Skocz do zawartości

Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma


EdithG

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce numery ISSN są stosowane od 1977 roku, za przydzielanie ich wydawcom odpowiedzialny jest Narodowy Ośrodek ISSN, podlegający Bibliotece Narodowej. Są one wydawane bezpłatnie po spełnieniu odpowiednich wymogów formalnych.
Wymogi:
Informacja o trybie uzyskania numeru ISSN

Wydawca, który chce należeć do systemu ISSN, powinien wystąpić na piśmie do Narodowego Ośrodka ISSN i nadesłać pocztą odpowiednie materiały:

1. Jeżeli dany tytuł już się ukazuje, należy przysłać do Narodowego Ośrodka ISSN po 2 egz. wszystkich dotychczas wydanych numerów (zeszytów, tomów, roczników).

2. Jeżeli wydawca jest zainteresowany otrzymaniem numeru ISSN jeszcze przed opublikowaniem pierwszego numeru, powinien dostarczyć kserokopię ostatecznej, zatwierdzonej do druku, wersji strony tytułowej (z numeracją i datą) oraz strony redakcyjnej (ze "stopką"). Oficjalnej rejestracji tytułu dokonuje się po wydaniu numeru pierwszego i przesłaniu egzemplarzy do Narodowego Ośrodka ISSN.

3. Aby otrzymać numer ISSN dla czasopisma internetowego, należy przesłać, wraz z informacją o adresie internetowym, wydruki ekranów: z numeru pierwszego - strony tytułowej; z numeru bieżącego - strony tytułowej oraz ekranu z danymi o wydawcy i redakcji. Nie nadaje się numeru ISSN czasopismom online przed ich pojawieniem się w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mam nadzieje , że jak wybiorą nowych do koryta to wreszcie ktoś się tym zajmie

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny idiotyzm.

Co będzie następne? Specjalne pozwolenie na oddawanie moczu? Czy może podatek za oddychanie państwowym tlenem? :jezyk1:Podatek od deszczu już przerabialiśmy.

Niech ktoś wreszcie uwolni polską politykę od tych krasnali ogrodowych.

I w nosie mam czy admin będzie miał jakieś nieprzyjemności prawne z powodu tego ostatniego zdania.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale pomyślcie ile by przybyło tytułów prasowych

:jezyk1:

Dzień dobry, chciałbym zarejestrować 50 czasopism. Podaję tytuły. Pierwsze: "aslrfoas fsdf ghdhsa", tematyka to przede wszystkim eioruwoa, sgoiss siogtuwio, a także skdfxzkfh ajqoiqo swefq oraz sjgapqw pwe ppfasfdfas. Nadąża pani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciocia hela: dobre. Dzięń dobry chciałby zarejestrować gazetę mojanowaładnagazeta.pl oraz wydania lokalne:

usdhg.mojanowaładnagazeta.pl

ljhsdfgaewi.mojanowaładnagazeta.pl

jksbgouewi.mojanowaładnagazeta.pl

fjehflkj.mojanowaładnagazeta.pl

itd.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w niemczech juz to jest od dawna jest ze musisz zarejestrowac strone. tylko to nie jest jak w polsce ze kurde generator tekstu bede musial rejestrowac tylko sa pewne warunki musze miec jakas odwiedzalnosc, odpowiednia tematyke itp itd wtedy jest obowiazek rejestracji i tak powinno byc rozwiazane to w polsce, a teraz to jak zawsze parodia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumfank ma rację. Jak zawsze u innych (tym razem Niemcy) jest to normalnie rozwiązane a u nas cyrk. Ja mam stronę lokalną Tomaszowa Mazowieckiego nasztomaszow.pl (średnio jest 1,5 newsa dziennie) i najprawdopodobniej skorzystam z takiej rejestracji bo daje mi to pewne prawa. Wiadomo, że często piszemy o czymś z czego niektórzy nie są zadowoleni i jak ktoś się będzie chciał przypieprzyć do strony to już nie będzie miał tak łatwo. Ale rejestracją powinny być objęte tylko niektóre strony, daje im to pewną ochronę prawną i reguluje kilka spraw.

Jest to typowa sytuacja gdy prawo nie nadąża za życiem i uchwalono je z pewnymi lukami.

PS

Po rejestracji będę mógł mówić, że jestem dziennikarzem? :jezyk1:

Sprzedam artykuły, 1 grosz za 5000 znaków!

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=126817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rejestracji będę mógł mówić, że jestem dziennikarzem? :)

Dokładnie tak :)

Natomiast co do meritum to cytuję za P.Waglowskim:

Sprawdzając doniesienia mam tu pewne wątpliwości (nawet co do stanu faktycznego) i będę mógł komentować po przeczytaniu orzeczenia, a chodzi m.in. o to, że Sąd Najwyższy miał powiedzieć, że "prasę internetową trzeba rejestrować". Nie wydaje mi się, by Sąd Najwyższy posłużył się w takim stwierdzeniu określeniem "prasa", skoro obowiązek rejestracji dotyczy "dziennika" lub "czasopisma", a przecież Sąd Najwyższy jest precyzyjny.

Prawdopodobnie dziennikarz z rzepy jak zwykle bełkocze, nie zdając sobie z tego sprawy.

Tym naprawdę zainteresowanym (trzeba czytać ze zrozumieniem :)) problemem polecam:

https://prawo.vagla.pl/node/7381

sprawa ciągnie się od 2005 roku!

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności