Skocz do zawartości

Sprzedaz w sklepie internetowym


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka oto sytuacja:

Jest sobie sklep internetowy w ktorym, ktos sprzedaje laptopy buszujac po jego stronach napotkalem nadzwyczajna okazje wiec postanowilem zakupic dwie sztuki i zaplacic przy odbiorze wraz z kosztami przesylki. Niestety sprzedawca po jakis 6 dniach anulowal moje zamowienie i teraz chcialbym dojsc swego pytanie czy ktos zna dokladna wykladnie dotyczaca sprzedazy przez internet - sprzedazy w sklepie internetowym? Ciekawy jestem czy zlorzenie zamowienia jest jednoznacznie z zawarciem umowy ... wydaje mi sie ze tak, ale ... ogolnie chodzi o to zeby tak czy owak od tego sklepu w taki czy inny sposob wyegzekwowac zakupiony formalnie towar.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość sprzedawców pisze w regulaminie sklepu, że oferta na ich stronie nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa (czy jakiś taki podobny bełkot.....) i nie sposób od nich wyegzekwować sprzedaży. Czyli inaczej niz na allegro czy w zwykłym sklepie............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo złożenie zamówienia przez wypełnienie formularza i kliknięcie (automatycznie, przez www) nie jest zawarciem umowy,

zawarcie umowy jest wtedy, kiedy od tego sklepu otrzymasz potwierdzenie, że 'zamówienie zostało przyjęte i jest w realizacji, w ciągu 7 dni proszę się spodziewać przesyłki, koszt to 1000zł', czyli zwykle kiedy jakiś człowiek to potwierdzi,

ostatnio gdzieś o tym czytałem, niestety nie pamiętam gdzie, jak sobie przypomnę to dam znać, ale lewą nogę za to daję...

//edit

i niestety nie pamiętam czy chodziło o sklep z tą notką, o której Kila pisze, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że złożenie zamówienia w sklepie internetowym nie jest formalnie wiążącą umową.

Całkiem to logiczne. Często zdarzają się błędnie wprowadzone dane. Bywa też tak, że towaru już nie ma.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaviorek, też nie jestem pewien czy ta notka jest obowiązkowa czy nie, niemniej taką zazwyczaj w regulaminie sklepy umieszczają.

Parokrotnie czytałem już w prasie o sklepach internetowych z laptopami za kilkadziesiat złotych i podobnymi promocjami. Za kazdym razem sklep mówił "pomyłka" i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności