Skocz do zawartości

rel="nofollow" - warto?


marekr601

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy warto starać się o linki z rel="nofollow"? Trafiłem ostatnio na forum, które z automatu ww. dodaje. Forum ciekawe, ale jakaś zaleta posiadania takich linków - bylaby dla mnie zachętą dodatkową.

O rel="nofollow" wiem tyle, że to Google kilka lat temu zaproponował (by wybronić się przed spamem). nie wiem, czy inne wyszukiwarki używają tego atrybutu.

aha - czasami przychodzą spam-komentarze do mojego bloga (blog Nowy Jork - a co!:()) i w kilku z nich - zauważylem od raz wstawione rel="nofollow" - więc już miałem wcześniej was o to zapytać.

dziękuję i pozdrawiam,

marek r

--

--

mia:ny - Nowy Jork dla turystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ogólnie przyjmuje sie ze nofollow nic nie daje ale nie jest to sprawdzone w 100%, napewno przenosi PR- sam sprawdziłem.

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ogólnie przyjmuje sie ze nofollow nic nie daje ale nie jest to sprawdzone w 100%, napewno przenosi PR- sam sprawdziłem.

aha

no to tylko muszę uważać na moderatora, bo skubany jest ostry jakiś: jako młody użytkownik tamtego forum nie moge wpisywać linkow jeszcze, wiec napisałem z palca "moja strona: mia-ny.com - jestem świeżaczek, wiec nie mogę wpisywać linków, ale zobacz ciepły Nowy Jork" - i wyciął to. CHWAŁA MU ZA TO;)))

--

--

mia:ny - Nowy Jork dla turystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... pokazuj tutaj URl to wszyscy sie wpiszemy ;-) i juz nie nofollow bedzie problemem a ilosc wychodzacych... you kid ;-)

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... pokazuj tutaj URl to wszyscy sie wpiszemy ;-) i juz nie nofollow bedzie problemem a ilosc wychodzacych... you kid ;-)

tak, jestem "kid":(

więc szybko się uczę i teraz musisz mi wyjaśnić, o co chodzi z tym pokazywaniem url? ".. ilość wychodzących...." - co ma wychodzić? ludzie? jaki problem?

mam wykasować ten url z poprzedniego posta? (chyba się da jeszcze)

pozdrawiam,

marek r

--

--

mia:ny - Nowy Jork dla turystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
costam jednak przez niego przechodzi na twoja strone
- "coś" bliżej nie określonego...

Gugiel indeksuje "nofollow" tak jak zwykły HTML (czyli np. <a rel="nofollow" href="adres">link</a> jest tożsame z <span class="nofollow adres">link</span>), więc

oplaca sie nawet sam adres strony tekstowo bez linka.
ma to pewnie niewielki wpływ pośredni na pozycję w wynikach.

Od jakiegoś czasu w swoich skryptach dodaję opcję "włącz nofollow w linkach" (domyślnie jest off) - nie bijcie mnie za to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności