Skocz do zawartości

Koszty stworzenia i utrzymania serwisu spolecznosciowego


marlonk

Rekomendowane odpowiedzi

primo: przestańcie pisać "scrypty" bo się ośmieszacie

secundo: wypowiedź new future to kupa takich bzdur, że aż ciężko to skomentować ("Ja wiem skad bo znam ten rynek nie od wczoraj i nie oszukujmy sie poczatki kazdego z polskich ( wiekszosc programistow ) pochodza z przebudowy scyptow darmowych" => mistrzostwo w pier* farmazonów).

Wytlumacz mi jaki tutaj jest stek bzdur Panie moderatorze i w nawiasie jest widocznie napisane ( wiekszosc programistow )

a to chyba znaczy ze nie wszyscy ,a jesli sie czujesz urazony to tylko i dlatego ze zle zrozumiales kontekst zdania ktore napisalem

i nie pisze to od storny widzi mi sie tylko od strony teoretycznej rynku bo sam zatrudniam polskich, indyjskich ,rosyjskich programistow i wiem

co potrafia jedni jak i drudzy jak tez znam rynek globalny i nie ukrywam ze z polscy programisci sa niezli, ale bylo mi trudno znalesc kogos odpowiedniego i z prawdziwa wiedza bo jesli sa ci naj naj to napewno juz nei pracuja w PL. albo cenia sie zbyt drogo jak na moje place.

i wypraszam sobie takie oszczerstwa typu :

wypowiedź new future to kupa takich bzdur, że aż ciężko to skomentować

Co do odp. KAWA za bardzo sie przejoles moja wypowiedzia :) piszesz tak jak bym nie wiem co Ci zrobil tym postem

a ja tylko wyrazilem swoja opinie potwierdzana wiedza teoretyczna Zaznaczam a nie przeczytana i tym przede wszystkim sie roznimy z tego co nasuwa sie mysl po twoim poscie .

Poza tym jesli zauwazyles w mojej wypowiedzi opisuje przede wszystkim scrypt i ideologie zaczecia do strony wlasnie scryptu ,

a ty beszczelnie mi sie smiejesz w twarz zaczynajac od slow :

Haha! no świetny dowcip, nie wiem czy to ironia ale youtube za sam transfer miesięcznie płaci miesięcznie ~1 mln USD.

No chlopie wybacz ,ale to juz swiadczy o tobie bardzo duzo i tym jak podchodzisz do czlowieka na samym wstepie ( czytaj ze zrozumieniem )

Nie bede reszty komentowal bo z doswiadczenia wiem jak na naszym rynku koncza sie tlumaczenia na takie odpowiedzi pelne z twojej strony pewnosci ,co nie twierdze ze z calego postu sa stekiem bzdur bo duzo w nich jest ideologi zaczerpnietych z roznych blogow ,forach etc.

a nawet z tego co widze doswiadczen prowadzonych przez ludzi i mam nadzieje ze tez twoich ? szanuje to i dziekuje ze sie tym dzielisz !.

Doddam jeszcze ze bardzo mnie cieszy fakt tego ze tyle czasu spedziles na odpisaniu na moja opinie i przedstawiles cos co na tym forum trudno jest uzyskac od ludzi siedzacych w temacie ,lecz mi sie to nie przyda ,gdyz z doswidczenia teoretycznego wiem ze to co piszesz jest wygorowane

i jesli ktos wydaje takie sumy kasy jak napisales to juz robia to strony ,corporations ,ktore wybily sie i maja taka mozliwosc wydawania ,a nie inna

od strony Amerykanow dodam ze wydaj aduzo bo szanuja pracownika, zaangazowanie i nalezy sie im jak najlepszy sprzet ( adobe, microsoft etc. )

i nie przyrównuj fotki do microsoftu bo to jest juz lekko przesadzony argument nie uwazasz ?

Albo masz pomysł albo masz kasę innego wyjścia nie ma i żaden język nawet chiński tu nie pomoże (no może jeśli chcesz zająć się importem odzieży:).

Co do tego textu to nasuwa sie ,ze jak masz pomysl to nie trzeba kasy ? hehe smieszna definicja

bo wyobraz sobie ze pomysl mialem taki i bez kasy nie moglem go do konca zrealizowac powod: brak rak do pracy a jechalem sobie na darmowym scrypcie i przy niektorych zmianach zgodnych z licencja GNU pomoglem jeszcze w realizacji ,poza tym ktos zainwestowal i moge sie cieszyc ,ze ktos mi pomogl i moge teraz zarzadzac niezla firma na globalnej swferze .

Jesli cos tlumaczysz to dodaj ze " niezly pomysl rodzi kase " ale jest kilka haczykow , zauwaz ze musisz od czegos zaczac majac pomysl (srodki i pozyskanie inwestora ),a nie majac odpowiednich dowodow ze cos juz jest i cos juz zarabia nikt Ci nie wcisnie kupe kasy, a jak masz cos przedstawiac dla inwestora majac pomysl proponuje zaczac na bezplatnych sryptach ,a nie pisac takie texty jak ty ze nalezy miec tysiace K... za sam scrypt i oczerniac darmowe scrypty ,ktore sa i beda podstawa bardzo dlugo do realizacji poczatkowej dla swietnych hitowych z pomyslem witryn, bo tym sposobem zniechecasz kogos kto ma cos wiecej do przedstawienia niz konkurencja ( i pytanie brzmi ile mlodych ludzi ktorzy maja pomysl przeczytaja takie opisy od strony kasy wlozonej na poczatek bedzie brnelo do ukazania swojego pomyslu, a ilu sie zniecheci ? piszesz prawde i to co ma sens ,ale mylisz pojecia ,a doklakladnie fazy ( poczatkowa, srodkowa, stabilna i oby nie kncowa ) rozwoju a to ze ty robisz scrypty za tyle lub nie wiem co robisz ( ale z tego co piszesz to ukazujesz paradoxalne kwoty i do tego jeszcze nie na rynku USA, DE etc tylko na forum w PL. ) to nie znaczy ze taka musi byc teoria jak opisujesz i tym bardziej jesli ktos dodaje swoja opinie, ktora jest poparta wiedza teoretyczna ,a nie przeczytana to powinnes byc bardziej wyrozumialy i ukazac prawdziwe oblicze tworzenia poczatkowej fazy stron www spolecznosciowych, ( przy braku odpowiedniego wsparcia scrypt ) a nie udawadniac cos co nie ma wcale znaczniea do mojego posta na temat scryptu ( czyli ,serwery transfery ze gogole placi 1milon itp. )

Jesli natomiast jestes dżentelmenem i czlowiekiem z wiedza i potrafisz uszanowac cos co w duzym stopniu jest prawda to zamiast odpowiadac

nie na temat to zaproponowalbys spotkanie przy kawie i omowienie sprawy jak przystalo na porzadnego czlowieka i gwarantuje Ci ze jesli masz taka a nie inna wiedze ( poparta rzetelnymi arguemntami ) to tylko jeszcze na tym skorzystasz ,a nie narobisz sobie chocby wrogow ...

Nie mam wiecej pytan i prosze o wieksza wyrozumialosc w krytyce ,a jesli juz sie tym zajmujecie to zaczynajcie dokladnie czytac i rozumowac innych posty ... Milego dnia zycze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ja bym tylko chcial dodac ze slowo script na prawde ma swoj odpowiednik w polskim i nie jest to scrypt, lecz skrypt.... to tak zeby rozladowac napieta sytuacje miedzy dyskutujacymi biznesmenami na temat projektow za miliony dolarow :rolleyes:

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sprzed chwili: Dzwoni człowiek i chce kupić wielojęzycznego CMSa za 1200zł Aż mnie korciło żeby mu jakąś Joomlę zaproponować.

Powszechna Licencja Publiczna GNU

Tłumaczenie GNU General Public License

LICENCJA CZYTAJ :::::::::::::::

Wyluzuj troche z ta Joomla bo w naszym kraju tez biora sie za takich bohaterow jak ty ,ktorzy lamia prawa i odsprzedaja

scrypty z USA dodajac sobie w metach swoje dane wykonawcy i wiele wiecej....

Brak mi slow i z czym do ludzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj troche z ta Joomla bo w naszym kraju tez biora sie za takich bohaterow jak ty ,ktorzy lamia prawa i odsprzedaja

scrypty z USA dodajac sobie w metach swoje dane wykonawcy i wiele wiecej....

Brak mi slow i z czym do ludzi ...

Przed chwilą zarzucałeś ludziom czytanie bez zrozumienia i chamstwo, a teraz sam nie jesteś lepszy. Czy ja napisałem, że zmieniłbym siebie w meta?

Człowieku ja joomli nawet ani razu w życiu nie zainstalowałem - i nie mam zamiaru. W swoim poście tylko napisałem, że joomla pewnie spełniłaby wymagania tego człowieka. A z tego co wiem odpłatne instalowanie joomli nie jest zabronione.

Słoma z butów...

EDIT: Podejrzewam, że Twoje niezrozumienie tematu wynika z tego, że nie przeczytałeś dyskusji od początku. Wtedy pewnie zrozumiałbyś o co chodziło w mojej wypowiedzi. Specjalnie dla Ciebie tłumaczę - chodziło o to, że 1200zł za wdrożenie autorskiego systemu CMS to śmieszna kwota.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja się zawodowo zajmuję pisaniem własnego CMSa i na Joomli się totalnie nie znam :-) i nie chcę się znać.

Już ja znam te zawodowo napisane CMS-y :rolleyes: Szkoda gadać.

Jeżeli piszesz ze nie znasz sie Joomli i nie chesz sie znać to masz podejscie do życia ze wszystko potrafisz napisać lepiej i wszystko jest BE co inni napisali. A własnie sekret tkwi po drugiej stronie , jeżeli ktoś zrobił jakiś CMS i możesz go sobie obejrzec przenalizować, to warto go obejrzeć zobaczyć jego mocne i słabe strony. Nie oceniać krytycznie innych tylko krytycznie siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ja znam te zawodowo napisane CMS-y :rolleyes: Szkoda gadać.

Jeżeli piszesz ze nie znasz sie Joomli i nie chesz sie znać to masz podejscie do życia ze wszystko potrafisz napisać lepiej i wszystko jest BE co inni napisali. A własnie sekret tkwi po drugiej stronie , jeżeli ktoś zrobił jakiś CMS i możesz go sobie obejrzec przenalizować, to warto go obejrzeć zobaczyć jego mocne i słabe strony. Nie oceniać krytycznie innych tylko krytycznie siebie :)

Dobrze napisane :) Cicik kiedyś ci przejdzie taka postawa :) Każdy kiedyś tak ma, a życie z perspektywy studenta wygląda inaczej niż gdy trzeba iść do pracy i już zarabiać, bo inaczej to "zęby w tynk". Kto z programistów jak był młody nie chciał OS napisać ? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ja znam te zawodowo napisane CMS-y :D Szkoda gadać.

Tak ja też widziałem... takie pisane za 300zł, sprzedawane na allegro... Faktycznie szkoda gadać.

Jeżeli piszesz ze nie znasz sie Joomli i nie chesz sie znać to masz podejscie do życia ze wszystko potrafisz napisać lepiej i wszystko jest BE co inni napisali. A własnie sekret tkwi po drugiej stronie , jeżeli ktoś zrobił jakiś CMS i możesz go sobie obejrzec przenalizować, to warto go obejrzeć zobaczyć jego mocne i słabe strony. Nie oceniać krytycznie innych tylko krytycznie siebie :)

Wcale nie twierdzę, że Joomla jest zła. Tylko po co mam z niej korzystać skoro mam coś własnego co jeszcze nigdy mnie nie zawiodło?

EDIT:

P.S.

Kurcze... a pare watkow wczesniej pisales o byciu innowacyjnym...

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to do przetestowania dla 10.000 ludzi jak ich nie zawiedzie to powiem ze dobre :)

NO chyba ze się wstydzisz swojego kodu :D

A teraz poważnie, każdy ma prawo pisać to co che i jak chce :) I tutaj nie ma problemu, czasmi tylko normalnie wkurzenie mnie łapie jak wpadam do firmy a tam taki "kwach" że szkoda gadać i jeszcze ktoś wziął za to kosmiczne pieniądze :) Szkoda gadać. I nie chodzi mi o to ze ktoś wziął za gniota kasę , ale raczej o to że wcisnął niekumatym ludziom coś czego nie potrzebowali, co sie nie nadaje itp. Tylko kasa kasa kasa :)

Nie napisałem ze pisanie CMS-a jest tak do końca bez sensu, bo jakby nikt nie pisał to by nie było rozwoju, każdy by czekał na gotowe.

Mogę Ci napisać co mi sie podoba w CMS-ach którę uważam za przyzwoite:

-Całkowita separacją warstwy prezentacji od warstwy danych

-modułowość i łatwość implementacji nowych pluginów i modułów

-To już nie są CMS-y a raczej obiektowe bazy danych, z relacjami zależnościami , dowolną strukturą danych itp.

A wymienić tu mogę tak:

DRUPAL (którego nie znam a chciałbym bardzo poznać - szukam nauczyciela i mogę zapłacić za korepetycje)

EZpublish (to zmam na jako takim poziomie, pisze do tego moduły i szablony na co dzień)

Konkurencje warto znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz poważnie, każdy ma prawo pisać to co che i jak chce :) I tutaj nie ma problemu, czasmi tylko normalnie wkurzenie mnie łapie jak wpadam do firmy a tam taki "kwach" że szkoda gadać i jeszcze ktoś wziął za to kosmiczne pieniądze :D Szkoda gadać. I nie chodzi mi o to ze ktoś wziął za gniota kasę , ale raczej o to że wcisnął niekumatym ludziom coś czego nie potrzebowali, co sie nie nadaje itp. Tylko kasa kasa kasa :)

No to wyobraź sobie, że są też inni ludzie. Nie mierz wszystkich jedną miarką.

Instalowałem swojego cmsa już pewnej grupie ludzi (przyznaję - niewielkiej) i jakoś nie narzekają. Co więcej do dziś z niego korzystają i jeszcze mnie lubią :-)

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze jedni i drudzy maja racje.

Można mieć pomysł i bardzo małe fundusze i można odnieść sukces np.: GG, O2, fotka i ten wspomniany youtube, co jak startowali nie mieli wielkich funduszy, można by powiedzieć ze nawet mierne.( youtube jak zaczął płacić 1 mil $ za transfer to już dużo więcej zarabiał z reklam)

Dużo projektów stratuje z dużym zapleczem finansowym i tez jednym się udaje innym nie. Wiele takich projektów legło w gruzach mimo milionów, $ jakie w nie wpompowano.

Na sukces po prostu nie ma recepty jeden zrobi cos z niczego i odniesie sukces, inny nie będzie potrafił wykorzystać zaplecza, jakie ma i polegnie.

Wiele można na ten temat napisać i się kłócić, ale to nie zmieni faktu ze jedni i drudzy maja swoje racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sprzed chwili: Dzwoni człowiek i chce kupić wielojęzycznego CMSa za 1200zł Aż mnie korciło żeby mu jakąś Joomlę zaproponować.

Niech cię nie korci tylko mu sprzedaj, ten człowiek niczego innego nie oczekuje. Prawdopodobnie chcę postawić jakąś stronę, chcę by to ktoś za niego zrobił i było tanio, nazwa go już nie obchodzi, ważne byś ty potrafił wprowadzić jakieś zmiany które on tam będzie chciał mieć. Postaw mu to gdzieś pokaż jak działa, zapytaj sie jakie zmiany chcę w ramach tych 1200 zł, czy jakieś szkolenie w obsłudze, czy instalacja, czy jakaś opieka i przypuszczam ze będzie bardziej zadowolony niż gdybyś mu pisał tego cms od nowa.

Moim zdaniem masz podejście oszusta chyba ze to żarty ale nie wyglądają. Jeśli ja chce kupić CMS i np zaproponuję 1200zł bo się poprostu nie znam na cenach to chciałbym aby mi sprzedający powiedział że cena jest za niska i za to mogę mieć Joomlę z jego pomocą.

To czy klient widzi różnicę miedzy Joomlą a pisanym na zamówinie CMSem nie jest ważne, w innym przypadku dochodzi do sytuacji zwanej "okazja czyni złodzieja".

Napisałem scrypt przez c jako zwykła lierówka więc normanos nie stresuj się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem scrypt przez c jako zwykła lierówka więc normanos nie stresuj się tak.

to akurat nie do ciebie było tylko do tamtego co go to zrozumieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz podejście oszusta chyba ze to żarty ale nie wyglądają. Jeśli ja chce kupić CMS i np zaproponuję 1200zł bo się poprostu nie znam na cenach to chciałbym aby mi sprzedający powiedział że cena jest za niska i za to mogę mieć Joomlę z jego pomocą.

To czy klient widzi różnicę miedzy Joomlą a pisanym na zamówinie CMSem nie jest ważne, w innym przypadku dochodzi do sytuacji zwanej "okazja czyni złodzieja".

Toteż zaproponowałem człowiekowi żeby zainteresował się darmowymi cmsami.

Dzięki za nazwanie mnie oszustem... no comments

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz podejście oszusta chyba ze to żarty ale nie wyglądają. Jeśli ja chce kupić CMS i np zaproponuję 1200zł bo się poprostu nie znam na cenach to chciałbym aby mi sprzedający powiedział że cena jest za niska i za to mogę mieć Joomlę z jego pomocą.

To czy klient widzi różnicę miedzy Joomlą a pisanym na zamówinie CMSem nie jest ważne, w innym przypadku dochodzi do sytuacji zwanej "okazja czyni złodzieja".

Napisałem scrypt przez c jako zwykła lierówka więc normanos nie stresuj się tak.

Przepraszam ale chyba mnie nie do końca zrozumiałeś. Ja mu mówię że za taką cenę jestem mu wstanie dostosować istniejący darmowy skrypt. Oczywiście jeśli chcę nowy skrypt, lub chce skrypt wyłączność, proszę go o jakąś specyfikacje, robie mu wycenę, podpisujemy umowę i zabieram się do pracy. Chcę by moi klienci wiedzieli co kupują, staram się przedstawić najszersze spektrum rozwiązań i czytać potrzeby klienta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności