Skocz do zawartości

mysql and linux


MMP

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sobie linuxa, zainstalowałem pare programów :) lecz mam problemz serwerem

Apache działa

php działa

mysql nie

No własnie użyłem polecenia mysql_connect to wyswietlil sie blad że funkcja nei jest sdefiniowana albo nie istnieje. W konsoli pod rootem wpisuje mysql -urootale wyskakuje że nie wie co to mysql:/

Postanowiłem więc ręcznie zainstalowac mysql ale wyskoczył błąd że on juz jest:/

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP może do działu PHP MySQL??

Tam to chyba jest raczej do skryptów, a Tu mi sie wydaje że jest problem z linuxem(mandrake 10) bo wybrałem instalacje z bazą danych i serwerem

Po za tym napisz jaki błąd??

"Fatal error: Call to undefined function: mysql_connect() in /var/www/html/index.php on line 4" Podczas wywoływania funkcji 'mysqlowskiej'

Podczas wpisania w konsoli 'mysql' wyskakuje 'bash: mysql: command not found'

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinstalowałem ręcznie na Mandrake 10.0 "MySQL" i "MySQL - Client" .

Po wydaniu w konsoli komendy "mysql" jest baza, więc chyba masz nie wszystko zainstalowane co trzeba.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności