Skocz do zawartości

Wybory


Altinet

Prawybory PiO  

327 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      39
    • Platforma Obywatelska
      134
    • Lewica i Demokraci
      30
    • Liga i Samoobrona
      5
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Inna partia
      18
    • Żadna - nie idę na wybory
      26


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

https://portalwiedzy.onet.pl/30486,,,,demokracja,haslo.html

Demokracja, ludowładztwo, termin określający rodzaj rządów, w którym władza należy do ogółu obywateli danego państwa (greckie demos – lud, kratos – władza)

Jeżeli rezygnujesz z tej władzy (nie idąc na wybory) powinieneś zrezygnować również z przywilejów, jakie niesie demokracja. To chyba proste - masz wybór... Nam wara od Twojej decyzji - ale Tobie wara od naszych decyzji i przywilejów idących w parze z demokracją.

Więcej napisać już się chyba nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D po rozwiązaniu sejmu wychodziłem z założenia że nic mnie nie zaskoczy podczas tej kampani, ale romans Korwina z Romanem to już jest totalna masakra :D

a to dopiero trzeci dzień...

edit: literówka

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy tylko mi połączenie LPR i UPR wydaje się być kosmiczno-komiczne? :D Do tego dochodzi ta prawica katolsko-jurkowska czyli zbiór największych freaków 4RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rezygnujesz z tej władzy (nie idąc na wybory) powinieneś zrezygnować również z przywilejów, jakie niesie demokracja. To chyba proste - masz wybór... Nam wara od Twojej decyzji - ale Tobie wara od naszych decyzji i przywilejów idących w parze z demokracją.

Jak idziesz na zakupy do sklepu, to zawsze muszisz coś kupić (tak dla zasady) pomimo tego że wszystko w sklepie jest śmierdzące i zepsute ?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz na zakupy do sklepu, to zawsze muszisz coś kupić (tak dla zasady) pomimo tego że wszystko w sklepie jest śmierdzące i zepsute ?

Myślę, że skoro porównujesz zakupy w sklepie do wyborów, to nie zdajesz sobie sprawy z powagi tego, czym są wybory i jaki wpływ mają na Ciebie i na innych ludzi.

Jeśli nie kupisz nic w sklepie, to Twoja decyzja wpłynie na życie co najwyżej kilku osób - nie mówiąc już o tym, że sklepów jest wiele i możesz iść do niego praktycznie kiedy tylko chcesz.

Wyobraź sobie teraz sytuację, że możesz skorzystać ze sklepu jedynie raz na 4 lata (a w szczególnych przypadkach, raz na dwa lata) - mogę się założyć, że wtedy zrobiłbyś zakupy :D

Poza tym, jeśli nie kupisz w sklepie, to nie skorzystasz z towaru, który w nim się znajduje. Natomiast jeśli nie pójdziesz na wybory, to i tak korzystasz z demokracji... więc jak widzisz Twoje porównanie pokazuje właśnie, że jeśli nie kupisz, to nie możesz skorzystać - i taką zasadę przenieś sobie teraz na wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką drobną uwagę do ludzi, którzy uważają, że nie ma na kogo głosować.

Otóż, jeśli nie odpowiada Wam kandydatura osób i partie, jakie startują w wyborach, to załóżcie własną partię i dajcie innym głosować na siebie.

O ja cie przepraszam bardzo, ale osobiscie zdecydowanie wole angazowac sie w NGOsy. W organizacjach pozarzadowych przy mniejszych nakladach jestem w stanie zrobic wiecej niz usilujac dopchac sie do błota. Natomiast co mnie rozbraja - wiele osob (nie mowie, ze ty rowniez, bo cie nie znam) poslugujacych sie argumentami "idz glosowac, bo nie glosujac nic nie zmienisz" nigdy nie angazuje sie w zaden wolontariat czy dzialalnosc organizacji pozarzadowych. Co wiecej czesto znajduja mase zarzutow wobec osob angazujacych sie w aktywizm spoleczny (np. "a dlaczego robicie tylko x, co z y?!"). Z kolej w przypadku wielu nieglosujacych lub oddajacych glos niewazny wlasnie chetnie robi cos oddolnie. Oczywiscie, jest tez masa nieglosujacych i olewajacych lub glosujacych i cos robiacych. Ale mowie ktora grupa chetniej dziala, a ktora chetniej narzeka (choc narzekanie zrzuca na tych drugich). I powiedz, kto mocniej olewa: ci, ktorzy raz na ruski rok zaglosuja, a potem tylko narzekaja, czy ci, ktorzy nie oddadza glosu/oddadza niewazny, ale konsekwentnie staraja sie zmieniac cos wokol siebie, w skali mikro?

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO, z jednego tylko powodu - są w stanie wygrać z PiS'em w przeciwieństwie do innych. Nienawidzę głosować bo to jest zawsze wybór mniejszego zła ale rozdrabnianie się głosami na pomniejsze nic nam nie da. Wierna i liczna jest rzesza PiS'owców i jeżeli głosy przeciwników nie pójdą w jedną partię to może znów wygrać co będzie karygodne.

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o formule 1 i swego czasu skokach narciarskich :D

ee czemu "swego czasu" ? sezonów letnich może i nikt nie ogląda (chociaż Małysz sobie dobrze radzi) ale zimowe dalej mają sporą oglądalność :D Swego czasu to można by raczej napisać "piłką ręczną i siatkówką".

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedz, kto mocniej olewa: ci, ktorzy raz na ruski rok zaglosuja, a potem tylko narzekaja, czy ci, ktorzy nie oddadza glosu/oddadza niewazny, ale konsekwentnie staraja sie zmieniac cos wokol siebie, w skali mikro?

Hm... jeśli pytasz kto mocniej olewa wybory - to ten, który nie zagłosuje. Nie bardzo rozumiem pytanie :D

Natomiast to, że ktoś jest aktywny w swojej okolicy, czy też w swoim środowisku, wcale nie oznacza, że nie może również iść do wyborów - prawda?

Poza tym pamiętaj również, że istnieją wybory samorządowe, na które idzie bardzo mało osób, pomimo, że wybierają władzę, z którymi bezpośrednio mają styczność.

Nawet jeśli chcesz coś zmienić i starasz się to zrobić, to pewnych rzeczy nie przeskoczysz, jeśli nie będziesz odpowiednio wysoko.

I właśnie dlatego człowiek ma prawo wyborcze bierne i czynne. Dla tych, którzy nie chcą się angażować bezpośrednio wymyślono wybory (prawo bierne). Natomiast dla tych, którzy chcą coś zrobić "własnymi rękami" - mogą kandydować (prawo czynne). Nie ma innej opcji - chyba, że bez praw wyborczych.

Tak jest to skonstruowane i jeśli tylu ludziom nie odpowiada sposób wyboru władz - czy też one same - to może trzeba zmienić ustrój. Ale żeby to zrobić, trzeba założyć partię - zebrać elektorat o podobnych poglądach - a następnie zmienić konstytucje i prawo wyborcze i dopasować je do swoich wymogów.

Nie idąc do wyborów nie korzystasz z prawa - a raczej przywileju - wyboru ludzi, którzy reprezentują Cię na zewnątrz. Osoby, które nie idą do wyborów dają do zrozumienia, że "wisi" im to, czy np. podatki będą wynosiły 70% czy 15%. Wisi im to, czy do władzy nie dojdzie np. ktoś kto uchwali, że w Polsce nie obowiązuje prawo autorskie - wtedy przestanie się opłacać w Polsce tworzyć jakiekolwiek produkty, które do tej pory były chronione.

Reasumując:

Czasem nie idzie się wybierać po to, by coś zmienić - ale choćby po to, by nie dopuścić populistów do władzy. Dlatego nawet głos na tzw. "mniejsze zło", jest dużo lepszy, niż jego brak - bo zwiększasz szansę partii, które mają bardziej zdyscyplinowany elektorat, a które mogą wyrządzić wiele szkód dla kraju.

A to czy tego chcesz, czy nie - prędzej czy później dotknie Ciebie lub Twoich najbliższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jeśli pytasz kto mocniej olewa wybory - to ten, który nie zagłosuje.

Nie, pytam kto bardziej olewa sytuacje spoleczna, sytuacje w kraju, sytuacje dookola siebie.

Chodzi mi o to, ze mozna wychodzic z zalozenia, ze nie bedzie sie oddawalo glosu na mniejsze zlo, bo to bedzie to oznaczalo tylko mniejszy wstyd za swoja decyzje. Pewnie, ze niektorych rzecyz nie przeskocze. Ale to troche jak w cytacie Tołstoja: niech każdy sprząta pod swoimi drzwiami, a cała ulica będzie czysta.

Po za tym owszem, od dołu trudniej niektore rzeczy przeskoczyc, ale inne robi sie latwiej. Jest np. taka partia jak Zieloni, zlozona w duzej mierze z ludzi, ktorzy odwalali swego czasu kawal dobrej roboty dla spolecznosci lokalnych, lasnie poprzez organizacje pozarzadowe. Zalatwiajac sprawy, ktore nie byly ani lewicowe ani prawicowe. Po prostu byly problemami do rozwiazania (wbrew nazwie partii nie tylko ekologiczne sprawy, rowniez zwiazane z np. prawami obywatelskimi). Nadal zreszta sporo robia, ale juz duzo mniej wlasnie dlatego, ze zaczeli grzebac sie w polityce. Skutecznosc ich dzialan spadła. Mocno. Sorry, ale ja wole, zeby jednak dzialali tam, gdzie dzialaja sprawnie.

Niestety - prawda jest taka, że musi się zmienić przynajmniej jedno pokolenie polityków, żeby była szansa na wprowadzenie "grających czysto".

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierzcie mi moje prawo do brania udzialu w wyborach, wzamian oddam wam obowiazek placenia podatkow i kazdy bedzie zadowolony :)

Ten podły ignorant intruder pewnie też, nie wspominając o złośliwym, nie chcącym się ruszać w niedzielę fujarze :)

//ed

Prawda jest taka, że jest spora liczba osób, która od tego państwa nic nie chce - chce tylko żeby państwo sie raz na zawsze od nich odwaliło - w postaci społeczeństwa obywatelskiego również.

To takie same wpychanie w ryzy porządnego obywatela, jak porządnego komunisty - pieprze i jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://portalwiedzy.onet.pl/30486,,,,demokracja,haslo.html
Demokracja, ludowładztwo, termin określający rodzaj rządów, w którym władza należy do ogółu obywateli danego państwa (greckie demos – lud, kratos – władza)

Demokracja - rządy mniejszości nad większością sprawowane za pomocą pieniędzy (wyłudzonych obietnicami) od tejże właśnie większości taka jest moja definicja :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności