Skocz do zawartości

Koniec precli?


`g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Zobacz np Procesor AMD 64 lub Intela 25 :) i linki sa na przykladowych prockach.

Do podstron taki link wygląda jak naturalny, do strony głównej nie.

Ludzie co do mnie linkują zawsze używają takich anchorów:

- pełny adres strony - https://domena.pl/

- domena.pl

- jeżeli link do strony głównej, to tytuł (dokładny albo trochę zmieniony)

- jeżeli link do podstrony, to tytuł podstrony

- jeżeli link do podstrony, to "[tytuł podstrony] {w|na|na stronie} [tytuł witryny]"

- "tutaj", "kliknij tutaj", "wejdź", "strona www"

Nikt nie linkuje po słowach kluczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja synonimatora - która mozna tutaj zobaczyc byla 1 etapem smiesznym, wygladała tak i byla wymyslona okolo 8 msc temu. Stopnia zaawansowania na dzien dzisiejszy nie podam bo po co maja wiedziec :) z czym im przyjdzie walczyc.

Mozna sobie odswiezac cyt. z blogaska googlaska

https://83.19.186.30/synonim.php

GERDI im nie chodzilo o bana - a o to ze z tego blogaska nie beda liczone LINKI.

No a mój synonimator ten tekst przerobił tak:

-----------------

Dzisiaj chciałbym poruszyć inny przypadek praktyk, które niestety obserwujemy jeszcze częściej na polskich stronach, a które podobnie jak tworzą negatywne doznanie wśród użytkowników. Chodzi tu o tzw. "preselle" lub popularnie: "precle". Są to strony WWW z artykułami pisanymi tylko w celu zamieszczenia w ich treści linków do pozycjonowanych serwisów. W Polsce ma to nieliczne wspólnego z faktycznym sprzedawaniem lub kupowaniem tychże stron. I tak w istocie nie ma to większego znaczenia. Liczy się fakt, że tekst tych stron jest na odwrót tłem dla nienaturalnych linków zwrotnych. Polskie strony typu "presell" tworzone są przy użyciu popularnych systemów do obsługi blogów, głównie WordPressu. Podczas gdy prawdziwe blogi pisane są na jeden lub nieco w miarę sprecyzowanych tematów, a ich tekst jest sensowna, strony tworzone tylko dla przekazania linków są niesłychanie częstokroć wielotematyczne i całkowicie niepowiązane znaczeniowo. Dlatego także zwyczajowo ich tekst jest niskiej jakości.

-----------------

... co jest podwalinami pod właściwe rozwiązanie nad którym pracujemy - tak więc, Google robi swoje, my swoje - nikt na tym nie traci. To coś jak w polityce - czasem trzeba zrobić spektakl, pokiwać palcem - to samo robi wielki brat G. Jednak fakt, że G podpiera się innymi metodami oceniania stron śmieci to już nie tak fajna sprawa. G czerpie wiedzę na temat wartości witryn również z takich narzędzi jak Google Toolbar, Blogi, RSS Readery, Kalendarze, Gmail, itd, itp - mają całe zaplecze - nie wspominając o Google Analitycs. Po co mają analizować treść - jak mogą dzięki Google Toolbar stwierdzić że użytkownicy na Twojej przebywają średnio 10sek, a masz 200k podstron w indeksie - i np. zakwalifikować Twoją stronę do przeglądu przez redaktora :P - dobra wiem wiem - więcej zrobisz tych stron, niż oni zdążą przejrzeć - pamiętaj tylko żeby wszystkie zarejestrować jako dzienniki :).

Pzdr.

----------------------------------------------------------------------------

Tadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nie zawsze.

Wiesz jak beda do podstron to takze OK, :) to nic nie przeszkadza mozna przeniesc sporo na adres glowny.

Pozatym jak tak naturalnie opierac sie beda o linki ;) jak sugerujesz to google znajda na haslo google a nie wyszukiwarka :P i sami sobie rozwala algorytm. Wiec nie przejmowalbym sie tak.

Sa daleko za seo wzgledem analizy treści :) - malo tego masa tworzonych witryn naprawde autorskich czesto ma gorsze tresci nie te generowane.

Oni wyciagneli na blogu jakies amatorskie narzedzie ze slabym tekstem bez analizy kontekstu zdania.

Niech znajda spam gdzie synonimator analizuje kontekst i sobie z nim walczyc zaczynaja.

ANAS wiec sam wiesz ;) jaki jest cel zreszta kiedys rozmawialismy o dzielach typu SYNON i ich celu na ircu.

Tak wiec ja jestem dobrej mysli - docelowo moj synonim ma byc tak dobry jak news z PAP i będzie.

Wiec ja nie chce podawac calkowitych zalożeń bo sam wiesz że zbyt wiele to nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to od roku nic sie nie dzieje a linki z najwiekszych smietnikow sa skuteczne.

Też i mnie się tak wydaje. Google może modyfikować algorytm, ale robi to IMHO zmieniając naliczaną siłe linków w zależności np wieku strony, podstron od temtyki i to nie tylko na stronie ale również na stronie do niej linkującej i stron linkujacej do tej strony itd.. Natomiast jakieś pomijanie naliczania linków ponieważ dodwane są specjalnie przez pozycjonerów, mogło by zrobić więcej złego niż dobrego, oczywiście jeżeli założymy żewyszukiwarka powinna być obiektywna. Gdyby chcieli odsiewać linki dodawane przez nas, a każdy widzi ile stron jest pozycjonowanych, to spore zamieszanie. Na miejscu ludzi podejmujących decyzje co do algorytmu wybrałbym mniejsze zło i pozwolić się bawić pozycjonerom ze stronami, niż walczyć z wiatrakami.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlaczego mnie to nie dziwi? ;-)

Obiecałem na blogu /nie wymigam się, licznik mi bije ;)/, że napiszę za kilka dni większy artykuł na temat zaplecza i preselli, bo tzw. "precle" tworzone przez masy zwyczajnie nijak mają się do mojego dopalacza, czy w ogóle do AnchorPR i tematyczności.

Tak więc do usłyszenia po weekendzie. ;-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu ale linki w treści czy tzw. Precle nie powstały na bazie ani w zwiazku z Twoim dopalaczem :) więc czemu miałyby się jakoś mieć do DOPALACZA. A może poprostu pokazesz próbke dopalacza jeża zawsze to będzie lepszym kryterium skuteczności.

Ja bynajmniej mam własne serwisy tego typu i dla mnie nie treść a polozenie w sieci/tematyce/grupie witryn linkowanych zaliczonych do grupy witrny badz podgrupy jak kto woli. A to wszystko bez zbednych art.

Serwisy z linkami tematycznym z tresci tematycznych samych linkowanych z serwisow o takiej samej tematyce w ten sposob tworzac grupe/kategorie stron zaliczonych do tego samego miejsca w sieci :P. Do tego wiarygodnosc serwisu/przenoszenie trust rank i po calym art. :)

YEDEN nie znam Blah ! ale w Prologu sie bawilem i robilem duzo lepsze tresci niz oni na blogu piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę precle pogrążają sami użytkownicy tworząc ich listy itd. W czym problem dla Google zebrać te listy i ręcznie ustawić - NIE BIERZ POD UWAGĘ LINKÓW Z TYCH DOMEN DO WYLICZANIA WARTOŚĆ PR WPŁYWAJĄCEGO NA WYNIKI W SERP. - i wsio. Podobnie z systemami wymiany linków. Wystarczy w nich uczestniczyć aby zdobyć masę adresów które służą jako wieszaki na linki.

i takie kilkaset / kilka tyś artykułów staje się G warte (Google warte :)). Tak więc zaplecze, gęba w kubeł, robić swoje - czasem wpadnie banan, czas coś wpadnie w filtr - co z tego. Do tego przydają się takie narzędzia jak chociażby wspomniany synonimatot. A tak btw - to mimo postów na blogu Google nie spotkałem się z faktem, żeby wprowadzali coś w życie - może piszą żeby góra widziała że coś robią - a tak naprawdę to standardowe polaczki / cwaniaczki którym się nic nie chce :P.

Pzdr.

----------------------------------------------------------------------------

Tadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anas trafiles w sedno. Malo tego zeby wykryc systemy wymiany wcale nie musisz nawet puszczac unikalnego anchora do nich. Dokladnie listy są błedne a jak juz to robic je dla siebie.

Ja wlasnie art. na sempo.pl który dziś wyskrobałem dotyczył własnie google i ich pisania a takze co mozna na bazie list katalogów nie wspominajac detekcji systemów ktora tam opisałem i wskazalem przykład.

Yeden dokladnie tak, ale spotkałem już cwane precle a raczej ich autorów, logujesz piszesz a tu linka brak. Poporstu najchetniej takiemu to bym GET puscil na noc.

A teraz czas iść spać bo ostatnio zbyt czesto siedze do 3.

Do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw - to mimo postów na blogu Google nie spotkałem się z faktem, żeby wprowadzali coś w życie - może piszą żeby góra widziała że coś robią - a tak naprawdę to standardowe polaczki / cwaniaczki którym się nic nie chce
Czy odział w naszym kraju ma aż taki wpływ na algorytm wyszukiwarki? Może robią swoje, a pisanie takich tekstów należy do ich obowiązków?

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak troche poza tematem

stawiajac 20 blogaskow (poslugujac sie nowomowa szooka) udalo mi sie wystrzelic w kosmosik (brak indeksacji i brak wynikow dla site) jedna ze stroneczek

a wiec mozna

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności