Skocz do zawartości

***OLD AND GOOD PAGE RANK***


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Masz racje ze PR8 to moze przesada, ale nie az taka duza.

Wedlug formuly PR, mozna obliczyc

8 x .85 = 6.8 / 100 = 0.68 przekazanego PR a 3 x .85 = 2.55 / 4 = 0.64 przekazanego PR

Pozatym trzeba pamietac ze Google nie lubi stron na ktorych jest 100 linkow i wiecej i nie wiadomo dokladnie jak przekazuje sie PR z takich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, wiem ze formula znana wszystkim jest juz nieaktualna i w tej chwili jest to funkcja logarytmiczna.

Jednak trzeba sie zastanowic nad prawdziwa wartodcia linkow. Linki ze stron o mniejszym PR mozna zdobyc stosunkowo latwo i to w duzych ilosciach, czego nie mozna powiedziec o no. PR8. Zdobycie takich linkow jest dla wiekszosci ludzi niemozliwe. Tym abrdziej jezeli mam robic nie wiadomo co, zeby zdobyc link ze strony PR8 na ktorej jest 100 linkow, to wlae zdobyc 100 linkow ze stron PR3 i napewno to bedzie mialo wieksza wartosc, nie wazne na jakiej bazie logarytmicznej jest oparte w tej chwili PR.

Fakt, ze to cao napisalem teraz moze byc w pewnym sensie wycofaniem sie z mojego poprzedniego postu, ale mysl jest taka sama.

Dostaje codziennie kilkanascie prosb o wymiane linkami z roznych stron. Raczej nie wymieniam sie linkami ze stronami na ktorych jest ponad 40 linkow, nawet jezeli jest to niekiedy PR6, bo moje PR5 (na niektorych stronach) z 20 linkami wychodzacymi jest duzo bardziej wartosciowe niz ich PR6.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzyjeta formula jest nastepujaca:

PR(A) = (1-d) + d(PR(t1)/C(t1) + ... + PR(tn)/C(tn))

gdzie d = 0.85 (z zalozenia i testow)

czyli transfer PR to 0.85 x PR (strony na ktorej jest link) / ilosc wychodzacych linkow.

Ta formula jednak jest juz prawdopodobnie nieaktualna, bo jak Adore napisal wczesniej PR jest w tej chwili funkcja logarytmiczna

Wiecej na ten temat mozna przeczytac w artykule Phila Craven'a https://webworkshop.net/pagerank.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR może być o tyle ważny, że może wpływać na wagę 'anchor text' odnośników.

Tak mi się wydaje.

Co do samego obliczania PR - spotkałem się z różnymi wielkościami podstawy logarytmu przy obliczaniu PR - zakres mniej więcej 6-10 (jak jest naprawdę - oczywiście wie tylko G :)).

Z tego mogłoby wynikać, że PR8 = 6^5 * PR3 = 7776 * PR3.

Zakładając sytuację o której mówiłeś (100 linków z PR8 i 4 linki z PR3), byłoby to:

PR8 = 311 * PR3

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę także to że PR8 może mieć różną siłę (podobnie jak PR3), bo obrazuje przecież pewien przedział link popularity.

Więc wg mnie tak to by mniej więcej wyglądało dla najmniejszej podstawy, z którą się spotkałem na forach w Internecie.

Ciekawe na ile to prawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności