Skocz do zawartości

HP Pavilion DV9000


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
O co chodzi? jakie piski?

dziwne piski wydobywajace sie z glosnika w laptopie, przy dzialajacym na zasilaniu sa do zniesienia tzn nawet mozna powiedziec nieslyszalne, jednak po odlaczeniu kabla i dzialaniu na samej baterii przeszkadzaja ...

zrobilem to co kazal kolega wyzej, jednak gdy wylacze te opcje dzialajac na baterii i uruchomie ponownie komputer, opcje ponownie sa zaznaczone, moze cos zle robie ?

rozmawialem na czacie z serwisem HP polecili mi wlaczenie opcji CPU C4 w biosie, to takze niepomoglo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4k nie lepiej cos takiego albo temu podobny ?

Moje staruszki po liftingu, darmowe, zgodne z wytycznymi G, responsywne!

Katalog stron firm Zorb -/- Katalog sklepów Świat Zakupów -/- Katalog firm ProBi. PS Nie łatwo się dodać. ;)

A jeśli lubisz technologię, zwłaszcza bezzałogowce, to w wolnej chwili zajrzyj na InfoDron - info.dron.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Dziwne, ale skoro wypuścili lapki z takimi piskami to albo to jakaś wada jest albo poprostu ta seria jest niedorobiona.

BTW wiele osób chwali laptopy HP ale ja niewiem co w nich takiego. Sam mam nieco starszego HP i jak zamknę klapę matrycy i wezne go jedną reką to obudowa trzaska jak tani, chiński plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam wszystkich tak czytam to forum i mam pare uwag po 1 mialem paviliona dv8000 i dalem za niego jakies na nasze 7500zl i naprade nie nazekam do tej pory chodzi a bywalo ze 2miechy bez przerwy. teraz mam dv 9000 i tez zadnych zastrzezen niema.po 2jak ktos pisze ze kupil za 4000zl w niemczech i ma tam jakies ryski i mial piski(i jak mozna komus doradzac zeby wylaczyl BT i WIFI to oze pomoze w kompie ma chodzic wszystko)to zadnego interesu nie zrobil. po 3 nie porownujcie go do asusa bo w laptopach to asus nie jest za mocny mozna porownywac go np .z toshiba i sony po4 co do tych sterownikow to jak sie cos pokaze nowego to od razu niema do tego odpowiednich sterownikow mialem kiedys Fujitsu Siemens AMILO Xi 1526 i do visty tez niebylo dlugo sterownikow jezeli chodzi o procesory to normalne czy to intel czy amd to w laptopach oba sie grzeja choc amd ma jakies 15stopni wiecej .jezeli chodzi o baterie to laptopy tak maja im wieksza matryca tym wiecej energi potrzeba a baterie rozladowac to mozna przy porzodnym obciarzeniu to i w 20minut.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Tak sie zlorzylo, ze pozbylem sie mojego MacBooka Pro (pierwsza generacja) i ogolnie nie radze kupowac MacBookow Pro z genracji I i II maja bardzo duzo wad, ktore zostaly usuniete dopiero w II generacji tych laptopow co jrest raczej przykre zwlaszcza, ze koszt przecietny takiego laptopa 15,4" to jakies 7,k pln. W kazdym razie postanowilem zakupic nowy sprzet i padlo na HP bo model DV9000 oferuje calkiem przyzwoite komponenty ;) i kosztuje ok. 4 kola w nim:

nvidia_geforce_8m_3.jpg

17" matryca panormmiczna

Procesor Intel Core 2 Duo 1,83 GHz

2 GB Ramu DDR2

2 x dysk 160 GB

karta graficzna: NVidia GeForce Go 7600 (256 MB DDR2)

Laptop na prawde świetny chodz bylo z nim sporo problemow na poczatku. Hp-ki szczegolnie Paviliony maja taka wlasciwosc, ze piszcza, a wszystko przez usb, ktore przy wlaczonej na hubie osczednosci energii daja taki efekt, ale udalo mi sie z nim zawalczyc z dobrym efektem ;). Kolejny problem to sterowniki, ktore zamieszcza HP czesto nie do konca dzialaja, ale uzywajac Everesta latwo mozna odnalesc wszystkie drivery w googlu szczegolnie te do magistrali systemowej i karty sieciowej. Tak czy owak po uporaniu sie w pare godzin ze wszystkim moge powiedziec, ze laptop dziala wysmienicie chodz troche zdrowia to wszystko wzielo.

Zalety:

- Szybki procesor w porownaniu do ceny

- Duzo ramu

- Mozliwosc zamontowania dwoch dyskow

- Swietnie dzialajaca siec Wifi

- Kamerka 1,3 MP

- Bateria trzyma 2 godziny 20 minut przy normalnej pracy - przegladarka, photoshop, skype

- HDMI i Firewire tez jest duzym plusem dla wymagrajacych

Wady:

- Piski (bez grzebanie w internecie by sie nie obeszlo) max 30 min potem leb odpada jesli ktos nie wie jak je wylaczyc

- Sterowniki - niestety HP nie zadbalo specjalnie o zgodnosc ze sprzetem i trzeba kilka samemu szukac w internecie

- Oryginalny zasilacz piekielnie sie grzeje

- 3,8 kg (wlaczajac caly osprzet wsadzony) troche duzo, ale w koncu to 17-ka

Jesli ktos chce kupic laptopa nie tylko do pracy biurowej i internetu to z pewnoscia ten model HP-ka przypadnie mu do gustu.

mam ten sam model, udalo mi się odpalić XP i wszysto pracowalo ok, dopiero wczoraj zauważyłem, że właczając kamerke mam tylko czarny prostokąt nie ma żadnych innych objawów. przeinstalowywałem sterowniki adla HP ale zawsze widze że sterownik jest microsoftu!?

Może mógłbyc coś pomóc w tym temacie .

Jeśli można na priva lub skype :sp7ewl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Paviliona - żadnych pisków. Ale mam inny problem. Czasem nie działają mi przyciski na klawiaturze, szczególnie Backspace.

Doszedłem do wniosku, że to od wyginania się laptopa - dziewczyna bierze go czasem na kolana, gdy akurat nie jest przy biurku.

Też się tak u was dzieje? Uważam, że to straszliwa wada, przecież laptop ma być mobilny i radzić sobie też na mniej równych nawierzchniach

niż biurko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności