Skocz do zawartości

Koszty stworzenia i utrzymania serwisu spolecznosciowego


marlonk

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak przedwczoraj, wczoraj, dziś i jutro, wystarczy dobry pomysł i własna wytrwała praca w kierunku realizacji tego pomysłu.

Kiedyś system operacyjny, grę komputerową czy portal internetowy mógł napisać 1 człowiek, dziś nie starczyłoby Ci życia. Nie twierdzę, że stworzenie czegoś popularnego w internecie jest niemożliwe w pojedynkę i przy niskim środkach, tylko, że ludzi tworzących takie rzeczy są tysiące a raz na rok słyszę, że komuś się udało.

Konkurencja jest duża, to fakt ale to nie znaczy że nie warto próbować, nawet trzeba. Ludzie którzy wybiegaja pomysłami w przyszłość i potrafią ja w jakims sensie przewidzieć mają zdecydowanie przewagę. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: Czego potrzebować będą ludzie jutra ? I zrobić to dzisiaj :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeszcze tylko taki watek (nie chcialem zaczynac nowego tematu, wiec dorzucilem tutaj) a dotyczy on odwiedzalnosci stron www.

Wlasnie czytam sobie z Press.pl informacje o odwiedzalnosci serwisow internetowych, o liczbie odslon

"Gazeta.pl odnotowała w lipcu br. największy w porównaniu z czerwcem wzrost liczby użytkowników. Portalowi przybyło 300 tys. użytkowników - wynika z najnowszych badań Megapanel PBI/Gemius.

Najwięcej użytkowników w lipcu miał serwis Google – 10,7 mln (w czerwcu br. – 10,9 mln). Na kolejnych miejscach znalazły się: Onet.pl – 9,7 mln użytkowników (9,6 mln), Wirtualna Polska 8,3 mln (8,4 mln), Allegro.pl – 7,6 mln (7,6 mln), Interia.pl – 6,7 mln (7 mln), o2.pl – 6,5 mln (6,4 mln), Microsoft – 6,1 mln (5,8 mln), Gazeta.pl – 5,8 mln (5,5 mln), Wikipedia.org – 4,8 mln (5,6 mln) i YouTube.com – 4,8 (4,7 mln).

Pod względem liczby odsłon prowadzi portal aukcyjny Allgero.pl z wynikiem 3 mld odsłon (2,9 mld), przed Onet.pl – 2,7 mld (2,5 mld) i grupą Fotka.pl – 1,9 mld (1,7 mld). Kolejne miejsca zajmują: Google – 1,8 mld (2 mld), Wirtualna Polska – 1,6 mld (1,6 mld), Interia.pl – 1,4 mld (1,3 mld), o2.pl – 0,8 mld (0,8 mld), Grono.net – 0,5 mld (0,5 mld), Gazeta.pl – 0,4 mld (0,4 mld) i Eplus.pl – 0,3 mld (0,4 mld)."

https://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=122...d=5&strona=

I tak z ciekawosci wszedlem na strone www.eplus.pl i naprawde nie rozumiem co to takiego to wielkie go**o?

Oczom moim ukazuje sie jakas szkarapa czy inna ciamciaramcia i nie wiem o co w tym chodzi, ze cos takiego ma 300-400 MLN!!! odslon miesiecznie.

Ktos wytlumaczy?

Czy tez ktos sie walnal i chodzilo o www.epUls.pl? EPULS a nie EPLUS? i to byl po prostu blad w teskcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I tak z ciekawosci wszedlem na strone www.eplus.pl i naprawde nie rozumiem co to takiego to wielkie go**o?

Oczom moim ukazuje sie jakas szkarapa czy inna ciamciaramcia i nie wiem o co w tym chodzi, ze cos takiego ma 300-400 MLN!!! odslon miesiecznie.

Ktos wytlumaczy?

Witam wszystkich forumowiczów. Mam małe pytanko. Otóż jestem osobą, na której nie uda się łatwo zagrać na uczuciach... dlaczego o tym piszę? Otóż dwa dni temu dostałem od moich przyjaciół przez komunikator gadu-gadu taką informację:

"Blagam, przeczytaj chociaz polowe i przeslij wszystkim na swojej liscie, to nie jest lanczuszek, po pierwszych 3 zdaniach bedziesz wiedziec o co chodzi: Przeczytaj uwaznie! Jesli usuniesz ten list... bedzie to oznaczac, ze naprawde nie masz serca. Czesc, jestem 23 letnim ojcem. Ja i moja zona mielismy razem cudowne zycie. Bóg poblogoslawil nas takze dzieckiem. Nasza dziesieciomiesieczna córka ma na imie Wandzia. Niedawno lekarz wykryl raka mózgu w jej malutkim ciele. Jest tylko jedna droga, aby ja ocalic ... operacja. To przykre, ale nie mamy dosc pieniedzy na operacje. "Epuls" i "Onet" zgodzily sie nam pomóc. Jedyny sposób w jaki moga to uczynic polega na tym, ze ja wysylam ten list do Ciebie, a Ty wysylasz go dalej, do innych ludzi. "Onet" sprawdza ile osób dostalo list. Kazda osoba, która otworzy i przesle list dalej , do co najmniej trzech osób, podaruje nam 32 centy. Prosze, pomóz nam ! jesli wyslesz ta wiadomosc do 11 osób, na Twoim profilu pojawi sie zajefajny znaczek. Nie pytajcie jak to dziala, ale dziala. ja przesylam bo mam serce."

Nie byłoby sprawy gdybym taką informację odnalazł w swoim mailu, kilka takich otrzymałem wcześniej, ale tą od tamtych wyróżnia przede wszystkim jej niejasność, brak informacji personalnych, jak też gdzie takie informacje można znaleźć w internecie lub gdzie indziej. Idąc za swoim przeczuciem, zacząłęm szukać tych informacji sam na stronach wymienionych "Epuls" i "Onet". Domyślcie się czy znalazłem - może źle szukałem?

Ale tak trafiłem na stronę tego forum i pytanie, które cytowałem a które tak samo mogłem postawić ja...

Nie jestem dedektywem... ale mam swoją intuicję, wolę więc zadać pytanie: Czy waszym zdaniem, można przygotować taki programik, który tak połączony z wiadomością np. w gadu-gadu (jaką cytowałem) będzie zliczał liczbę osób którą tą wiadomość odebrali i puścili dalej i ... przekierowywał ją na liczniki umieszczone na stronach zainteresowanych serwisów www?

no bo jeśli tak jest - to takie żerowanie na ludzkich uczuciach i chęci niesienia pomocy innym staje się bardzo nieuczciwe...

z poważaniem

Jaskon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak z ciekawosci wszedlem na strone www.eplus.pl i naprawde nie rozumiem co to takiego to wielkie go**o?
- hosting g..y, oskryptowanie żalowe, lay tragiczny - ale opanowali do mistrzostwa wyciąganie kasy od głupich dzieciaków - wszystko tam jest temu podporządkowane. Dzieciaki dostają punkty za werbowanie, płacą po 10 zł za dodatkowe emotikonki - jak nie kupi to będzie gorszy od zioma obok i biznes się kręci :D

Kilka lat temu oszacowałem ich przychody chyba na jakieś 6,5 tysiąca miesięcznie z samych esemesów od dzieciaków. Ile zarabiają na reklamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności