Skocz do zawartości

Błędy ortograficzne.


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
a popatrz 10 lat w tył.. byli dyslektycy?
Byli, tylko nikt nie wydawał zaświadczeń. Dlatego gdzie tylko mogę piszę ze słownikiem.

Dyslekcja jest tak jak dysgrafia...nie mozemy dyskryminowac takich ludzi. Ja Cie poprawilem, wariat_z_buszu, bo czasem bledy juz sa takie, ze sie od razu mysli, ze ktos w ogole nie zna regul, ale dyslekcje jest tez stosunkowo poznac. Wiem, bo przez rok (gdy bylem studentem( dawalem korepetycje dziecku z II gimnazjum z dyslekcja.

Ale ponizej moj apel do wszystkich glabow, ktoprzsy nie sa dyslektykami:

"Literowki moga sie zdarzyc, bledy w deklinacji rzeczownikow tez, ale K...A, NAUCZCIE SIE WSZYSCY PISAC "NIE" Z ROZNYMI CZESCIAMI MOWY!!! DO JASNEJ CH....RY, co za glaby!:)

Te bledy, ktore widze nawet u redaktorow z Gazety Wyborczej i innych redakcji,a wiem, ze nie sa to ewidentne literowki, po prostu sprawiaja, ze sie czytac odechciewa i WKUR..ENIE PANSKIE siega zenitu.

Wiem, ze zmieniono reguly i jest wieksza dowolnosc, ale nie wszystko sie pisze z "NIE" oddzielnie (vel. rozlacznie)...

Czy wasze styki mozgowe nie sa w stanie nauczyc sie paru slowek?

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zrozumienie części forumowiczów.

Ps. Naturat, hehe jakby to poweidzieć, pisownia NIE z częścia mi mowy to dla mnie najtrudniejsze do zkoordynowania. ;)

Mam żoną polonistkę. Wierzcie mi, uczy/poprawia/naucza/edukuje itp mnie kiedy tylko można.

Nie ma siły. Mój mózg pamięta dane zasady ortograficzne góra przez 24 godziny.

Pozdrawiam was serdecznie i będę sięstarał wierzecie mi jescze bardziej pisać poprawnie.

P.s mam FF ale gdzie tam jest opcja poprawiania błędów? Nie widziałem :)

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś swoją nieznajomość ortografii tłumaczy tym że jest dyslektykiem, to mu nie wierzę jak widzę że poza ortografią wszystko jest zrozumiałe i w najlepszym porządku. Polskiej ortografii każdy musi się nauczyć na pamięć i tyle. I jeden będzie dążył do perfekcji a dla drugiego będzie to mało ważne.

W wikipedii jest nawet długa lista objawów jakimi sie charakteryzują dyslektycy. A ortografia jest tylko małym procentem przypadającym na ta długą listę przypadłości.

Wariat ja wiele razy czytałem Twoje posty i nigdy nie miałem problemu z ich zrozumieniem. Nie rozumiem natomiast po co powstał ten wątek? :) Tych panów z Urzędu Miasta to musiałeś nieźle opić ;)

theNaturat nie przesadzaj. Ja osobiście słowo "nie" poprostu olewam jak to pisze się teraz czy pisało kiedyś. Tak pisze jak kiedyś się tego nauczyłem i nie zwracam na to już uwagi, bo wiem że kazdy mnie zrozumie.

Jak spodobały Ci się słowo "poza" i "poprostu" ? Jaka jest na to reakcja? ;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ortografii, gramatyki deklinacji to nie powinienem się wypowiadać, nie znam i robię błędy, ale z FF i poświęceniem trochę większej uwagi można sobie jako tako radzić.

wariat-z-buszu jak masz polska FF w wersji 2 coś to na czerwono powinny sie błędy w pisowni podkreślać.

Dla ortografów czytanie netu ogłupia i po pewnym czasie już nie wiadomo jak się co pisze.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theNaturat - masz moje stuprocentowe poparcie. Też mi się w żołądku przewraca jak widzę te wszystkie "nie prawda", "nie dobry", "nie stety". Niedługo będą pisać "nie bieski" i "nie dziela" :(

⇅ Sprawdź czy nadal jest zielono u Ciebie i konkurencji poprzez nowoczesne monitorowanie pozycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co powstał ten wątek, bo nie wydaję mi się, by dysleksja była jakimiś wytłumaczeniem, gdy do dyspozycji mamy FF( ze sprawdzaniem pisowni ), czy worda. Sam jestem dyslektykiem i coś mi tu nie do końca gra z tym co napisałeś, bo ja nie mam problemu z pamiętaniem reguł ortografii, tylko z ich stosowaniem. Kiedyś zdarzyło mi się zakwalifikować się do pierwszego etapu olimpiady ortograficznej, bo kwalifikacją był test z zasad ortografii, a nie dyktando, jak wypadłem na dyktandzie nie muszę chyba opowiadać. Z dysleksją też nie jest tak, że jest to jakaś wada pamięci wzrokowej, tylko bardziej problem z uchem wewnętrznym i tak jak napisał Wariat, problemami koordynacji półkul mózgowych. Kiedyś mi to bardzo przeszkadzało ale teraz gdy w zasadzie wszystko mogę piać na kompie ze sprawdzaniem pisowni, nie ma z tym żadnych problemów.

Mnie za to bardzo razi jak wszyscy w telewizji, w radiu, gazecie itd mówią, piszą: "okres czasu", "rok czasu" itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.

Mam Dysleksje.

Popełniam nie świadomie błędy ortograficzne i stylistyczne.

Staram się pisać poprawnie ale często mi to nie wychodzi.

Mam zaśwaidczenie z Urzędu Miasta że jestem dyslektykiem.

Na maturze niebyły brane pod uwagę moje błędy ortograficzne i stylistyczne

ze względu na moją naturę.

Opinie wydały odpowiednie organa Państwowe na podstawie 3 letnich badań nademną i nad moimi defektami.

Czy jest taka możliwość żeby uzyskał pewnego rodzaju "przymrużenie oka" na moje błędy w postach? :(

POwiem Ci tak: bądź sobą jak jesteś dóbry w tym co robisz reszta jest nie warzna znam jednego magistra i jednego pisaża co sadzą orty, nie ma się czym pżyjmować, są tacy co piszą órtugrafy a są tacy co je poprawiają wiec daj zajęcie tym co je póprawiają :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy powinni pisać po polsku. A zasłanianie sie dysgrafia jest dla mnie dziecinne :)

Teraz taki FF pokazuje błedy więc jak coś jest podkreślone na czerwono to należy to poprawić.

I dzięki temu jako STARY DYSGRAF pisze coraz lepiej :( Całe zycie miałem problemy z ortografia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności