Skocz do zawartości

Wybory


Altinet

Prawybory PiO  

327 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      39
    • Platforma Obywatelska
      134
    • Lewica i Demokraci
      30
    • Liga i Samoobrona
      5
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Inna partia
      18
    • Żadna - nie idę na wybory
      26


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Platforma Obywatelska. Zaglosowalbym w wyborach na LiD gdyby nie sytuacja w kraju, ktora wymaga od kazdego prawego czlowieka zaglosowanie na najwiekszego przeciwnika PIS, gdyz tylko to jest w stanie zabrac wladze z rak przestepcow (Jaroslawa Kaczynskiego i PIS- nie mowie tu o ich bylych koalicjantach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich wyborach była to PO, teraz będe zastanawiał się pomiędzy PO a LiD. Jak ktoś powiedział sila pisu leży w nieudolnosci opozycji, a podczas wczorajszych przemowien ta nieudolnosc znowu wyszła. Jakby nie Komorowski, czy pozniejsze osmieszenie Kurskiego (pierwszy raz brawa ode mnie dla Giertycha) to Szmajdzinski miałby najlepsze przemowienie.

Jesli PO w kampanii powie chociaz słowo o dekomunizacji/deubekizacji/deagentacji czy istnieniu ukladu to bez zastanowienia głosuje na LiD.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku pierwszy raz pójde do urny wyborczej. Żadne z ugrupowań odpowiadających w znacznym stopniu moim poglądom nie ma szansy znalezienia się w parlamencie, więc podjąłem inną decyzję - LiD. Powody? Trudno je skonkretyzować, jest to decyzja podjęta z powodu braku sensownej alternatywy... Napewno zalezy mi na świeckości państwa i na tym, żebym normalności nie musiał szukać poza granicami kraju - przez normalność rozumiem szereg czynników, których nie sposób streścić w forumowym poście...

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie PiS i LiS sa bardzo podobne, nie wiem dlaczego tego nie widzicie... obie partie sa skrajnie lewicowe

SKRAJNIE

jak nie wiesz za czym głsować to już lepsze jest PSL, przynajmniej nie ma tam tyle osób z PZPRu co w Lisach i PiSach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, to w zeszłych wyborach nie miałem wątpliwości i głosowałem na PO.

Jednak tym razem mam problem, gdyż to co zobaczyłem w ciągu ostatnich dwóch lat już mnie tak nie przekonuje.

Na PiS nie zagłosuję z pewnością, bo choćby wczorajsza decyzja o samorozwiązaniu świadczy o tym, że mają wiele do ukrycia i chcą to ukryć - i nie podobało mi się, że dopuścili populistów do władzy (Giertych, Lepper).

Na LiD nie zagłosuję, gdyż nie mam zaufania do ludzi z SLD - a za swoich rządów nic dobrego nie zrobili, choć mieli możliwości. Poza tym ja jestem przeciwny państwu socjalnemu - wolałbym sytuację, gdzie każdy ma szansę, jeśli tylko chce, zapracować na takie rzeczy jak szkoła, lecznictwo, itp. Jestem więc przeciwny rozdawnictwu, a SLD kojarzy mi się raczej z socjalizmem.

Na LiS nie zagłosuję, gdyż ... chyba nawet nie będę tutaj tłumaczył.

Na wybory pójdę, gdyż uważam, że jeśli ktoś nie idzie na wybory nie powinien móc korzystać z jakichkolwiek "usług" państwa - nie należy mu się (moim zdaniem) opieka zdrowotna, zasiłek, ochrona wojskowa, policyjna, ani żadne inne profity z tytułu obywatelstwa tego kraju. Oczywiście, nie mówię tutaj o osobach, które z jakichś powodów nie mogły pójść - tylko o takich, które nie poszły, bo nie wiedzą na kogo zagłosować.

Nie głosujesz - nie wymagasz - nie decydujesz - nie dostajesz w związku z tym nic. Ja tak to widzę.

Pozostają zatem partie takie jak PO i URP - no i PSL.

Szczerze mówiąc, to wypowiedź Pawlaka była wyjątkowa na tle wszystkich pozostałych - i jako jedyny mówił o tym, jakim krajem powinna być Polska, a nie o tym co, kto, gdzie i kiedy zrobił... a czego nie zrobił.

Stąd duży plus dla PSL. Jednak pewnie na nich nie zagłosuję, gdyż również wydaje mi się, że jest to partia daleka od moich poglądów.

Dlatego pozostaje PO i UPR(jeśli będą startować).

Przy czym nie podaje tego w ankiecie, gdyż nie jestem jeszcze zdecydowany - muszę zobaczyć co się będzie działo w najbliższych dniach. A to dlatego, że nie jestem pewny czy wybór Platformy jest dobry - jak ktoś wspomniał PO stało się partią bezpłciową i nie mającą wizji rozwoju Polski... a to mnie martwi.

ps. Ciekawe czy ktoś to przeczyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego PIS? ...Choćby dlatego, aby pokazać afront przeciwko osobom, którzy się wywyższają i zaliczają do elyty, bo zagłosują na PO.

rozumiem wiec, ze sie wywyzszam i zaliczam do elyty. no ale nijak tego pojac nie moge.

elita w znaczeniu, ze w lutym zalozylem firme i od tego czasu zapier...lam jak dziki po 12 godzin odkladajac grzecznie na zus, vat i takie tam?

ze od 4 lat nie pamietam co to wakacje?

ze mam na utrzymaniu 3 dzieci (w tym 2 wlasnych) i nie wolam NALEZY MI SIE? kurde sorry, wzialem becikowe, ale ze mnie elyta... i pewnie jeszcze zomo.

co to za argument w ogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS - przede wszystkim za to, że reprezentują twardą nieugiętą postawę zarówno wobec polityków polskich jak i naszych ogromnych przyjaciół z zachodniej granicy jak i tych naszych braci ze wschodu.

Głosuje na PiS bo twardą ręką usuwają szkodników Państwa Polskiego

Głosuje na PiS bo dzięki nim po wyborach 21 października z sejmu zniknie p. Andrzej L i p. Roman G.

Głosuje na PiS bo panom z PZPR i SLD już podziękowałem. Bo oni nie myślą jak tworzyć skuteczną i mądrą opozycję ale jak rzucić kolejną kłodę pod nogi rządzącym.

Głosuje na PiS bo wczoraj wracając z trasy z Niemiec usłyszałem słowa p. Kwaśniewskiego powiedziane Niemcom ( hamstwo nie zna granic dlatego panom z SLD już dziękuje)

PiS nie miał szans na stworzenie mocnej siły w rządzie. Mając do dyspozycji zachłanność PO wybrał koalicje z LPR i Samoobroną gdyż innego wyboru nie miał a pomimo tej koalicji dużo w Państwie zrobił.

Na chwilę obecną to jest moja argumentacja czy dobra nie wiem, póki co PO mnie niczym nie przekonał, szczególnie nie przekonał mnie nieustanną krytyką, nie przekonał mnie brakiem ugody w sprawie PO-PiS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Głosuje na PiS bo twardą ręką usuwają szkodników Państwa Polskiego

[...]

A na koniec niech siebie usuną, żeby było sprawiedliwie. Wszak PiS jest szkodnikiem, dzięki któremu cały świat się z nas śmieje.

Nie widzisz tych kłamstw i obłudy w politykach PiSu ?

"Czy marihuana jest z konopii",

"Trzymam pieniądze na koncie mamy" etc.

Jak to brzmi w ustach premiera RP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej mam pewność, że nie zapuka do mnie osoba pochodzenia niemieckiego rządająca zwrotu ziem utraconych. Za rządów PO i ich proniemieckiej polityki taka opcja jest bardzo realna.

[...]

Głosuje na PiS bo twardą ręką usuwają szkodników Państwa Polskiego

[...]

A na koniec niech siebie usuną, żeby było sprawiedliwie. Wszak PiS jest szkodnikiem, dzięki któremu cały świat się z nas śmieje.

Nie widzisz tych kłamstw i obłudy w politykach PiSu ?

"Czy marihuana jest z konopii",

"Trzymam pieniądze na koncie mamy" etc.

Każdy ma prawo do swojego zdania i swojego głosu. Ja nie widzę ani obłudy ani kłamstwa. A nawet jeśli jest to powiedz która partia tego nie miała.

Chyba tylko ta która nie rządziła.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej mam pewność, że nie zapuka do mnie osoba pochodzenia niemieckiego rządająca zwrotu ziem utraconych. Za rządów PO i ich proniemieckiej polityki taka opcja jest bardzo realna.

Taa. Natomiast o szóstej rano zapuka do ciebie CBA, ABW, czy jeszcze inna formacja policyjna PiS choć nie będzie miała podstaw prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności