Skocz do zawartości

nierzetelna firma wykonująca strony www


gonzo747

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

CICIK wiem napewno ze wykonujac to na fvat jako firma - taki zapis musi być.

Kwestia co obejmuja prawa autorskie przekazane powinno zostac zapisane.

Bowiem sprzedaz praw autorskich nie zawsze umozliwia modyfikacje projektu przez osoby 3.

No i oczywiscie w kwestii strony - stopka to grafika czy KOD ?

Bo mozesz zrobic podpis autora w sposob np. gifa bez linka - bowiem niema przepis ktory mowi ze na obrazie ma byc adres malarza.

Wiec czy jest zapis mowiacy o linku w stopce, czy podpisie. Bo ja bym na Twoim miejscu zrobil poprostu podpis bez linka o ile masz prawo modyfikowac utwor.

BRad a jak niby uznac ze <div></div> to linijka xz kodu autora ;)?

A co domyfikacji i stopki/ to gdy jest stopka zapewne nie posiadasz praw do modyfikacji - wyobrazmy sobie modyfikacje w taki sposob ze jest wstydliwa dla autora i sugeruje jego amatorskie podejscie do projektowania stron. Wiec sadze ze lepiej miec zapis o prawie modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CICIK wiem napewno ze wykonujac to na fvat jako firma - taki zapis musi być.

Tak

Kwestia co obejmuja prawa autorskie przekazane powinno zostac zapisane.

Bowiem sprzedaz praw autorskich nie zawsze umozliwia modyfikacje projektu przez osoby 3.

Nie mylmy terminów. To istotne. Prawa autorskie != autorskie prawa majątkowe. Drugie mozna przekazać, pierwszych nie.

Umowa powinna określać jakie autorskie prawa majątkowe są przekazywane. Trochę ich jest. Prawo do używania, modyfikacji, odsprzedaży, zwielokrotnienia, rozpowszechniania na określonych polach eksploatacji.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicik ma rację.

Jeżeli klient chce serwis bez logo w stopce, to cena jest znacznie większa. Usunięcie jej zapewne łamie warunki zawartej umowy (ale czy tak jest to już w umowie).

potwierdzam-zapytałem kiedyś telefonicznie czy jest możliwość żeby w stopce nie było ich linka.usłyszałem,że owszem ale to kosztuje.i to sporo.więc stwierdziłem,co mi tam.skąd mogłem wiedzieć,że będą problemy.

i rzeczywiście,strona była robiona na rachunek (nie jestem vat'owcem więc faktury nie potrzebuję).jak na razie też go nie otrzymałem.choć ,podobno został już wysłany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kupiliśmy - licencję na używanie strony czy stronę. Jeśli kupiliśmy stronę to należy ona do nas i możemy z nią robić co nam się podoba, tak samo kupując mercedesa możemy założyć znaczek Daewoo lub zostać bez znaczka. Jeśli kupiliśmy licencję np. na skrypt to w zależności od treści licencji. Prawa autorskie ma autor do strony i może jej używać jako swojego tworu, np. w portfolio czy w ofertach. My kupując stronę, jeśli w umowie nie było informacji o linku a pojawił się on możemy go usunąć. My nie odbieramy nikomu jego praw, my o nich nie informujemy.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiliśmy stronę to należy ona do nas i możemy z nią robić co nam się podoba, tak samo kupując mercedesa możemy założyć znaczek Daewoo lub zostać bez znaczka.

Prawo miałem w liceum i już nie wiele pamiętam, ale chyba jest różnica pomiędzy pracą twórczą - książką, stroną internetową a samochodem.

ciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1sze zdanie z umowy-cyt"Umowa o wykonanie strony internetowej",czyli na mój rozum jestem jej właścicielem.nie mogąc doprosić się poprawek,część z nich sam zrobiłem.ale poważniejsze rzeczy nadal czekają.i jeśli oni tego nie zrobią to absolutnie nie podoba mi się sytuacja,że w stopce będzie ich link.zobaczę,czy jutro dostanę od nich mejla.czy też uważają,że dla nich zlecenie jest już zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CICIK skad ten mit - ze prawa autorskie sa niezbywalne ?

to nie MIT. takie jest prawo.

być może interpretacja CICKA nie jest doskonała.

Ale prawo autorski jest NIEZBYWALNE I JUŻ. Co ciekawe nie podlega nawet wspólnocie majątkowej małżonków.

Oczywiście wszystki epozostałe prawa, w tym majątkowe, do modyfikacji itd moga być zbywalne.

Co do podpisu w stopce hmm .. ciężka sprawa - ja bym zostawił PODPIS - OZNACZENIE AUTORA .. ale link to już odrębna sprawa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podpisu w stopce hmm .. ciężka sprawa - ja bym zostawił PODPIS - OZNACZENIE AUTORA .. ale link to już odrębna sprawa :/

Prawo chyba tego nie precyzuje. Było tworzone w czasach kiedy internet mieli nieliczni. Nikt nie przewidział, że w podpisie może byc cos więcej niż imię, nazwisko i ewentualnie nazwa firmy (wszak na okładce książki anchora nie umieścisz). Pozostaje tylko przepis, że autor może sie podpisać (nie pisze w jaki sposó:) według mnie należy więc przyjąć, że może umieścić link.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak znawcy prawa odpowiedzą na moje wcześniejsze pytanie? Dobrzy byłoby wiedzieć co można zrobić z taką stroną i do jakiego stopnia można wprowadzać w niej zmiany.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak znawcy prawa odpowiedzą na moje wcześniejsze pytanie? Dobrzy byłoby wiedzieć co można zrobić z taką stroną i do jakiego stopnia można wprowadzać w niej zmiany.

Jeżeli masz w umowie punkt o przejeciu autorskich praw majatkowych to mozesz z nia zrobic wszystko... z wyjatkiem usuniecia podpisu autora.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności