Skocz do zawartości

Mity zwiazane z Firefoxem


theNaturat

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy artykul w Wyborczej sie ukazal:

"Przeciwnik blokady reklam zablokował Firefoksa" - https://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4430783.html

Danny Carlton, twórca zdobywającej popularność witryny JackLewis.net, zablokował do niej dostęp użytkownikom przeglądarki Firefox. W ten sposób chce zaprotestować przeciwko zabijaniu małych serwisów internetowych przez internautów blokujących reklamy. Jeśli spróbujemy wejść za pomocą Firefoksa na witrynę Carltona, zostaniemy przeniesieni na stronę, na której wyjaśnia powody swojej decyzji.

przegladajac sie stronie JackLewis.net zerknalem na stronke https://www.firefoxmyths.com/ he he, bardzo ciekawie wszystko wylozone. Ale najlepsze...nie oszczedzili nawet poprawnego zapisu skrotu przegladarki, gdyz wszyscy pisza FF jako FireFox, a tymaczasem:

Firefox Grammar

Myth - "Firefox is spelled 'FireFox' and abbreviated FF"

Reality - Firefox is spelled F-i-r-e-f-o-x - only the first letter capitalized (i.e. not FireFox, not Foxfire, FoxFire or whatever else a number of folk seem to think it to be called.) The preferred abbreviation is "Fx" or "fx"

he he, dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

z jednej strony słusznie - akcja przeciwko blokującym reklamy, ale z drugiej blokowanie dostępu dla Fx (chciałem napisać FF :) ) jest głupotą, bo powoduje, że gdy jest już silna marka i dobry produkt, który wreszcie może konkurować z IE (no jeszcze jest Opera) to zniechęca się użytkowników do korzystania z niej. wiadomo, że po zablokowaniu jednej strony nikt nie będzie zmieniał przeglądarki, ale co będzie jeśli to się stanie bardziej popularne? znowu IE będzie miało 90% rynku i dalej będziemy tkwili w tym z czego próbujemy się od kilku lat wydostać.

imho, nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gość w dłuższej perspektywie straci więcej blokując całego FF, tfu! Fx-a niż przez niektórych jego userów blokujących reklamy.

Wylewanie dziecka z kąpielą. :/

Ale jestem go w stanie zrozumieć, robi się stronę, wkłada się w nią czas i wysiłek, oglądający internauta nic za tą treść nie płaci, no to niech przynajmniej ogląda/klika w reklamy. Włazi sobie na stronę, poczyta, zużyje trochę transferu, ale nie zastanowi się że ktoś poświęca swój czas, żeby tą treść wygenerować (no nie zawsze :)) i może należałoby go za to wynagrodzić.

Ja osobiście używam, eee FX-a i reklam nie blokuję, a jak ktoś tworzy ciekawą treść to nawet w as czasem kliknę. :)

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam IE7 - jak dla mnie FX :) nie FF - dziala wolniej pod windowsami, strony ładują się mniej płynnie a w okienku statusu tylko widze jak mozolnie ładuje obrazki. Nie wiem co ludzie widzą w FX moze pod linuksami to sie sprawuje ale u mnie zoptymalizowany IE7 kontra zoptymalizowany FX(FireFox) wygrywa czasem i obciążeniem komputera. Wiec ja jakiejs rewelacji w FX nie zauważyłem.

Może w stosunku do IE6 tak ale do IE7 juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach sie nie dyskutuje gusta się ma. Każdy powinien mieć wybór czy che oglądać reklamy czy nie.

ja blokuje wszystko co sie da i tylko za zasługi wyłaczam dla domeny AdBlock i klikam w reklame

Mysle ze za mało ludzi wie jeszcze ze reklamy można wyłączyć. Iniciator całego tego zamieszania przyczynia sie do reklamy Firefox-a i AdBlock, wiec bardzo sie to chwali. Im wiecej osób wie tym wieksza świadomośc, tym wiecej blokowanych reklam.

Jedyną wadę jaka ma Firefox to jest ta powolność i zasobozerność. To bardzo duzo osób zniechęca. Mi to akurat nie przeszkadza.

Co do akcji blokowania Firefox-a to myślę ze szybko można to obejść, wystarczy napisać prostego Plugin-a

AntyAntyFirefox i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na inne przegladarki nie ma odpowiednikow AdBlocka? Na opere jest, na IE nie wiem bo go nie uzywam. Jesli nie ma to pewnie wkrotce sie pojawia, wiec koles bedzie musial zablokowac te swoja strone dla wszystkich przegladarek :) Moim zdanem goscc sie kompromituje.

Jesli chodzi o blokowanie reklam, to mi rozne banery pojawiajace sie na stronie nigdy nie przeszkadzaly, zwracalem na nie wieksza lub mniejsza uwage. Szala goryczy przelala sie gdy pojawily sie rekalmy w postaci flashowyh popupow, ktore zakrywaja cala strone, ale i to dla sieci reklamowych bylo malo, teraz w takim popupie trzeba szukac krzyzyka zamykajacego popupa, a jego nacisniecie i tak nie powoduje natychmiastowego zamkniecia (!), trzeba odczekac swoje. Dodatkowo to samo upierdliwe utrudnienie na kazdej podstronie. Te denerwujace popupy byly powode ze uzywam adblocka i mam spokoj.

Niech koles blokujacy FF (tak jest dla mnie naturalniej niz FX i pewnie dlatego ludzie masowo uzywaja FF a nie jakiegos FX) zastanowi sie kto jest winien ze ludzie zaczeli blokowac reklamy, ja uwazam ze pazerne sieci reklamowe i nasladowcy, dla kotrych wyswietlanie reklam w postaci banerow to bylo za malo i zaczeli truc ludzi popupami. Gdbyby nie flashowe popupy pewnie nikt nie blokowalby reklam.

Uzywalem kiedys IE, potem sprawdzilem opere, ostatecznie FF mi najlepiej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do blokowania reklam typu popup itp ustrojstwa, zeby to jedno chociaz wyskakiwało a nie 300.

Sam też blokuje bo ja rozumiem 1 reklama. Ale wchodzisz na takiego maxiora to tam klikohita walisz tak przesadzona ilość.

THE NATURAT przez Ciebie prawie że nie przetarłem matrycy w laptopie tak tego robala wycierałem i wyganiałem :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest taki prosty. Ten gość skupia się na reakcji na wydarzenie. Powinien się skupić na sednie problemu. A tym sednem jest dla mnie upowszechnienie się irytujących, przeszkadzających reklam. To dlatego blokowanie reklam stało się popularne. Nie rozwiąże się tego problemu atakując użytkowników. Wprost przeciwnie - jeszcze to powoduje reklamowanie AdBlocka :-D

Uderzać należy do osób promujących agresywne, przeszkadzające reklamy i tylko do nich.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest taki prosty. Ten gość skupia się na reakcji na wydarzenie. Powinien się skupić na sednie problemu. A tym sednem jest dla mnie upowszechnienie się irytujących, przeszkadzających reklam. To dlatego blokowanie reklam stało się popularne. Nie rozwiąże się tego problemu atakując użytkowników. Wprost przeciwnie - jeszcze to powoduje reklamowanie AdBlocka :-D

Uderzać należy do osób promujących agresywne, przeszkadzające reklamy i tylko do nich.

Dokladnie, Bellois. Sednem jest tutaj atak wielkich, zakrywajacych nieraz caly ekran popupowych reklam. Jak mi cos tam wyskakuje, to ja tylko szukam tego krzyzyka. Na niemieckich stronach wkurza mnie ewidentnie jeden typ reklamy pop-upowej, gdzie krzyzyk...otwiera reklame, a nie ja zamyka! To se dopiero wymyslili! Ale ja sie juz przyzwyczaoilem i wiem, ze jak jest ten rodzaj okienka, to trzeba nacisknac inna ikonke :) Ogolnie ja nie mam nic przeciwko wkomponowanemu ladnie w layout banerowi, lub kilku buttonom. To wlasciciel strony musi wiedziec jak balansowac miedzy za malo wplywow do jego kiesy, a za duzo reklam w stosunku do tresci. Jesli reklam bedzie mial za duzo a content nieciekawy, to po prostu user opusci strone nieraz szybciej niz mu sie ona zaladowala. Sstatnio np brachol pyta mi sie "a widziales ta reklame na WP.pl, co w ostatnim czasie tak nachalnie wyskakuje - ten taki pamperek?" Ja mu nato - " no pamperka widzialem, ale nigdy jeszcze tego pop-upa nie otworzylem, bo zawsze tylko krzyzyka szukalem." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle złożona, że właściciel strony może dać i 500 wyskakujących okienek przed udostępnieniem treści - jego strona i jego zasady. Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś produkuje narzędzie omojające jego zabezpieczenie, taki wytrych czy podrobioną kartę wstępu. Pisałem już kiedyś, że wszystko pójdzie w kierunku dwóch rodzajów dostępu do stron - darmowy z reklamami, płatny bez reklam. Wspieranie przez Mozzilla Fundacion i promowanie skryptu AdBlock stawia tę bądź co bądź dobrą przeglądarkę po przeciwnej stronie barykady co właścicieli stron internetowych, którzy niechętnie udostępniają swoje streści jej użytkownikom.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności