Skocz do zawartości

Wybory


Altinet

Prawybory PiO  

327 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      39
    • Platforma Obywatelska
      134
    • Lewica i Demokraci
      30
    • Liga i Samoobrona
      5
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Inna partia
      18
    • Żadna - nie idę na wybory
      26


Rekomendowane odpowiedzi

franek, chyba nie wierzysz w to, co piszesz.

musimy poczekac i wtedy staniemy sie bogaci i bedzie nas stac na reformy?

czy moze po to sie wprowadza reformy, zeby stac sie bogatszym?

nie czepiam sie Ciebie personalnie - pisze to w kazdym poscie. Czepiam sie natomiast propagowania niemocy i ciaglego zwalania na aktualna sytuacje, bitwe pod grunwaldem, ucisk sowiecki i gwiezdny pyl.

otoz jestesmy zbyt biedni bo:

- przez zle prawo podatkowe milion ludzi zajmuje sie wymyslaniem jak je obejsc a kolejne dwa miliony stara sie ten milion pierwszych dopasc i zasadzic kare za oszustwo. w przypadku prostego prawa podatkowego, te 3 miliony par ludzkich rak moglyby sie zajmowac czyms produktywnym.

- przez zle prawo o zasilkach, rentach, pomocy spolecznej wydajemy miliardy na wyplacanie rent ludziom zdrowym a dla biednych rodzin zostaje po 150pln/m-c na kazde dziecko.

- przez utrzymywanie KRUSu wszyscy placimy na rolnikow, ktorym nie oplaca sie wzbogacac bo moze sie zdarzyc ze beda musieli pracowac.

- kolejne rzady walcza z wyimaginowanym problemem bezrobocia zamiast zajmowac sie powaznymi problemami. w zeszlym roku moj znajomy wzial grupe 15 pracownikow fizycznych i zaproponowal im umowe o prace. Na 15 przyjelo 2. Reszta nie chciala, bo: unika placenia alimentow i wolalby na czarno jakby sie dalo; unika skarbowki; pobiera zasilek i szkoda stracic; pobiera rente; udaje, ze nie istnieje; nie oplaca sie.

- przez lata pompujemy pieniadze w niedzialajaca sluzbe zdrowia. nawet w UK sluzba zdrowia nie dziala a to przeciez raj na ziemi!

jak wiec mamy, do cholery, sie wzbogacic skoro na kazdym kroku rozpieprzamy forse na lewo i prawo?!?

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Teraz place ubezpieczenie, ale na operacje nigdy bym sie nie doczekal.
Ja ze złamaną nogą, którą mi spieprzył lekarz finansowany z NFZtu miałem czekać na operacje ponad miesiąc czasu! A ten czas to czas stracony ponieważ noga się źle zrastała i trzeba było ją jeszcze raz złamać. Dopiero wizyta u ortopedy z kopertą przyspieszyła termin.
wolny rynek usług medycznych oznacza lepsza jakość, niższe ceny, tańsze substytuty leków, turystykę zdrowotną, koniec kłopotów służby zdrowia.

Racja, nie polecam nikomu naszych szpitali i przychodni, usługi bardzo marnej jakości i jeszcze trzeba czekać a czas to pieniądz. Wkurza mnie, że jeśli się prowadzi więcej niż jedną działalność to trzeba od każdej odprowadzać ZUS, to jest chore, płacę x razy więcej niż przeciętny kowalski a jakość usług mam taką samą.

Obojętnie kogo nie wybierzecie to w Polsce się nic nie zmieni. Ja kończę studia i uciekam z kraju, po co się tu użerać z głupimi rządami? czy to takie trudne wyjechać? Prawda jest taka, że Polska przynajmniej za naszego życia nie dorówna zachodowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że to że nasz kraj się rozwija w takim tempie jest wynikiem między innymi darmowej edukacji. Nie wiem jak Ty się kształciłeś ale ja to robiłem za darmo i sobie to cenię. Nie pochodzę z bogatej rodziny i gdyby nie darmowe studia, stypendia i inne pomoce z pewnością nie byłbym w tym miejscu gdzie jestem teraz. Jestem za programem rozwojowym ale w oświacie należy iść małymi kroczkami, raczej dążyć do ewolucji a nie rewolucji.

Brad, o tym mówię, dlatego nie rozumiem zachwytu ludzi myślących o rządach PO czy PO-LiD, zacznie się od rozliczania Kaczyńskich, prezydent będzie blokował co się da i przegramy wszyscy. Będą spektakularne zamknięcia dworca we Włoszczowej, ataki na radio Maryja czy zmiany w zarządach zamiast realnego działania. PO już teraz pokazuje w kampanii co będzie robiło, jak tylko wygra.

UEFA chce przełożyć finał UE z Kijowa do Doniecku bo stadion nie spełnia norm, a u nas ciągle nie wiemy gdzie będą te stadiony bo grupka badylarzy nie chce opuścić miejsca pracy.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bys dostal USTAWOWY kredyt na studia. i taki kredyt bys splacal po zakonczeniu studiow - jak kredyt studencki z pko bp.

dzieki temu, Twoja uczelnia dostalaby natychmiast pieniadze na Ciebie a nie jakas dotacje i moglaby Ci dac jeszcze lepsza nauke.

jak sie ksztalcilem na SGH i powiem Ci, ze mimo, ze oni dosc scisle wspolpracuja z rynkiem to jednak nawet im przydaloby sie troche wiecej dolarow.

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brad, o tym mówię, dlatego nie rozumiem zachwytu ludzi myślących o rządach PO czy PO-LiD, zacznie się od rozliczania Kaczyńskich, prezydent będzie blokował co się da i przegramy wszyscy. Będą spektakularne zamknięcia dworca we Włoszczowej, ataki na radio Maryja czy zmiany w zarządach zamiast realnego działania. PO już teraz pokazuje w kampanii co będzie robiło, jak tylko wygra.

ale teraz to robi PIS i Cie to nie denerwuje?

lepiej dazyc pelna pare na bialorus bo juz sie toczymy?

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz idolw, trzeba mieć siły na zamiary. Większość zmian jest nierealna, bo jak napisałem jesteśmy jeszcze zbyt biedni.

To już jest hipokryzja.Skąd bierze się owa bieda?

1) płaca minimalna, czyli państwo dyktuje ile mam zarabiać, a pracodawca ma zdecydować czy zwolnić Kowalskiego czy wstrzymać inwestycje, bo np. obciążenia płacowe nie są adekwatne do wykonywanej pracy

2) koszty pracy - z założeniem DG zwlekałem 2 lata... dlaczego? powodem był ZUS (i nadal jest największym krwiopijcą); pracując na etacie pracodawca płaci za mnie pełny ZUS, a ja prowadząc firmę muszę jeszcze dublować zdrowotne(!)... pytam się dlaczego?! (ps: nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że ZUS jest efektywniejszy od własnych inwestycji - proszę podaj jakieś argumenty)

3) obciążenia fiskalne - podatek dochodowy CIT i PIT, podatek VAT, ZUS (OBOWIĄZKOWE składki ubezpieczeniowe, zdrowotne), akcyza na paliwo, akcyzy na alkohol i papierosy, akcyza na energię elektryczną i gaz, podatek od oszczędności, podatek od zysków, podatki od nieruchomości, podatek drogowy, podatek spadkowy, podatek od środków transportu, podatek od wygranych, podatek od psów, składki na służbę zdrowia, cła, akcyzy graniczne, opłaty urzędowe i skarbowe, podatek od darowizn, abonament RTV, opłaty klimatyczne, parkingowe, podatek od zakupu mieszkań i samochodu, winieta, podatek rolny, podatek, leśny - socjalizm kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że to że nasz kraj się rozwija w takim tempie jest wynikiem między innymi darmowej edukacji. Nie wiem jak Ty się kształciłeś ale ja to robiłem za darmo i sobie to cenię. Nie pochodzę z bogatej rodziny i gdyby nie darmowe studia, stypendia i inne pomoce z pewnością nie byłbym w tym miejscu gdzie jestem teraz. Jestem za programem rozwojowym ale w oświacie należy iść małymi kroczkami, raczej dążyć do ewolucji a nie rewolucji.

Jesteś pewny, że darmowa? W takim razie po co płacić podatki :zeby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolnictwo wyższe powinno być płatne. Jeśli ktoś nie chce płacić, to niech się bardzo dobrze uczy i otrzymuje stypendium naukowe. W przeciwnym wypadku płacić!

Dokładnie tak powinno być.

A nie tak jak teraz, że wielu ludzi nie wie co ma ze sobą zrobić, to idzie na studia.

Musimy wreszcie zrozumieć, że nie każdy musi skończyć studia - ale jednocześnie zapewnić takie stypendia, by tym, którzy rzeczywiście chcą studiować, wystarczyło pieniędzy na ich opłacenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idolw: powiedziałbym dosadniej ale nie chcę już przeklinać. Jak już napisałem nie jestem ZA tym co robi PIS ale przeciwko temu co obiecują i robią PO, LID i inne samoobrony. Jestem przeciwko wpadaniu w zachwyt na widok Tuska czy Komorowskiego. Jestem przeciwko myśleniu jakie prezentuje np. kyob, który nie rozumie do czego służą podatki, akcyza czy ZUS. Chodzi mi o to, że aby uciszyć ten jazgot ktoś musi sam rządzić, PO nie ma szans, o Lidzie nie mówię więc zostaje PIS.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że aby uciszyć ten jazgot ktoś musi sam rządzić, PO nie ma szans, o Lidzie nie mówię więc zostaje PIS.

A myślisz, że PIS mając 30% czy nawet 40% będzie mógł rządzić samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no majac 40% i jesli wchodza 3 partie to tak bo zgarnia premie za drobnice.

ok franek, czyli nie ma znaczenia co sie dzieje, byle sie dzialo?

ja nie wpadam w zachwyt na widok platformy ani pisu, ani lidu.

natomiast wpadam w wielka zlosc jak widze, ze te 2 lata niczego nas nie nauczyly.

prosze Cie od dluzszego czasu:

1/ podaj odpowiedzi na moje pytania o dowody w sprawie zatrzyman

2/ podaj mi namacalne zyski z 2 lat rzadow pisu (jesli naprawde wierzysz ze to pis dal nam wzrost gospodarczy - wytlumacz, dlaczego jest 2 razy gorszy niz na slowacji)

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ze wzrostem gospodarczym i rządem jest tak samo jak z formą zawodnika i trenerem. Trener czasami zbiera laury za swoich poprzedników (np. Tajner za Pavla Mikeske spił śmietankę, Kasperczak za Smudę, itd. ) gdy zawodnik złapie formę ze względu na wcześniejsze posunięcia, a czasami dostaje mu się po uszach (Kutin za Tajnera) gdy poprzednik coś zaniedbał.

Wiele osób zakładających firmę w ciągu ostatnich dwóch lat niższy ZUS będą przypisywać PISowi, bo mało kto z nich będzie pamiętał, że to robota SLD. Tak już jest z działaniami długoterminowymi. Ktoś karczuje pole, nawozi, sadzi a ktoś inny zbiera plony.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób zakładających firmę w ciągu ostatnich dwóch lat niższy ZUS będą przypisywać PISowi, bo mało kto z nich będzie pamiętał, że to robota SLD. Tak już jest z działaniami długoterminowymi. Ktoś karczuje pole, nawozi, sadzi a ktoś inny zbiera plony.

litości ;)

niższy ZUS zapomniałeś wspomnieć, że tylko 2 lata i wyłącznie dla pewnej wąskiej grupy ludzi - ah ta nasza polska sprawiedliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności