Skocz do zawartości

Wybory


Altinet

Prawybory PiO  

327 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      39
    • Platforma Obywatelska
      134
    • Lewica i Demokraci
      30
    • Liga i Samoobrona
      5
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Inna partia
      18
    • Żadna - nie idę na wybory
      26


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Natomiast jeśli nie pójdziesz na wybory, to i tak korzystasz z demokracji... więc jak widzisz Twoje porównanie pokazuje właśnie, że jeśli nie kupisz, to nie możesz skorzystać
A z czego miałbym skorzystać? Nie zrozumiałeś co to zgnite i zepsute?

Korzysci tu raczej są odwrócone. Idąc na wybory, świadomie bym wtedy przyzwolił aby to ktoś mnie wykorzystywał i miał bym wyrzuty sumienia przez 4 lata.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jest spora liczba osób, która od tego państwa nic nie chce

Rozumiem, że nie chodziłeś do publicznej szkoły, nigdy nie miałeś stłuczki samochodem, w której policja musiała interweniować (w ogóle nigdy policja Ci nie była do niczego potrzebna), nie korzystałeś ze szpitala - przychodni, itp.

Rozumiem też, że nie chcesz by Twoje prawo autorskie było chronione - bo to właśnie dzięki państwu są (w miarę możliwości) przestrzegane jakiekolwiek przepisy.

Jeżeli Ci nie odpowiada tutaj i nic nie chcesz od tego państwa, to po co tu jeszcze jesteś... ? Ja polecam Chiny, Kubę, Koreę Północną - tam nie ma demokracji, więc nikt nie będzie oczekiwał pójścia do wyborów :)

Nie wiem dlaczego, ale wszystkim państwo kojarzy się jedynie z podatkami - nie zdajecie sobie widzę sprawy z tego, ile korzyści macie. Możecie m.in. żyć w spokoju i troszczyć się o rozwój np. swojej firmy, a nie walczyć o swoje życie i kawałek terytorium, na którym możecie postawić sobie namiot albo ziemiankę.

Zastanów się jubi co by zniknęło, gdyby nie istniało Państwo (gdybyś nie należał do żadnego) - a może wtedy zrozumiesz, że bez niego życie byłoby zbliżone do tego, co w epoce kamienia łupanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem do publiczej szkoły, owszem - na szkoły z radością bym płacił podatki.

Co do interwencji policji... policja, z tego co udało mi się zauważyć w swoim mieście, to banda idiotów, których rajcuje wypisywanie mandatów za "przejście nie przez przejście" i "spożywanie" spokojnym ludziom pijącym piwo w miejscu tak publicznym, jak las do którego nikt nie zagląda. Kiedy jednak konieczna jest ich interwencja, to mają to w głębokim poważaniu - na to mam płacić podatki?

Mam fatygować się do urny żeby zagłosować na bandę kretynów, którzy będą spierać się o moment poczęcia zamiast usprawniać mechanizmy w państwie i odchudzać biurokrację?

Gdyby zniknęło państwo jako takie powstałyby struktury, które zweryfikowaliby ludzie, a nie 'działacze' - najlepiej gdyby to były struktury wyłącznie na poziomie regionalnym, gdzie każdy by wiedział komu może zaufać, a komu nie.

ad prawa autorskiego - ile znałeś przypadków interwencji państwa w działalność stricte internetową, która poprawiłaby cokolwiek w internecie? nie mówię tu o ochronie np. kupującego na allegro, bo to jest zwykły handel.

Ale masz rację - pójdę zagłosować, jednak tylko w przypadku w którym lpr miałaby nie wejść do sejmu :)

Przemówienie giertycha na debacie o skróceniu kadencji sejmu rozbawiło mnie bardziej od niejednego kabaretu i dlatego będę na nich głosował, jeżeli mieliby wg. sondaży nie wejść do parlamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad prawa autorskiego - ile znałeś przypadków interwencji państwa w działalność stricte internetową, która poprawiłaby cokolwiek w internecie? nie mówię tu o ochronie np. kupującego na allegro, bo to jest zwykły handel.

Dlatego może właśnie trzeba ruszyć tyłek i coś z tym zrobić - choćby założyć własną partię, która to zmieni, np. Partia Czasów Współczesnych :)

Ja bym się nawet mógł do takiej zapisać... ale po co, skoro Wy nie pójdziecie zagłosować i nie dostaniemy się nawet do parlamentu, a co za tym idzie nic nie zmienimy?

Jedno jest pewne - religia i polityka, to dwie rzeczy, które zdecydowanie różnią ludzi i prowadzą do konfliktów. I w obu przypadkach równie ciężko jest przekonać kogoś do swoich poglądów - czego przykładem jest ten temat.

Ja mam nadzieję, że jednak się zdecydujecie pójść (do tych, którzy nie chcą iść) na wybory - jeśli nie dla siebie samego, to dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole siedziec w niedziele na du**e nizeli 'glosowac na mniejsze zlo' , czyli z definicji sam twierdzisz ze wyrządzasz komuś krzywdę tyle ze mniejszą, mi podobnie jak @jubi'emu jest dobrze jak jest od X-lat nie robiac nic [czyt. glosowac] wiec nic nie chce zmieniac - 'niech sie dzieje wola nieba'

88x31_en.png - semrush z trialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no eddy ;] nie przesadzaj ;] anarchizm jest ciekawy i madry tylko nalezy go zrozumiec a nie sluchac telewizji ;] radykalny jest zly umiarkowany dobry ;] tak jak wszystko inne zreszta ;]

co mnie zasmucilo:

https://wiadomosci.onet.pl/1603580,11,item.html

UPR + LPR + PR

uuu troche upr u mnie stracil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej być ignorantem, siedziec na du**e i pozwalac na to by ludzie starzy, sfrustrowani i ograniczeni wybrali pis?

Lepiej oddac niewazny glos albo zaglosowac na jakies partie typu ĄĘ czy UPR chocby po to zeby mniejsze poparcie bylo dla ludzi typu religa, ktory przez 2 lata pieprzyl, ze na sluzbe zdrowia nie ma kasy... po 2 latach nagle sie znalazly? No tak, zapomnialbym... przeciez sa wybory. Podoba Wam się fakt, ze w wielu krajach brak polskiego ambasadora? No i co ciekawe... Polska nie dla bogatych. To po co w ogole pracowac? Moze lepszy zasilek dla bezrobotnych i wszystkie pisiory bylyby szczesliwe bo ludzie wokolo biedni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kogo głosować to trudny wybór w naszym kraju.

Dlaczego głosować na PiS? Choćby dla tego, że wzrost gospodarczy przypadł w czasie ich kadencji, i za ich kadencji wiedzie mi się lepiej.

Dlaczego głosować na SLD? Wyczytać mogę, że wzrost gospodarczy został zapoczątkowany za ich kadencji, teraz są tego efekty. W praktyce zapewne wejście do UE miało na to duży wpływ, a starania o wejście zostały zapoczątkowane z AWS. Tak czy siak, za rządów SLD nie wiodło mi się dobrze.

Dlaczego na PO? Nie wiem, tutaj nie mam w zasadzie argumentu. Może dlatego, że członkowie tej partii wywodzą się z AWS, które to zapoczątkowało wstąpienie do UE, i które to jest powodem tego, że wiedzie mi się dobrze. Główny argument jest taki, że głosując na nich nie głosuje na innych, czyli taki ochłapowy głos. W zasadzie mogę na ĘĄ zagłosować, taki sam skutek będzie. Za rządów AWS nie wiodło mi się w ogóle.

Wybór trudny. Choć racjonalnie myśląc wybór jest prosty. Jest mi dobrze = głosuję na tych którzy wtedy rządzili. Wgłębiając się w politykę, przy tym przypominając sobie afery wszystkich kandydatów już się sprawa komplikuje. Jeżeli jestem leniwym głosującym to powinienem pójść na łatwiznę i zagłosować na PiS, jeżeli mam ochotę na większe rozmyślania o polityce to powinienem się poważnie zastanowić na kogo głosować. Wtedy najprawdopodobniej na każdego 'znajdę haka', pewnie nawet i na ĘĄ.

No i co ciekawe... Polska nie dla bogatych. To po co w ogole pracowac? Moze lepszy zasilek dla bezrobotnych i wszystkie pisiory bylyby szczesliwe bo ludzie wokolo biedni...

To poczytaj np. tutaj: https://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4473806.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności