Skocz do zawartości

Narzedzie do "roszady" tekstu


Tapir

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi nieźle:

Najpierw powinieneś sprawdzić jak kodowany jest tekst

Zacznij od sprawdzenia metody kodowania tekstu

Na początek musisz sprawdzić system kodowania tekstu

Przede wszystkim powinieneś sprawdzić sposób kodowania tekstu

Najpierw musisz sprawdzić jak kodowany jest tekst

Na początek musisz sprawdzić system kodowania tekstu

Przede wszystkim musisz sprawdzić kodowanie tekstu

Zacznij od sprawdzenia sposobu kodowania tekstu

Jak sie w tym nie pogubić w trakcie wpisywania bazowego tekstu - sam nie wiem. Chyba najpierw pisać w notatniku. :D Kiedyś był podany na forum link do mieszarki zdań w formie tablicy. Kolejne wersje tego samego zdania wpisywało się w okienkach w wierszu. Było chyba 4 okienka w wierszu, a wierszy było max 20. Mieszarka wypluwała gotowy tekst w okienku na dole. Gdyby połączyć ten sposób mieszania z twoim - obsługa byłaby bardziej przyjazna. Efekt byłby ten sam, ale wygoda pracy lepsza.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Okienka do wpisywania tekstu są mniejsze - na jedno zdanie. Ułożone są w wierszach jedno obok drugiego i służą do wpisywania różnych wersji tego samego zdania. W drugim wierszu to samo dla innego zdania. Oczywiście wpisujemy całkiem różne zdania, bo później jeszcze można zastosować w każdej komórce synonimowanie. Takich wierszy jest 10,15,20 - ile chcesz. Będzie np. 20, to tekst będzie miał 20 zdań. System losuje jedno zdanie z każdego wiersza i układa z tego tekst. Oczywiście zdania muszą być sensowne, a kolejność zachowana, bo inaczej wyjdzie bełkot, a chodzi przecież o w miarę normalne teksty. Dokładasz synonimowanie i masz dokładnie to co teraz, tylko wygodniejsze w użytkowaniu.

Samo mieszanie zdań to trzy minuty roboty w excelu albo Open.calc. Gorzej z podmianą synonimów. W ostateczności jednak zamiast czterech wersji jednego zdania można wpisać osiem.

Edycja: Znalazłem zrzut ekranu

jdv1193587241i.jpg

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał działać, więc wywaliłem adres, to było narzędzie on line. Jego adres był w jakimś topicu na PiO. Jest to o tyle dobre, że można budować sensowne teksty, a nie bełkot. Screen jest ze strony zapisanej na komputerze, ale skrypt przecież nie działa. Powinno być więcej wersji jednego zdania - trzy to za mało, 4-6 to minimum. Tak jak pisałem - taki skrypt to dwie funkcje w open officowym arkuszu kalkulacyjnym. Ja to stosuję, nie wszyscy przyjmują do swoich precli, trudno.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt o którym mówi Yeden jest lub był tutaj: https://precel.revolweb.pl/

Nie wiem czy teraz działa, bo nie pamiętam swojego loginu, ale to było świetne narzędzie. Bardzo podobne, jeśli nie identyczne ma SeoSiteCreator Brada - trzeba trochę pogłówkować, by wypełnić treścią tyle pól, ale potem jazda jest niekiepska :-)

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to. Miało niestety swoje ograniczenia:

  • za mało wersji jednego zdania,
  • zmiana tematyki wymusza rejestracje nowego konta, albo wykasowanie wszystkich pól

Na dodatek wpisałem tam teksty, dodałem do kilku precli i stronę wcięło. Moje teksty też, więc juz tam nie wrócę.

Arkusz kalkulacyjny z powodzeniem go zastępuje i nie ma takich ograniczeń. Jest o wiele lepszy. I jest zawsze pod ręką na moim kompie. Tworzenie takich skryptów jest OK, ale wg mnie to trochę wyważanie otwartych drzwi.

Ta funkcja

=PRZESUNIĘCIE(A1;RANDBETWEEN(0;0);RANDBETWEEN(0;3)) losuje zdanie spośród czterech wersji,

ta funkcja

=ZŁĄCZ.TEKSTY(E1;E2;E3;E4;E5;E6;E7;E8;E9;E10;E11;E12;E13;E14;E15;E16;E17;E18) scala 18 wylosowanych uprzednio zdań.

To tylko najprostsze zastosowanie, dobre dla precli. Dla śmieciarek można pokombinować z tymi funkcjami jeszcze coś innego.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasem miewam podobne. Może ktoś dorwał narzędzie zwane "Blah Blah" i bawi się.

Oto próbka z "Pana Tadeusza"

Ojczyzno moja! ty jesteś jak śnieg biała,Panno Święta, co gródzki ochraniasz z jego wiernym Niemnem rozmaitem,Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,Kto cię trzeba cenić, ten tylko się dowie

Prawie jak Mickiewicz. !!!

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blah Blah jest dość przyzwoity, a poza tym na bazie jego silnika można rozbudowaywać ten program :) (czy też tworzyć nowe programy)

Aby zasysał z bazy danych, innych stron , rss itp :) zrobić taki full automat z podczepeiniem do wordpress itp.

Ale co ja wam bede pisał ;) wiadomo o co chodzi. Jakby byli chetni to mogę sprzedać ;) cos takiego.

czy jest gdzies udostepniony slownik j. polskiego?

A o co Ci konkretnie chodzi ? Chcesz odmieniać słowa ? czy po prostu sprawdzac czy słowo istnieje w PL

Duży zasób słów posiada synonimek coś ponad 3,5 miliona , masz tez słownik w OO czy word

oraz oczywiście sjp.pwn.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zasob slow podzielony na czasowniki rzeczowniki itp, dziex za info. btw calkiem niezly ten Twoj stuff Maximus

czym są funkcje trygonometryczne i jak ich używać?

jakimi prawami rządzi się geometria na płaszczyźnie i w przestrzeni?

jak zruzumieć wielomiany i rozwiązywać zadania w ich zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zasob slow podzielony na czasowniki rzeczowniki itp, dziex za info. btw calkiem niezly ten Twoj stuff Maximus

rzeczowniki mają przypadki , czasowniki osoby itd ;) a można to jeszcze bardziej rozwijać. w zależności od tego jak bardzo dokładne określenie co to jest można stosowac rózne metody.

W synonimku własnie jest zastosowana taka metoda , jeżeli wiem że słowo jest czasownikiem rodzaju meskiego w liczbie pojedyńczej to szukam synonimu który też jest czasownikiem czasownikiem rodzaju meskiego w liczbie pojedyńczej.

Teoretycznie tez tez problemu można by było w algorytmie zaszyć zmianę formy np. z męskiej na żeńska aby mieć jeszcze więcej form.

Kolejnym poziomem powinien być rozbiór logioczny zdań i pisanie ich w nowej formie aby zmieniać szyk zdania a jednocześnie pozostać przy starym znaczeniu:D NIestety jezyk polski trochę skomplikowany, a w sumie proste metody wystarczają do generowania nowych zdań :jezyk1: więc na razie to jest w mojej swerze marzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wrzucilem moje narzedzie do roszady. umozliwia ono dodanie linku do zmieszanego tekstu z losowa pozycja

generator shitu

czym są funkcje trygonometryczne i jak ich używać?

jakimi prawami rządzi się geometria na płaszczyźnie i w przestrzeni?

jak zruzumieć wielomiany i rozwiązywać zadania w ich zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności