Skocz do zawartości

Wybory


Altinet

Prawybory PiO  

327 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      39
    • Platforma Obywatelska
      134
    • Lewica i Demokraci
      30
    • Liga i Samoobrona
      5
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Inna partia
      18
    • Żadna - nie idę na wybory
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Podatki musza byc i zawsze beda.

Zgadza się, nikt całego kraju za darmo nie utrzyma, ale nie muszą być takie wysokie. Mamy podatki jedne z najwyższych w europie a może na świecie? Służba zdrowia nie ma kasy, szpitale zadłużone, dziurawe drogi i do tego pokaźna dziura budżetowa co roku, ja nie wiem gdzie idą nasze pieniądze skoro płacimy tak dużo a na wszystko brak kasy.

Najgłupsza ustawa o której słyszałem dotyczy becikowego, jaka normalna rodzina zdecydowałaby się na dziecko dla 1000zł? ŻADNA! A kto się może tym 1000zł za dziecko zainteresować? najgorszy margines społeczny, który tego dziecka nie wychowa na przykładnego obywatela. Na becikowe wydajemy 350mln zł rocznie, teraz się zastanówmy ile wydamy na dzieci takich rodzin w przyszłości, zapewne będą korzystać z zasiłków, zakładów karnych B) itd Ja rozumiem becikowe w Niemczech, mogą dostać 25k EURO za dziecko, faktycznie jeśli nie mógłbym mieć dziecka z powodu kasy to bym się na nie zdecydował ze względu na konkretną pomoc państwa, ale nie dlatego, że ktoś mi da 1000zł na pieluchy:D

Z tego co się orientuje nasz system emerytalny ma mieć problemy za kilkadziesiąt lat ponieważ mamy ujemny przyrost naturalny i kiedy my będziemy siedzieć na emeryturze to młodych osób zdatnych do pracy będzie za mało żeby utrzymać tych starych. Będą wam wtedy podawać pavulon w szpitalach :)

Pamiętam jak kiedyś zwiększali podatki, porobili te progi tak, że biedni mają płacić mało a bogaci dużo, no sukces w wyborach gwarantowany, tylko jest pewien problem o którym nie myśli szary człowiek. To ludzie bogaci dają pracę - utrzymanie. To oni tak naprawdę napędzają gospodarkę i wynagrodzenia szaraków które pod wpływem ich zysków rosną. Jak myślicie dlaczego takie chiny się rozwijają? Bo są bardzo przyjazne dla inwestorów z dużym portfelem.

Dlatego wy sobie glosujcie, zmieniajcie Polskę a ja po studiach uciekam do normalnego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
jaki kraj jest normalny? i dlaczego czekasz z wyjazdem na ukończenie studiów?

Nie szukam raju na ziemi, tylko kraju z którym mogę wiązać jakąś przyszłość. Myślę o - Niemcy [dziadek jest, mogę mieć obywatelstwo], Norwegia, Irlandia, Francja, USA, Wielka Brytania... w każdym z nich wolałbym żyć niż w Polsce.

A po studiach dlatego, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo jak się potoczy dalej życie. Jak będę już miał ten papierek to zawsze będzie łatwiej.

Może niektórzy z Was są patryjotami, ja uważam się za człowieka nowoczesnego, mój "kraj" to planeta ziemia i nie będę mieszkał całe życie w Polsce tylko dlatego, że się tu urodziłem, choć nie podoba mi się to co tu się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brad, a nie lepiej wyzyskiwac tutaj? to naprawde moze byc przyjemne.
Hehe a kogo chcesz wyzyskać? tych szarych ludzi, którzy idą na wybory bo wierzą w lepszy kraj i przyszłość?
A także za dokończenie edukacji w tych krajach jakie wymieniłeś musiałbyś słono zapłacić

W polskich realiach są to spore kwoty natomiast biorąc pod uwagę średnie zarobki w tamtych krajach całkiem do przyjęcia.

Ja chce robić to co tutaj, tylko za 5 razy więcej, jeździć po dobrych drogach [i tu mogę wymieniać ;)] a na emeryturze zwiedzić trochę świata. Nikt gdyby mógł wybrać gdzie się chce urodzić nie wybrałby Polski, dlatego też nie będę uzasadniał dlaczego chcę stąd wyjechać ;) [bo tu przecież tak dobrze] Dlaczego nie idę na wybory wiecie i o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a kogo chcesz wyzyskać? tych szarych ludzi, którzy idą na wybory bo wierzą w lepszy kraj i przyszłość?

to zalezy w czyjej opinii. w mojej - nikogo i tylko szpanuje, zeby poderwac dziewczyny na duzo postow na PiO.

a serio - to ludzie twierdza, ze tylko wyzysk ludzi pracy prowadzi do bogactwa.

powodzenia Bratku ;)

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko szpanuje, zeby poderwac dziewczyny na duzo postow na PiO.

To jeszcze musisz się napisać ja mam trochę więcej i chyba za mało bo jak dotąd sami faceci się dobijają na PW ;), teraz jest chyba moda na nagranie przemowy w której oświadczamy, że szukamy laski [np. tylko z PiO] i wrzucenie tego na youtube :)
to ludzie twierdza, ze tylko wyzysk ludzi pracy prowadzi do bogactwa.

W niektórych branżach np. hipermarketach najwidoczniej tak trzeba aby mieć tańsze produkty od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny na liczbe postow - pisze i pisze... ;)

W niektórych branżach np. hipermarketach najwidoczniej tak trzeba aby mieć tańsze produkty od konkurencji.

oj, przeciez to niskobudzetowi klienci zadaja tanich produktow.

od jakiegos roku zawsze popadam w spor na ten temat. jakos nikt nie chce przyjac do wiadomosci, ze jesli nie chce wyzysku w biedronkach i innych to powinien kupowac w mikro-sklepach za 2x tyle :)

o cholera. rowno 200. chiiiicks! :P

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie śmieszy jak ktoś za normalny kraj stawia byle co, byle nie Polska. Każdy kraj ma problemy. U nas była seks-aferka w porównaniu do tego, co było w USA z Clintonem. U nas nie ma problemu rasowego oraz z emigrantami jaki jest w USA czy Francji. U nas ryzyko ataku terrorystycznego jest niższe niż w USA, Hiszpanii czy GB, u nas w sądach wygrywa sprawiedliwość i fakty a nie pieniądze jak w USA czy GB. U nas lato jest latem a zima zimą, a nie jak w GB czy krajach skandynawskich. U nas nie zarabiamy tyle co w GB, ale piwo nie kosztuje 1 funta i papierosy 5 funtów jak w GB. Za prac biurową w GB masz 7-8 funtów, fizyczną do 10 funtów. U nas na piwo i fajki (5+2,5) pracujesz godzinę, u nich (6 funtów) trochę mniej. U nas abonament rtv to kosz 180zł, w GB 130 funtów. I tak dalej, i tak dalej. Jeśli w danym kraju murarz, fryzjerka, hydraulik, mechanik samochodowy, informatyk czy lekarz zarabia 4 razy więcej to nie ma siły, ale ich usługi są droższe niż w Polsce. Będziesz informatykiem, zarobisz 4 razy tego co w Polsce, zepsuje Ci się samochód - za naprawę zapłacisz 4 razy tyle, za przetkanie rur 4 razy tyle, za nową fryzurę - 4 razy tyle, za wybudowanie altanki 4 razy tyle, za wyrwanie zęba 4 razy tyle.

W naszym kraju problemem jest trwonienie pieniędzy przez urzędników. Znajomy kupił basen zarządzany przez gminę. Z wyników finansowych czarno na białym było, że basen bez dotowania nie ma prawa bytu. Gdy zobaczył on jak są tam marnowane pieniądze to się za głowę złapał. Głupia sprawa - stróżo-ochroniarz. Było ich 4, bo pracowali w trybie zmianowym, po 1000zł na rączkę. Do zwolnienia - umowa z firmą ochroniarską za 1/3 tej kwoty. Biuro: sekretarka, dwie księgowe, kadrowa, dyrektor finansowy, dyrektor techniczny - księgowość i kadry do biura rachunkowego, sekretarka do zwolnienia, z dyrektora finansowego zrobił menadżera a z drugiego szefa całego basenu. Koszty w dół o połowę. Sprzątaczek, konserwatorów, palaczy było w sumie 20 osób, redukcja o połowę + podniesienie zarobków tym co zostali o 30%. Na kasach biletowych o dziwo było tyle osób ile potrzeba. Tyle na początku. Po miesiącu przyglądania się działaniu basenu zauważył, że dziwnie ludzi na basenie jest więcej niż dochodów z niego. Okazało się, że rodzina, znajomi i znajomi znajomych mają darmowe karnety na basen. Ot, taka promocja była, że pracownik może za darmo korzystać z basenu. Jak wiadomo pracownicy po 8 godzinach pracy na basenie mają go serdecznie dosyć więc karnety sprzedawali lub pożyczali rodzinie, znajomym. Problem w tym, że za 1 pracownika przychodziło 10 osób na ten sam blankiet. Zostało to zlikwidowane a koszt miesięcznego karnetu został dodany do wypłaty. Osoba, która 8 godzin dziennie 6 dni w tygodniu któryś rok z kolei pracuje na basenie po pracy nie ma ochoty tam iść. Tak samo kelner po pracy nie pójdzie do swojej pracy na kawe a ginekolog po pracy nie ma ochoty na...

Dokonał jeszcze kilkunastu zmian, bardzo mocno postawił na promocję, wygonił menadżerów z biura w teren i na dzień dzisiejszy basen już przynosi dochody. Jak sobie pomyślę, że tak działa każda państwowa firma to mam ciarki. Wczoraj byłem w urzędzie miejskim i tam już od progu widzę szatniarza, dwie osoby na podawczym, telefonistkę (dzień dobry, urząd miejski słucham...łączę.... przez 8 godzin i pewnie 1000zł pensyjki zamiast kupić centralkę telefoniczną).

Co do ZUS to on u nas nie jest problemem (sama jego obecność) ale to, ile kosztuje. Wg mnie obowiązkowe powinno być tylko zdrowotne. Powinno się ostrzej traktować bezrobotnych - recydywistów lub bezrobotnych z wyboru. Urząd nasz ma największe oblężenie wtedy, jak organizuje targi pracy, gdzie jest lista z bezrobotnymi, kto się nie zgłosi wypada na 3 miesiące z dodatków. Do stolika z listą kolejka 80 osób, do stolików z ofertami pracy 2-3 osoby. Szczerze powiedziawszy to dawno nie widziałem bezrobotnego nie z wyboru. Co do podatków w Polsce to ja nie narzekam, 19% liniowy to uczciwa skala, choć zawsze mogłaby być niższa.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak wprowadzić trochę piękna do życia politycznego https://www.polskajestkobieta.org plakaty mają fajne... i może by panią udało się wprowadzić trochę kultury, polotu i tolerancji w sejmie.

zaraz wyjdę na szowiniste ;)

nagoplakatyv4.th.jpg

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie płacisz haraczu, odkładasz sobie na emeryturkę czy rentę oraz opłacasz ubezpieczenie zdrowotne. Takie mówienie, że niepowinno to byćobowiązkowe to demagogia, której nawet politycy już nie podejmują. Gdy ZUS nie będzie obowiązkowy, nie każdy będzie go opłacał. Wydarzy się, że taka osoba będzie miała wypadek a pogotowie nie będzie chciało mu pomóc - nie na ubezpieczenia.

Po 1 - w ubezpieczenia zdrowotne wejdą wtedy prywatne firmy, zacznie się konkurencja i ceny możliwe że spadną - nie płacisz tych kilkudziesięciu złotych? to się nie leczysz - proste - każdy powinien mieć wybór.

Po 2 - kiedyś czytałem jakiś artykuł, już nie pamiętam gdzie, w którym wcale nie przedstawiano przyszłych emerytur tak różowo - wolę sobie odkładać na emeryturkę na koncie, niż u darmozjadów z zusu - postawienie banku kosztuje mniej niż przeciętnego biura zusu.

W USA nie jest tak różowo jak się może wydawać, masz wypadek samochodowy, jedziesz karetką do szpitala i dopóki nie sprawdzą, że twój ubezpieczyciel zagwarantował ci takie i takie zabiegi rozmawiasz ze stażystami, jeśli coś jest nie tak nikt Ciebie nie dotyka. Wiadomo jak jest z ubezpieczeniami - kupuje się najtańsze i nie czyta dziesiątek kartek umów.

Franku, tam ludzi stać jest na ubezpieczenia - nas też będzie stać jak nam zus z pleców zdejmą :)

jimmi: oczy by sobie nawzajem powydrapywały - jak to kobiety :P

w sejmie też prawdziwych facetów nie ma - prawdziwi faceci jak sie pokłócą, to dają sobie po pysku i idą na piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi, przecież tego ugrupowania Gretkowskiej to nawet nie można nazwać partią polityczną. Same nie wiedzą czego chcą i jedyne na czym im zależy to zwrócić uwagę na kobiety. A to ich pieprzenie, że one są na plakacie gołe, bo nie mają nic do ukrycia... śmieszne. I tak jak wspomniał Jubi, one by pierwsze się tam wybiły. Choć może to nie taki głupi pomysł, bo by pazurami szczypińska dostała xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak wprowadzić trochę piękna do życia politycznego https://www.polskajestkobieta.org plakaty mają fajne... i może by panią udało się wprowadzić trochę kultury, polotu i tolerancji w sejmie.

czytałeś ich program wyborczy? czy tylko za przeproszeniem na "mordę" głosujesz ;)

plakat wygląda jak reklama baterii D****Cell do depilatorów, a one takie ponure, bo im baterie padły i muszą się zakrywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności