Skocz do zawartości

nierzetelna firma wykonująca strony www


gonzo747

Rekomendowane odpowiedzi

Zleciłem wykonanie strony internetowej.firma wyglądała na solidną.a jednak...oprócz sporego przekroczenia terminu jej wykonania mam kilka innych zastrzeżeń.nie wszystko zostało zrobione tak jak w specyfikacji.od jakiegoś czasu nie mogę doprosić się wykonania poprawek,które się ujawniły.mam pisemną umowę na szczęście,w której jest mowa i usuwaniu błedów,i o terminie,i pełna specyfikacja.

jeden z punktów mówi o tym,że nabywca otrzymuje majątkowe prawa autorskie do witryny.i mam tu pytanie.w stopce strony jest link do tej firmy.czy mogę go bez problemu usunąć?

nie wiem jak z tego wybrnąć,czy jest sens iść z tym do sądu.a z drugiej strony zapłaciłem za coś,co nie do końca działa.i to wcale nie mało.może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
jeden z punktów mówi o tym,że nabywca otrzymuje majątkowe prawa autorskie do witryny.i mam tu pytanie.w stopce strony jest link do tej firmy.czy mogę go bez problemu usunąć?

Nawet gdby tego punktu nie było to miałbyś te prawa. Nie możesz usunąć stopki ze strony. Na podstawie ustawy o prawie autorskim każdy twórca ma prawo do oznaczenia każdego egzemplarza stworzonego przez siebie dzieła swoim znakiem.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie ustawy o prawie autorskim każdy twórca ma prawo do oznaczenia każdego egzemplarza stworzonego przez siebie dzieła swoim znakiem.

Ok, twórca ma prawa do oznaczania, to oznaczył. A nie jest tak, że właściciel ma prawo do dowolnego dysponowania i może sobie z kolei usunąć tą stopkę? (Nie wiem, to pytanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdby tego punktu nie było to miałbyś te prawa. Nie możesz usunąć stopki ze strony. Na podstawie ustawy o prawie autorskim każdy twórca ma prawo do oznaczenia każdego egzemplarza stworzonego przez siebie dzieła swoim znakiem.

Bez problemu można taką stopkę wywalić!

blog o apple | highlab.pl - blog technologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, twórca ma prawa do oznaczania, to oznaczył. A nie jest tak, że właściciel ma prawo do dowolnego dysponowania i może sobie z kolei usunąć tą stopkę? (Nie wiem, to pytanie)

Nie jest tak. W przypadku strony podpisem autora jest stopka. Każdy autor ma prawo podpisać swoje dzieło. Prawa autorskie są niezbywalne więc takiej stopki nie można usunąć. Jedynie autor może dobrowolnie zrezygnować z podpisu.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicik nie masz racji, zeby prawa do utworu zostaly przekazane w umowie to musi byc zaznaczone - a nie jak pisales ze nie musi.

I dokladnie czesto tak jest ze ludzie zlecaja strony a nie posiadaja umowy w ktorej zaznaczone w jakiej formie zostaly im przekazane prawa. Brak takiego punktu o ktorym piszesz ze byc go nie musi moze powodowac iz autor zastrzega sobie prawo modyfikacji utworu przez osoby 3 - badz gdy wykonujesz modyfikacje jego utworu naleza mu sie tantiemy. Tak wiec taki punkt w umowie być musi

Jezeli tak jak kolega pisal ma to oznaczone ma prawo sciagnac stopke bowiem prawa autorskie naleza teraz do niego.

jeden z punktów mówi o tym,że nabywca otrzymuje majątkowe prawa autorskie do witryny.

CICIK skad ten mit - ze prawa autorskie sa niezbywalne ? - o sposobie przekazania praw jest mowa w umowie - czyli zasade w jaki sposob sie je zbywa.

Wiec jezeli autor sprzedaje cos z prawami autorskimi do tego to mozna sciagnac stopke.

Kwestia tylko jak zostaly rozpisane warunki w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicik nie masz racji, zeby prawa do utworu zostaly przekazane w umowie to musi byc zaznaczone - a nie jak pisales ze nie musi.

Bez urazy ale w kwestii ustawy o prawach autorskich mnie nie zagniesz. Jest krótka, jasno napisana i czytałem ją wiele razy.

Jest tam wyraźnie napisane, że prawa majątkowe do utworów wykonanych w stosunku pracy (umowa o pracę, o dzieło, zlecenie) posiada zleceniodawca chyba, że w umowie napisano inaczej. Więc punkt o przekazaniu autorskich praw majątkowych jest zbędny.

EDIT: Teraz mi przyszło do głowy. Być może autor wątku zlecił zrobienie strony na fakturę. Wtedy faktycznie punkt o przekazaniu autorskich praw majątkowych jest konieczny.

Jezeli tak jak kolega pisal ma to oznaczone ma prawo sciagnac stopke bowiem prawa autorskie naleza teraz do niego.

Mylisz się. Nie rozróżniasz praw autorskich i autorskich praw majątkowych. Te pierwsze są niezbywalne, te drugie owszem. Prawa autorskie gwarantują prawo do podpisania dzieła przez autora.

CICIK skad ten mit - ze prawa autorskie sa niezbywalne ?

Z ustawy, do której lektury gorąco zachęcam.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma znaczenia - jeżeli klient nie chce mieć stopki o tym kto zrobił to jej nie będzie miał. Zawsze jest przecież tag meta author.

Proste.

Według Twojego rozumowania wydawca książki mógłby powiedzieć, że nie chce aby był na niej napisany autor albo żeby był na ostatniej stronie.

Oprogramowanie komputerowe przez ustawę w ogromnej większości jest pojmowane jako utwór literacki. To autor dzieła decyduje w jaki sposób chce je podpisać.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale w kwestii ustawy o prawach autorskich mnie nie zagniesz.
W takim razie dopytam.

Czy zapis

nabywca otrzymuje majątkowe prawa autorskie do witryny
upoważnia mnie do wprowadzania zmian na stronie?

Jeżeli tak to do którego momentu zmian w stronie jest to jeszcze dzieło autora i powinna zostać informacja o nim w stopce?

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności