewniam nawet pierwsze miejce czy 2 na spamie nie przebije go pdo względem odwiedzalności bo już ma tyle unikalnych wejść że samo hasło pozycjonowanie nie jest tyle razy wpisywane.

A opublikuje tam informacje jakich firm (pseudo) powinni się wystrzegać internauci, opublikuje przepisy, informację jakie powinny być zawartę na stronie by mieć pewnośc że firma jest legalna.

Opublikuje projekt EUROLABEL w którym będą tylko legalne sklepy internetowe.

I pozdrawiam wszystkich

Michale jako że akurat mam szacunek do Ciebie, polecam weryfikuj bardziej wszystko, a dobre forum nie powinno promować krętactwa.

Jak zmieni się tu kilka kluczowych zasad, i zacznie tu być pisane o pozycjonowaniu, ale jakieś konkrety, bo narazie to jest jakaś głupia walka nie wiem o co, chyba o to kto jest większym naciągaczem.

Mam nadzieje że potencjalni klienci przyszłych krętaczy przeczytają najpierw info które będzie na szookaczu ktory już dzisiaj ma ponad 4000 unikalnych wejść i wyciągną odpowiednie wnioski

Do miłego i nie miłego usłyszenia

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nic nie pisac, ale juz nie moge wytrzymac.

powinienes sie leczyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stracilem wiare w ludzi... chyba czas konczyc czytac to forum bo to zle dziala na moje chore serce... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia pozycjonowanie to krętactwo, ponieważ powinniśmy się zdać na algorytm Googla w kwestii oceny strony. Oczywiście jest to nierealne bo natura ludzka i to niekoniecznie ta jej zła strona, taka po prostu jest.

Z informacji które Google oficjalnie podał kilka lat temu, nie przeszkadzają im systemy typu linkor (odnosili się zdaje wtedy do coopa) ponieważ traktują to jako zwyczajne reklamy.

Jak daleko by zaszli zakazując wstawianie linków, przecież da się tak przerobić linkora żeby działał bez ID w a hrefie. Zatem zakażą linków które są generowane? spoko, to można zrobić tak, żeby się zmieniały nie za każdym razem tylko co jakiś czas - odpowiednio o minutę większy zaużmy niż ich algorytm by to uznał za dynamiczne linki :D

Google doskonale zdaje sobie sprawę z tych systemów i nic na nie nie może poradzić, dlatego je akceptuje. Jestem pewien że usilnie pracują nad inną niż linki metodą oceny stron, zobaczymy czy im się uda, do tego czasu szczerze wątpie w nagłą zmianę polityki Googla.

Może nieznaczne obniżenie znaczenia takich linków, ale nadal to będzie bardzo potężne.

Osobiście linkor mnie trochę denerwuje, chociazby ze względu na to, że spamując google tysiącami wygenerowanych stron, uzyskujemy punkty, które zamieniamy na wartościowe linki. Niesprawiedliwe wobec innych stron, ale co poradzić. (PR nie dość że jest rzadko aktualizowany to jego wpływ na punkty jest dosyć mały)

Nie ma natomiast co składać donosów i się oburzać to nic nie da, najwyżej nas rozsmieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja domknę temat bo ostatnio rzadko bywam a takie szarpanki sa niepotrzebne nikomu a atmosfera złośliwości ...itd itd itd. itd

................................

Pogaduszki były kiedyś bardziej konstruktywne :D

Ponieważ musze zamknąc temat muszę podac powód -powód post zszedł z tematu

Kill Bill

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności