Skocz do zawartości

Koniec precli?


`g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

to zależy ja jednak wole posiedziec nad wlasnym :D niz kupować.

Jednak rozwijać własne jest lepiej. Nawet jak teoretycznie wydaje sie drozsze.

Poprosty kazdy autor narzedzia tworzy cos innego - inny tok myslenia inne rozwiązania.

Teraz bede chcial analizowac posty na forach by botem na nie odpowiadać sensownie z linkiem :P np. w odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook:

- Co do tego jak rozwiązaliśmy kontekst - kiedyś całość wyjaśniałem na irc'u - nie jest to prosta sprawa - ale da się to zrobić. Możemy pogadać PW.

- Jeśli idzie o wersję EN - to jest sprawa bardzo prosta / wręcz banalna w stosunku do naszego języka - wystarczy kilka dobrych słowników :D. Nie żebyśmy nad czymś pracowali :P

Tak jak

kiedyś Copyright zostanie zdelegalizowane - świat pogrąży się w ciemności - a winni będziemy my - czyżby Matrix był możliwy - a ten zły to właśnie Pan G? Oczywiście nabijam się - ale coś w tym jest. Skoro dziś każdy jest autorem treści - chociażby przez pisanie na forach, komentowanie blogów, itd. - skoro Majewski otwiera siedzibę w Second Life, tak jak ministerstwo spraw wewnętrznych - to nie wydaje wam się, że to nabiera trochę przykrego kształtu? Co ciekawe Google całą tą treść zbiera(googlboty), szufladkuje(indeksy, zbiory, bazy - wyszukiwarka, froogle, google code, etc), dopasowuje(AdSense,Wyniki wyszukiwania) i sprzedaje poprzez własne kanały (Google AdWords) - oczywiście wszystko monitorując (Google Analitycs, Toolbar). Do tego jest największym wydawcą Video na świecie. Krótko mówiąc inwigilacja na całego - a my się na to godzimy - bo wszystko jest "za darmo".

Tak więc te ich notki, które mówią o szczytnych celach, wielkiej misji, nie robią na mnie wrażenia - ale też nie ignoruję ich - to nawet dobrze że coś robią - zawsze się coś dzieje - a jak się dzieje to jest co robić. Każdy niech robi swoje - Google niech się z nami dzieli (chociażby poprzez AdSense) że odwalamy za nich brudną robotę - nie zależy mi na tym żeby być pierwszym - coś jak z Pepsi i CocaCola - niech brat przoduje - ja będę podążał za i zbierał swoje.

Pzdr.

----------------------------------------------------------------------------

Tadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anas tzn. bede analizował kontekst, narazie to zostawiłem bowiem zwykła synonimacja zdań nie zmienia konktekstu i budowy gramatycznej więc tekst który robie jest nadal tej samej wartości a jednak inny.

Później jednak bede chcial dazyc do teg by zdanie zostało zupełnie przebudowane nie tylko na bazie synonimów a poprostu napisane całkiem na nowo.

Choć nie jest to oczywiście sprawa priorytetowa, kończe słownik antonimów, chcę jeszcze dołożyć różne zwroty i słowa tematyczne i ich odpowiedniki i będzie ok.

Odezwe sie na PW po gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie radzisz szook z zaimplementowaniem skryptu do zamiany słów oryginalnych na wybrane z losowej puli? Chodzi o to jak się sprawuje skrypt bo jeśli za każdym razem konwertuje słowo w słowo to obciążenie serwera będzie za wysokie. Czyżbyś robił cache do tego a może coś prostszego robisz bo cache nie łapie jeszcze a klasy z php.pl nie chce używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze jakiegos obciazenia wiekszego nie widze. Mysle ze 100 tys art. dziennie jest wstanie przemielic synon.

Choc wiesz to stoji na core2 bo ten serwerek jeszcze bedzie musial ciagnac arty z sieci i je parsować co wiecej zajmuje zasobów.

Fakt że konfiguracja mysqla pozwala cachować zapytania.

Znowu jak chcesz możesz całą baze dać do ramu bo baza synonimów nie jest wielka. Mozesz tez postawic sobie w dmu na lokalhoscie cos takiego, zrobic ramdysk i mysqla miec na ramdysku to czas dostepu do bazy bedzie rewelacyjny a predkosc dzialania jeszcze wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności