Skocz do zawartości

Mity zwiazane z Firefoxem


theNaturat

Rekomendowane odpowiedzi

On się sprawdza( dla twórców stron) dla twórców stron i najwięcej zarabiają właśnie ci co mają reklamy nieinwazyjne, czyli google. Przestają zarabiać Ci, którzy nie modyfikują swojej oferty, a ich strony robią się jednym wielkim spamem.

ps. Obiecujesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak już cały internet bedzie płatny to ja zrobię pierwszą stronę "darmową" I będę słynny na cały świat :)

A tak poważnie to nie wierzę w to że wszystko może być płatne, bo zawszę będą ludzie którzy pieniądze maja za nic, nie gonia za mamoną i robią coś dla samej przyjemności tworzenia. Niech sobie bedzie płatny dostep do dużych serwisów GVideo YouTube i inne .

Nikomu to nie szkodzi gdyby były płatne, widzę raczej w przyszłości kierunek coraz wiekszego rozdrabniania sie internetu.

Serwisy coraz bardziej tematyczne ukierunkowane na wąską grupę użytkowników o podobnych zaintereesowaniach.

A że teraz założcyć sobie www czy forum to dziecko potrafi to bedzie coraz wiecej i wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy, są darmowe, bo ten model biznesowy jak na razie najlepiej sprawdza się w internecie.

a pomysl dlaczego? bo póki co osób blokujących reklamy jest jeszcze niewiele. myślisz że 'model biznesowy' onetu to frajerstwo? dostęp jest bezpłatny bo taka moda? najzwyczajniej w świecie policzyli sobie ile zarobią dając reklamy i bezpłatny wstęp, a ile przy płatnym wstępie, bez reklam. interes się kręci poki mają dochód z reklam, a jak reklamy przestaną być dochodowe to myślisz, że będą siedzieć z założonymi rękoma? zaczną pobierać opłaty za wstęp i tyle. i tak jak pisał Mendax, wszystkie strony będą płatne, a surfowanie po sieci ograniczy się do wysyłania kolejnych sms'ów z kodami dostępu.

Ja tylko pisze, że śmieszne jest płakanie nad tym, że ktoś używa adblocka, bo na to nic nie poradzicie. Uważacie że macie tak dobry content, że powinniście na tym zarabiać, a ludzie to świnie i nie chcą dostać ataku epilepsji przy kolejny cało ekranowy flashu, to wprowadzajcie opłaty, a nie płaczcie, bo całej ludzkości nie zmienicie.

Płaczą tylko ci co mają słaby content, a jedyne co potrafią zrobić to wypozycjonować serwis, dużo przypadkowych wejść, gdy adblock był mniej znany, trochę się na tych przypadkowych wizytach zarabiało, teraz jest gorzej. Jak ktoś ma dobry serwis to zarabia na reklamach i nie muszą one być specjalnie upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dobry serwis to zarabia na reklamach i nie muszą one być specjalnie upierdliwe.

... które też zostają zablokowane. odpowiedzialność zbiorowa? powiedzmy że 40% (nie wiem, strzelam) reklam razi w oczy i utrudnia czytanie, ale Ty blokujesz wszystko. nie mam reklam flashowych, nie utrudniają oglądania strony, a jednak ilość wizyt nie jest równa ilości wyswietlen reklamy - jak to wytłumaczysz? reklamy na "dobrych serwisach, bez upierdliwych reklam" też są blokowane, więc blokując reklamy okradasz autora strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie wersje Adblock nie blokowały reklam Googla, a obecna blokuje. I odblokowanie reklam zajmuje trochę czasu i wymaga pewnego wysiłku - skąd przeciętny User ma wiedzieć, jaki serwer odblokować?

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dobry serwis to zarabia na reklamach i nie muszą one być specjalnie upierdliwe.

... które też zostają zablokowane. odpowiedzialność zbiorowa? powiedzmy że 40% (nie wiem, strzelam) reklam razi w oczy i utrudnia czytanie, ale Ty blokujesz wszystko. nie mam reklam flashowych, nie utrudniają oglądania strony, a jednak ilość wizyt nie jest równa ilości wyswietlen reklamy - jak to wytłumaczysz? reklamy na "dobrych serwisach, bez upierdliwych reklam" też są blokowane, więc blokując reklamy okradasz autora strony.

I co z tym zrobisz ? Wyślesz bombę do twórców adblocka ? Napiszesz petycje by zakazać adblock ? Ja mogę powiedzieć za siebie, że sam blokuje ręczne reklamy które mi nie odpowiadają, większość flashy i tak mi się wyświetla, wyrzucamy do zablokowanych tylko te które mi przeszkadzają.

Poprzednie wersje Adblock nie blokowały reklam Googla, a obecna blokuje. I odblokowanie reklam zajmuje trochę czasu i wymaga pewnego wysiłku - skąd przeciętny User ma wiedzieć, jaki serwer odblokować?

Co? Mam adblocka nic nie ustawiałem i reklamy googlowe mi się wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś google największy reklamodawca nie narzeka, na to że jego reklamy są blokowane, ani nikt nie narzeka na ich reklamy

Dowiedz się co blokuje adblock i jak działa google adwords, to wtedy możemy porozmawiać

Może to nie jest biznes dla ciebie, jeśli ludzie tego nie chcą oglądać, to co będziesz ich zmuszał ? Może czas zmienić branże, a nie obwiniać użytkowników, to tak jak byś sprzedawał czerstwy chleb i dziwił się że nikt go nie chce kupić.

Może nie - ludzie chcą oglądać (zależy którą stronę), bo wchodzą, czytają, komentują, ale ja nie mam zamiaru być instytucją charytatywną, bo to - zauważ - MOJA strona, MOJE pieniądze na serwer, domenę itp. i MOJA praca. Jeżeli jesteś zwolennikiem wolontariatu, to Twoja sprawa - ja nie jestem :)

//ed

Inco - skoro nie umiesz skonfigurować albo włączyć adblocka, to może czas zmienić przeglądarke? :>

Jest jeszcze kwestia subtelnej różnicy między flashblockiem, a adblockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie - ludzie chcą oglądać (zależy którą stronę), bo wchodzą, czytają, komentują, ale ja nie mam zamiaru być instytucją charytatywną, bo to - zauważ - MOJA strona, MOJE pieniądze na serwer, domenę itp. i MOJA praca. Jeżeli jesteś zwolennikiem wolontariatu, to Twoja sprawa - ja nie jestem :)

Ty chyba mnie nie zrozumiałeś, czy ja napisałem, że masz robić coś za darmo. Mi się wydaje że napisałem coś całkiem innego, jeśli strategia treść za reklamę Ci nie przynosi zysków( tak zrozumiałem twoją wypowiedź w tym wątku), to wprowadź opłaty. Jak znasz jakieś inne rozwiązanie to napisz.

//ed

Inco - skoro nie umiesz skonfigurować albo włączyć adblocka, to może czas zmienić przeglądarke? :>

Jest jeszcze kwestia subtelnej różnicy między flashblockiem, a adblockiem.

Ja nie mam żadnego problemu z adblockiem( adbloack plus ), mam tak z konfigurowany by blokował mi to czego ja chcę, ani więcej, ani mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie - ludzie chcą oglądać (zależy którą stronę), bo wchodzą, czytają, komentują, ale ja nie mam zamiaru być instytucją charytatywną, bo to - zauważ - MOJA strona, MOJE pieniądze na serwer, domenę itp. i MOJA praca. Jeżeli jesteś zwolennikiem wolontariatu, to Twoja sprawa - ja nie jestem

Nie miej pretensji do uzytkownikow adblocka tylko do tych ktorzy wymyslili i zaczeli stosowac uciazliwe reklamy (popupy we flashu) oraz reklamy z wszelkimi dzikimi dzwiekami po przypadkowym najechaniu na nie mysza. Takimi reklamami ich tworcy sami podcieli sobie galaz na ktorej siedza.

Gdyby nie ten rodzaj reklam to pewnie adblock nigdy by nie powstal, a jesli nawet to malo kto by go uzywal.

Najpierw stosujecie upierdliwe reklamy a potem zaczyna sie płacz, ze ludzie sie przed tym napastliwym gownem bronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej było przyznane, że reklamy google nie są inwazyjne, a inwazyjne są flashe, to od tego jest flashblock; adblock głównie służy ludziom do blokowania 'nieinwazyjnych' reklam kontekstowych

Ty chyba mnie nie zrozumiałeś, czy ja napisałem, że masz robić coś za darmo. Mi się wydaje że napisałem coś całkiem innego, jeśli strategia treść za reklamę Ci nie przynosi zysków( tak zrozumiałem twoją wypowiedź w tym wątku), to wprowadź opłaty. Jak znasz jakieś inne rozwiązanie to napisz.

Zrozumiałem tak, jak każdy by to zrozumiał - strategia treść za reklamę w przypadku kiedy ludzie są przyzwyczajani do tego że w internecie wszystko jest za darmo przynosi zysk gazetom specjalistycznym, albo sektom cnebowym.

I ok - jestem za tym żeby w internecie wszystko było za darmo, bo przecież wyświetlenie boksu, czy kliknięcie w niego kiedy nas coś zainteresuje nic nie kosztuje; tyle że najpierw trzeba ten boks wyświetlić i tutaj właśnie irytuje mnie adblock - sam używam żeby nie wyświetlać własnych reklam, przez co czasami nie wyświetlam też innych reklam, ale przecież nie każdy ma własne strony i reklamy google na nich - przynajmniej nie wydaje mi się, żeby to było około 30-50% odwiedzających u mnie. Nie zamierzam zmieniać charakteru strony, bo straciłbym wartościowych użytkowników przez to - akurat niektórym z chęcią zezwoliłbym na niewyświetlanie reklam, ale pijawka, która wpieprza transfer za darmo, prędzej czy później zobaczy u mnie informacje ze skryptu no-adblock, albo nie zobaczy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miej pretensji do uzytkownikow adblocka tylko do tych ktorzy wymyslili i zaczeli stosowac uciazliwe reklamy (popupy we flashu) oraz reklamy z wszelkimi dzikimi dzwiekami po przypadkowym najechaniu na nie mysza. Takimi reklamami ich tworcy sami podcieli sobie galaz na ktorej siedza.

Wyrzucisz telewizor podczas emisji reklam, bo reklamy są długie, nudne, nie interesują Cię i przeszkadzają?

Gdyby nie ten rodzaj reklam to pewnie adblock nigdy by nie powstal, a jesli nawet to malo kto by go uzywal.

Gdyby nie telewizja, film, i reklama nadal żylibyśmy w Średniowieczu - jak powiedział jubi twoja praca twoja strona, twój serwer..

Najpierw stosujecie upierdliwe reklamy a potem zaczyna sie płacz, ze ludzie sie przed tym napastliwym gownem bronią.

Szukając czegoś w internecie - wchodzisz na wybraną stronę w poszukiwaniu informacji, to czego szukałeś od dawna, to co Cię interesuje, ktoś przedstawia to w ciekawy sposób, poświęcił dużo pracy żeby to stworzyć a Ty blokujesz mu reklamę i mówisz że strona jest do kitu bo ma "upierdliwy flash" - facet miał rację nie chcesz oglądać reklam nie oglądaj strony - internet jest wolny ale nikt nie daje nic za darmo!

Internet to medium takie jak radio czy telewizja ale relacje użytkowników i możliwość ingerencji w ten świat jest o wiele większy niż we wcześniej wspomnianych środkach masowego przekazu. Każdy użytkownik ma wolna drogę albo ogląda stronę i reklamy które są wynagrodzeniem dla twórcy, albo na stronę nie wchodzi i nie mówi że się jej nie da oglądać przez wyskakujące okienka.

Ten mały programik jest bardziej drogą do obniżenia jakości internetu niż jego rozwoju. Nie będzie reklam, nie będzie serwisów, nie będzie internetu tej spirali nie da się odkręcić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pijawka, która wpieprza transfer za darmo ...
Tylko ile transferu przypada na informacje którą ta "pijawka" szuka a ile na graficzne reklamy na pół ekranu? 1:10 jak nie więcej <_<
Wyrzucisz telewizor podczas emisji reklam, bo reklamy są długie, nudne, nie interesują Cię i przeszkadzają?
Ja przełączam od razu na inny kanał, oczywiście wiadomo z jaką szkodą dla ktorego kanału. W przypadku stron internetowych takie zniechęcenie i przejście na inną stronę przychodzi z pewnym opóźnieniem (po wcześniejszym zuzyciu tego drogocennego transferu).

Są pewne granice po przekroczeniu ktorych klient zaczyna się irytować i trzeba znać te granice. Czy telewizja emitująca więcej reklam niż innego materiału miała by jakieś szanse na rynku?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle złożona, że właściciel strony może dać i 500 wyskakujących okienek przed udostępnieniem treści - jego strona i jego zasady.

"prawo" to jedna rzecz, ale "sens" to zupełnie inna sprawa.

Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś produkuje narzędzie omojające jego zabezpieczenie, taki wytrych czy podrobioną kartę wstępu.

Tyle, że to już jest efekt, a nie sam problem. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że problem zaczyna sie wtedy, gdy ktoś ingeruje w moją przeglądarkę i zmusza do otwierania okien... Tyle, że taka dyskusja do niczego nie prowadzi.

Problem jest gdzien indziej - najpierw przez lata irytowana użytkowników popupami, flashami, top layerami, krzyczącymi, złośliwymi, nie dającymi się zamknąć reklamami, ale użytkownicy sobie w końcu poradzili... i teraz jest krzyk, bo na tym cierpiom też osoby z normalnymi reklamami (zwykłe bannery, adsensy, itp.)

I co tu zrobić? To co robi ten Pan blokujący reklamy to po prostu podgrzewanie atmosfery. Wymiana ciosów.

Moim zdaniem jest tylko jedne efektywne rozwiązanie: sprawić, aby w Sieci były same normalne reklamy, bez tych przeszkadzających. Inaczej się tego problemu po prostu NIE DA rozwiązać.

Pytanie tylko - czy to jest wykonalne?

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucisz telewizor podczas emisji reklam, bo reklamy są długie, nudne, nie interesują Cię i przeszkadzają?

Nie wyrzucę ale mogę przełączyć kanał/iść zrobić sobie kawę/ iść do kibla/ itd czy wtedy okradam pana Waltera który probował mi polecić najnowszy model podpaski ? ;) może i okradam ale on nie ma najmniejszej możliwości zaingerować w to co ja robie podczas wyświetlania reklam. Podobnie z stronami . wczoraj Firefox blokował reklamy, dzisiaj wydawcy blokują Firefoxa, jutro Firefox będzie obchodził filtry wydawców i tak dalej aż do usranej śmierci.

Jeżeli kiedykolwiek wybuchnie taka prawdziwa internetowa wojna na masową skale userzy kontra wydawcy to Ci drudzy nie mają najmniejszych szans. Efekt będzie taki że utrzymają się tylko dwa rodzaje serwisów - te prowadzone przez hobbystów gotowych sponsorować swój serwis (lub utrzymają je z dobrowolnych wpłat) oraz komercyjne tylko w najlepszym wydaniu za które użytkownicy będą gotowi płacić. Po całej reszcie shitu przez który trzeba się obecnie przedzierać zostaną tylko ślady na archive.org

Jak dla mnie taka przyszłość wydaje się bardzo kusząca :>

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności