Skocz do zawartości

Wybory


Altinet

Prawybory PiO  

327 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      39
    • Platforma Obywatelska
      134
    • Lewica i Demokraci
      30
    • Liga i Samoobrona
      5
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Inna partia
      18
    • Żadna - nie idę na wybory
      26


Rekomendowane odpowiedzi

KRUS, zgadza się, rolnicy jak tylko uzyskają pełne dopłaty powinni mieć zlikwidowany KRUS
a dlaczego zlikwidowany? Problem jest nieco głębiej.
już mówiłem, pracownika można zwolnić z dnia na dzień z np. 14 dniowym wypowiedzeniem.
Nie każdego, ale jeśli np. masz zatrudnionego na czas określony i zawrzesz taką możliwość w umowie o pracę to tak.
Służba zdrowia nie może być całkowicie prywatna, nie każdego by było stać na leczenie.
Tak w skrócie - prywatna służbowa zdrowia nie wyklucza ubezpieczeń zdrowotnych (obowiazkowych i dobrowolnych). Mówiąc o prywatnej służbie zdrowia mam na myśli tę stronę barykady, gdzie pięniadze się wydaje.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
dzieci za friko, reszta za kase. pełny relax.

za jakie friko ?? teraz z dopłatą ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są tak absurdalne że trudno mi o nich mówić

absurdalne, nie absurdalne, ale jeżeli stawiamy na kapitalizm ta tak powinno być...

problem tylko taki, że PO wykreowana na partię o takich poglądach i programem dążącym do takiego stanu nie jest w stanie niemal nic z tej listy zrobić. Ludzie myślą, że jak PO zacznie rządzić, to z 'malucha zrobi się mercedes', bo... PiS nie będzie rządzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja raczej zagłosuję na LiD, już kiedyś ludzie od nich wyprowadzili nas z kryzysu i "dziury budżetowej", więc teraz też dadzą mocny impuls gospodarce i nie będą "przejadać" tego, co mamy obecnie, tak jak to robi PiS/LiS, a być może także PO w dużym stopniu.

Myślę głośno na kogo głosować, bo ciągle się nie zdecydowałem (PO vs LiD). ;)

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służba jest częściowo sprywatyzowana.

I skutek tego jest taki, że odciąga mi się olbrzymią składkę na zdrowotne, a jak muszę iść do lekarza to idę prywatnie. I płacę podwójnie. Niech składka zdrowotna/chorobowa będzie dobrowolna, to sobie będę opłacał tam, gdzie chcę.

⇅ Sprawdź czy nadal jest zielono u Ciebie i konkurencji poprzez nowoczesne monitorowanie pozycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mówią dopóki nie zachorują, leczenie chorób jest bardzo, bardzo drogie. Nie mówię tutaj o grypie czy nawet jakiś złamaniach.

Tylko zwróć uwagę na to, że jeśli komuś przytrafia się jakaś choroba, w wyniku której musisz poddać się operacji, to często ta operacja kosztuje 100 tys., 200 tys. złotych.

A takich operacji i tak nie refunduje państwo, albo robi to w niewielkim stopniu.

Jest wielu ludzi, którzy mają taki problem np. z dzieckiem, że nie stać ich na rehabilitacje, gdyż koszty są tak ogromne.

I ja właśnie w takich sytuacjach widziałbym zaangażowanie się państwa - w takich, w których przeciętny, a nawet zamożny człowiek, często nie jest w stanie opłacić wydatków.

Natomiast w przypadku, gdzie każdy normalnie pracujący człowiek jest w stanie opłacić sobie wizytę u lekarza, to nie widzę sensu, żeby inni musieli się składać na leczenie tych, którym np. nie chce się podejmować żadnej pracy.

Trzeba tylko zrobić tak, by zapewnić ludziom (tym którzy chcą pracować) możliwość pracy w godnych warunkach.

A Ci, którzy nie chcą pracować, niech się leczą sami, bo nie widzę powodu, by inni mieli do nich dokładać (mówię o tych co nie chcą pracować, a nie o tych co z jakiegoś powodu nie mogą podjąć pracy - a to różnica ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzonie: gadasz głupoty. Wiesz ile kosztuje jeden wlew chemii? Ile jedno naświetlenie? Operacja usunięcia guza np. z trzustki czy płuc? Wszystko to masz od ręki i za darmo. Mówisz bo jesteś młody i zdrowy, płacić za dentystę czy okulistę można, za przepisanie biseptolu także, ale za np. leczenie na oddziale onkologicznym, gdzie szanse na przeżycie masz 20-30% koszt jednego zabiegu przekracza średnią krajową 10 razy, a takich zabiegów masz mieć 5 miesięcznie. Co wtedy? Niech zdycha bo biedny? Niech zdycha bo ma tylko na dwa zabiegi a potrzeba 22? Wiesz ile kosztuje przeszczep nerki, serca? Nie jest problemem służba zdrowia ale brak koszyka świadczeń, płacisz ubezpieczenie i przysługują Ci takie i takie zabiegi.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mówią dopóki nie zachorują, leczenie chorób jest bardzo, bardzo drogie. Nie mówię tutaj o grypie czy nawet jakiś złamaniach.

Będziesz miał wybór ubezpieczyciela i sam zdecydujesz jaką kwotę przeznaczyć miesięcznie na składkę zdrowotną/chorobową.

Ubezpieczyciel w ramach płaconych składek będzie refundował np. operacje.

Identyczna sytuacja jest z ubezpieczycielami AC to KLIENT decyduje jaki wachlarz usług będzie opłacał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności